Deividu esam iepazinuši kā mistisko vampīru Eņģeli seriālā Bafija pret vampīriem (Buffy the Vampire Slayer) un profesionālo FIB aģentu Sīliju Būtu seriālā Nozieguma skelets (Bones). BrīvBrīdis.lv ielūkojās šī mākslinieka dzīves gājumā.

DOSJĒ:

Pilns vārds: David Paul Patrick Boreanaz

 

Dzimšanas datums un vieta: 1969. gada 16. maijs, Bufalo – Ņujorka.

 

Augums: 1,85 m

 

Ģimene: tēvs Deivs Roberts (sinoptiķis un bērnu šovu veidotājs), māte Patija (ceļojumu aģente). Ir divas vecākas māsas Beta (vēstures un matemātikas skolotāja) un Beva jeb Bo (mājsaimniece, divu bērnu mamma).

 

Sieva un atvases: aktrise un bijusī Playboy modele Džeimija Bergmane. Dēls Džeidans Reins (dzimis: 2002. gada 2. maijā), meita – Bardota Vita (dzimusi: 2009. gada 31. augustā).

 

Mājdzīvnieki: divi suņi.

 

Hobiji: pārgājieni, kalnu riteņbraukšana, lasīšana un mūzika.

 

Mīļākā grupa: Grateful dead jeb The Dead.

 

Mīļākais autors: amerikāņu rakstnieks Ogs Mandino

 

Mīļākie aktieri: Gvineta Paltrova, Als Pačino un Garijs Oldmans.

 

Iecienītākais ēdiens: olas benediktiešu gaumē, sviestmaizes ar sieru un steiku.

 

Sports: golfs, basketbols, amerikāņu futbols un hokejs. Pirms aktiera karjeras īstenošanas, viņam bija iespēja trenēties amerikāņu futbola komandāPittsburgh Steelers. Arī universitātē aktīvi spēlēja amerikāņu futbolu un, iespējams, būtu ar to saistījis savu karjeru, taču ceļgala trauma šim sapnim pielika punktu. Mīļākā hokeja komanda – Philadelphia Flyers.

 

Alga: 30 tūkstoši dolāru par seriāla epizodi.

 

600full-david-boreanaz

 

 

Īsumā par karjeras attīstību. Populārākie TV seriāli.

Deivids Boreanazs ir amerikāņu aktieris, televīzijas producents un režisors. Dzimis Bufalo, taču uzaudzis Filadelfijā. Tā kā viņa tēvs ir televīzijas cilvēks, Deivids jau no mazotnes bija saistīts ar šo vidi, tā viņu iedvesmoja un jau septiņu gadu vecumā puikam radās sajūta, ka viņš vēlas saistīt savu turpmāko dzīvi ar aktiermākslu.

 

Pēc Itakas koledžas absolvēšanas, jauneklis pārcēlās uz Losandželosu, lai izmēģinātu veiksmi Holivudā. Līdzīgi kā daudziem iesācējiem šajā jomā, viņam neveicās uzreiz, tāpēc, lai piepelnītos Boreanazs strādāja automašīnu stāvvietās, krāsoja mājas un izdalīja dvieļus sporta klubā.

 

Boreanaza pirmā, nozīmīgākā loma bija kādreiz populārajā televīzijas seriālā Precējies ir bērni, vienā sērijā attēlojot Kellijas Bandijas (Kristīnes Aplgeitas) puisi, baikeri Frenku.

 

Kādu dienu, kad topošais aktieris Holivudas apkārtnē pastaigājās ar savu suni Bertu Blu, viņu uzrunāja aģents. Aktieru aģentu piesaistīja Deivida spēcīgais augums un sejas vaibsti, un viņš nekavējoties piedāvāja kļūt par viņa klientu. Tieši dienu vēlāk Deivids parakstīja līgumu ar aktieru aģentūru un drīz vien piedalījās kastingā uz Eņģeļa lomu, topošajā seriālā Bafija pret vampīriem. Tai viņu apstiprināja un jau nākamajā dienā sākās aktīvs filmēšanas process, atnesot aktierim milzu popularitāti. Pēc trīs gadu darba pie šī seriāla, 1999. gadā Boreanazs sāka piedalīties pats savā seriālā – Eņģelis, turpinot iepriekšējo vampīru tematiku.

 

2005. gadā Deivids Boreanazs sāka piedalīties Nozieguma skeletā , kopā ar Emīliju Dešanelu (Temperance Brenana jeb Kauliņš), attēlojot Sīliju Būtu – FIB slepkavību izmeklēšanas aģentu, kurš kādreiz dienējis armijā kā snaiperis. Filmēšanas process turpinās arī šobrīd. Pašlaik līdz 2013. gada pavasarim rit seriāla 8. sezona.

 

 

600full-david-boreanaz4

 

Privātā dzīve

1997. gada jūnijā Boreanazs apprecēja savu augstskolas mīlestību Ingrīdu Kvinu, taču nepilnus divus gadus vēlāk abi izšķīrās.

 

2001. gadā aktieris sastapa Džeimiju Bergmani, ar kuru pēc dažu mēnešu randiņiem saderinājās. Abiem nācās atlikt kāzas, saistība ar 11. septembra terora aktiem. Pāris salaulājās 2001. gada 24. novembrī. Laulībā dzimis dēls un meita.

 

2010. gadā izskanēja ziņa par viņa neuzticību sievai, ļaujoties dēkai ar kādreizējo Taigera Vudsa mīļāko Reičelu Učitelu.

 

Viņa sievasmāte paziņoja presei, ka znots, pirms atklāja sabiedrībai par savām dēkām, vispirms lūdzis piedošanu ģimenei. Aktiera sievasmāte Sjū pastāstīja medijiem, ka Boreanazs atzinis savu nodarīto un ļoti nožēlojis, ka viņa dēļ cietuši visi ģimenes locekļi, nonākot baumu virpulī. Viņa uzsvēra, ka ir piedevusi meitas vīram, jo sajutusi no viņa patiesu nožēlu.

 

Aktiera sieva piedeva vīra sānsoļus.

 

600full-david-boreanaz9

 

 

 

 

Daži fakti par Boreanazu:

Absolvējis Itakas koledžu, iegūstot grādu komunikācijā.

 

1999. gadā iekļuvis Amerikas izdevuma On People 50 pasaules skaistāko cilvēku topā. Ieguvis 21. vietu 2005. gada TV lieliskāko tīņu elku top 25.Buddy TV aptaujā aktieris ieņem 13. vietu Televīzijas 2010. gada 100 seksīgāko vīriešu TOPĀ. 2011. gadā – 18. vietu.

 

Viens no Boreanaza labākajiem draugiem ir aktieris Kristiāns Keins. Ir ļoti labi draugi ar Emīliju Dešanelu, kolēģi no Noziegums skelets.

 

Kopš trešās Noziegumu skeleta sezonas ir arī šī seriāla producents un daudzu sēriju režisors.

 

Gandrīz ikvienā Nozieguma skeleta sērijā, ja vien Deividam ainā mugurā ir jebkas ar kabatām, tajās vienmēr ir metamie kauliņi, misiņa Zippo šķiltavas, svētā Kristofera medaljons, FIB identifikācijas karte, 100 dolāru vērts pokera kauliņš, pildspalva ar sievieti, kura atkailinās, kad rakstāmrīku apvāž otrādi, saulesbrilles, kā arī citi priekšmeti. Tie ir šī tēla pamata rekvizīti.

 

Ja viņš nekļūtu par aktieri, vēlētos būt arhitekts.

 

No abu vecāku puses ir slovāku, īru, vāciešu, šveiciešu, itāliešu un francūžu izcelsmes.

 

Boreanazam un viņa sievai ir vienādi kanji ķīniešu hieroglifu tetovējumi uz abām plaukstu locītavām. Viens no tiem nozīmē dvēseli, otrs – likteni.

 

Tika izvēlēts Meta Edisona lomai 2002. gada Resident Evil, taču atteicās, jo bija pārlieku aizņemts seriāla Eņģelis veidošanā.

 

2004. gadā aktieris pārcietis rekonstruktīvās ķirurģijas operāciju kreisajā ceļgalā, izārstējot traumu, kuru ieguva augstskolā.

 

 

600full-david-boreanaz3

 

 

 

Izgriezumi no dažādām intervijām

Vai ir kāda persona, ar kuru tevi mēdz jaukt?

Deivids Boreanazs (D.B.): Pajautājiet par to Džošam Brolinam! (Viena no pēdējām filmām: Vīri melnā 3) Mūs jauc vai uzskata par brāļiem.

 

 

Loma, kuru tu gandrīz ieguvi?

D.B.: Biju pavisam tuvu tam, lai atveidotu oranžā, frīkainā The Thing (Michael Chiklis) lomai Fantastic Four. Maiklam ir zilas acis, bet man brūnas, tur tā lieta. (Smejas)

 

 

Vai ir kāda dziesma, kuru  izdzirdot tu nespēj nedejot?

D.B.:Jā! Repera Flo Rida – Low. Jē – jē! Mēs ar dēlu klausāmies šo dziesmu un kaitinām manu sievu, jo viņa neieredz to!

 

 

Paturpini: karaoke ir…?

D.B.: Laba izklaide, ja viss tiek darīts pieklājīgi. Man šķiet, ka labāk to darīt intīmākā atmosfērā nevis plašam cilvēku pūlim. Es gribētu nodziedāt kādu Dīna Mārtina dziesmu.

 

 

Bez kā tu varētu iztikt visilgāk – i-poda, mobilā telefona, DVD atskaņotāja vai matu želejas?

D.B.: Noteikti DVD atskaņotāja, jo man tāda nemaz nav! Man nav nepieciešams ierakstīt kādu pārraidi, ja neesmu mājās, jo tāpat jau esmu palaidis to garām.

 

 

Kad tu biji jaunāks, vai rakstīji kā fans kādam vēstuli?

D.B.: Es uzrakstīju vienu Farai Fosetai, jo biju ļoti sajūsmināts par viņas plakātu – no sarkana peldkostīma izspiedušies krūtsgali. Man tad bija tikai aptuveni astoņi gadi un šo plakātu pielīmēju uz sava skapja durvīm. Es viņai vēstulē jautāju vai telpā, kurā viņa fotografējās bija tik auksts, ka krūtis… hmm?

 

 

Sastādi savu fantāzijas slavenību hokeja komandu!

D.B.: Noteikti viens no tiem būtu Tims Robins, jo zinu, ka viņš tiešām spēlē hokeju, tad izvēlētos Šarlīzi Teronu kā aizsargu, tāpat vien – humoram. Es pats būtu kreisās puses spēlētājs. Als Pačino būtu centrālais spēlētājs un labajā spārnā – Rasels Krovs, jo viņš noteikti būtu agresīvs. Vārtsargs būtu mana sieva, jo viņa ir seksīga, tāpēc ap viņu ledus būtu pārvērties baseinā, traucējot pretiniekiem!

 

 

Kāds ir labākais koncerts, kuru esi redzējis?

D.B.: Led Zeppelin atkalapvienošanās šovs Londonā. Tas bija iespaidīgi!

 

 

Tavuprāt, kura seriāla panākumi tiek pārvērtēti?

D.B.: Heroes! Es pazīstu visus tā darboņus un cienu viņus, bet man tiešām šķiet, ka tas tiek pārvērtēts.

 

600full-david-boreanaz10

 

 

 

NOMINĀCIJAS un BALVAS

Par Eņģeļa lomu seriālā Bafija pre vampīriem uzvara Kid’s Choise Awards Favorite Television Friends.

 

Par dalību seriālā EņģelisSaturn Award 2000., 2003. un 2004. gadā Best Actor on Television.

 

Nominācijas: 2001. un 2002. gadā Saturn Award Best Actor on Television. Satellite Award Best Actor – Television Series Drama. Teen Choice Award Choice TV Actor.

 

Par seriālu Nozieguma skelets nominācijas People’s Choice Award Favorite TV Drama Actor. 2006., 2011. un 2012. gada nominācija Teen Choice Award Choice TV Actor: Drama.

 

600full-david-boreanaz2 600full-david-boreanaz6 600full-david-boreanaz7 600full-david-boreanaz8 600full-david-boreanaz12

 

Sabiedrība

Kivičs atklāj divus dīvainākos veidus, kādos Latvijā “uz sitiena” nopelnījis 500 eiro!

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Andris Kivičs pastāsta par sava darba dīvainākajiem apmaksas gadījumiem...

Magone nopietni apsver lēmumu, kas var pilnībā mainīt visu dzīvi

  Viesojoties Priekulē pie mammas, STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone apskata arī māju, kurā...

Latvijas estrādes leģendas “Labvēlīgais tips” beidzot pārtrauc klusēšanu

  Vasara tuvojas, drīzumā sākas grupas “Labvēlīgais tips” koncertsērija “Man jau 30”, apgriezienus uzņem pasaules hokeja...

Mūziķis Eilands ar lūgumu piezvana Maestro Paulam un saņem leģendāru atbildi

  Mūziķis Ralfs Eilands izdevis savu jauno singlu uzreiz 2 valodās – gan latviešu, gan angļu....

No šodienas! “Rīga Plaza” nāk klajā ar svarīgu paziņojumu pircējiem

  Modes un izklaides centrs “Rīga Plaza” aizsāk jaunu iniciatīvu un ievieš kluso stundu, kā atbalstu cilvēkiem ar...

Saņemtas traģiskas ziņas par notikumiem nedēļas nogalē

  Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 13.maija plkst. 6.30 līdz 16. maijam plkst. 6.30,...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. maijs

  Auns Šodien ieteicams neiesaistīties konfliktos savā darba vietā. Tie ne pie kā laba nenovedīs, turklāt to...
Foto:Flickr.com/Māris Pehlaks /CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. maijs

  Auns Šodien ne pa kam nevēlēsies piekrist savas otras pusītes sacītajam. Kad viņš jau kārtējo reizi...
Foto:Pixabay.com/Spiritze/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 16.-22. maijs

  Pavasara noslēdzošais mēnesis maijs ar pilnu joni turpinās - nāc, palūko, kā izkārtojušās zvaigznes un...
Foto:Flickr.com/Billy Wilson/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. maijs

  Auns Šodien ar visiem pieejamajiem līdzekļiem centīsies atbrīvoties no dusmām. Tās vajās tevi gan personīgajā, gan...
Foto:Behforum.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. maijs

  Auns Šodien nepaguris centīsies panākt kādu, kurš paguvis sasniegt vairāk, nekā tu. Tu izvērtēsi visu, ko...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 13. maijs

  Auns Šodien tavu uzmanību piesaistīs kāda ierīce, kuru pamanīsi labākā drauga mājās. Protams,arī tev radīsies vēlme...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķis Bricis sola jūtamas izmaiņas laikapstākļos – kas mūs sagaida? – VIDEO

  Vēsais pavasaris Latvijā turpinās, pirmdienas rītā atkal vietām bijusi salna un tāda gaidāma vēl arī...

Iemeslu priekam maz: Jaunākā laika prognoze 7 dienām!

  Nedēļas pirmajā pusē gaidāms visai auksts laiks un, gaisa temperatūra dienā būs līdz +10…+15°,  naktīs...

Nepatīkamas vēstis par gaidāmo laiku; no ceturtdienas viss mainīsies

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes par turpmāk gaidāmo laiku. "Tuvākās diennaktis Latvijā...