Īstu vētru Latvijas sabiedrībā un sociālajos tīklos sacēlis LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” žurnālistes pieredzētais un nofilmētais kādā Rīgas bērnu aprūpes namā. Nu mazuļiem meklē audžuvecākus, tikmēr cilvēki soctīklos neklusē par savu pieredzi.

 

Skaudru stāstu publicējusi arī māmiņa Ivera, kuras ģimenē jau trīsarpus gadus dzīvo Tomiņš – mazulis ģimenē ieradās taisnā ceļā no bērnu aprūpes iestādes. Lūk, viņas rakstītais:

 

“Vienu izglābām, un viņš izglāba mūs?
Draudzenes Nora Priedīte mudināta noskatījos šorīt raidījumu ,, Aizliegtais paņēmiens,, par zīdaiņiem bērnu namos. Es biju šokā un neizprarnē par redzēto. Taču tas deva atbildes uz daudziem jautājumiem. 

 

Mūsu ğimenē jau 3,5 gadus dzīvo Tomiņš, kurš arī ir pabijis šādā iestādē no 6 m.v. Pie mums viņš nonāca, kad viņam bija 1,9 g.v. Liels bija mans un mana vīra Kristaps Brikmanis izbrīns, kad redzējām, ka puika knapi prot iet. Trīs soļi un krita gar zemi- jo izrādās, viņiem ir liegtas kustības. Imunitāte bija katastrofāla un ir joprojām- viņš varēja saaukstēties pat tad, kad vasarā bija +25 grādi (jo neved ārā), viņš neprata nevienu vārdu- vervelēja savā valodā. Viņš neprata ĒST, jo līdz attiecīgajam vecumam (gandrīz līdz 2 g.v.) tika barots ar zīdaiņu putrām!!! Tomiņš rija veselus kumosus- iebāza banānu līdz kaklam, nokoda un nesakostu norija. Tāpat ar jebkuru citu ēdienu. Kad paņēmām viņu klēpī, viņš histēriski sāka raudāt… un tā trakā šūpošanās, tiklīdz viņam radās stress.

 

Mūsu Tomiņš tika pie ğimenes- mammas, tēta un vecākās māsas. Kad aizbraucām pakaļ, mums vēl pārmeta, kāpēc neesam paņēmuši drēbes viņam! Lai gan mums nekas tāds iepriekš netika teikts. Sākums mums nebija viegls- bet tas nav viegls, ja piedzimst arī savs bērns. Papīru kārtošana bija ilga- gandrīz pusotrs gads. Taču es neuzskatu, ka tas ir nepareizi- tas liek Tev apdomāt, vai tiešām esi gatavs šādam solim, jo darbs ir pamatīgs- ne tikai ar ienākošo bērnu ğimenē, bet arī ar sevi. Jo nevienu vien gadījumu esmu dzirdējusi, ka pēc pusgada atdod bērnu atpakaļ, jo nav saderības ğimenē. Tad šis bērns paliek par preci, ko veikalā var atdot atpakaļ. Un kas notiek ar šī bērna psihi pēc tam? 

 

Kas ir mainījies pa šo laiku? Toms joprojām mācās ĒST- tiklīdz mamma un tētis neredz, ēdienu viņš joprojām negrib košļāt. Attīstībā viņš bērnu namā pavadīto laiku ir zaudējis, un bērnu dārzā saku, lai neprasa no viņa to, ko no citiem vienaudžiem. Mums ir runas problēmas- logopēds teica, ka viņam pārāk ilgi dota pudele, līdz ar to žokļa defekti un nevaram izrunāt precīzi visas skaņas. Par laimi- tas ir labojams. Un imunitāte- tā joprojām pieklibo. Bet šūpošanās un nesavaldība stresa situācijās ir palikusi.

 

Bet visvairāk esmu mainījusies es pati. Kā? Noskatoties raidījumu, mani pārņēma dusmas un niknums. Kā tā var!? Taču drīz vien atausa atmiņā teiciens, ka apkārtējā pasaule ir mūsu pašu spogulis. Un pirms tālāk nosodu darbiniekus, kas tur strādā, es sev pajautāju- un kā bija ar tevi pašu? Vai es Tomiņu mīlēju sākumā? NĒ!!! Toreiz šķita, ka jā. Bet šodien varu teikt, ka tā bija līdzjūtība, kā tas ir 70% sabiedrības, skatoties uz šiem bērniem. Un līdzjūtība mūsu sabiedrībai arī ir daudz. Diemžēl, ir kādi 30% sabiedrības (pat inteliğentas personas- ārsti), no kā esmu dzirdējusi:,, Kāpēc jūs viņu vispār paņēmāt?,, ,, Ko no viņa var gaidīt,,. Aizvedot uz kādu no Toma iepriekšējiem bērnu dārziem, auklīte nopūtās: ,, Nu bāc! Atkal viņš…,, Par laimi, to dzirdēja mans vīrs un Tomu mēs nekavējoties izņēmām no dārziņa. Daļa sabiedrības uzliek zīmogu šiem bērniem: ,,Bērnu nama bērni ir ar problēmām. Nebūtu viņš tāds, neviens no viņa neatteiktos.,, 

 

Toms ir viens no maniem un vīra lielākajiem SKOLOTĀJIEM- viņš mums iemācīja MĪLĒT. Mīlēt- negaidot pateicību. Mīlēt- negaidot, ka viņš darīs tā, kā mēs esam iecerejuši. Mīlēt- arī tad, ja viņš iesit mūsu pašu bērnam. Jo, galu galā, arī mans bērns sit- pat savos 8 gados. Mīlēt viņu tādu kāds ir viņš pats, nevis salīdzināt ar citiem vai saviem bērniem. Un jā- pacietība- tā, izrādās ir problēma ne tikai bērniem ? Arī to Toms mums māca.

 

Es neesmu redzējusi tik dabisku un dzīvespriecīg bērnu kā Toms. Mums visiem ir pasaules uzliktie rāmīši, no kuriem grūti ,,izkāpt,,. Bet no viņa tagad staro dzīvesprieks, vienkāršība un mīlestība pret Pasauli un Visumu. 

 

Paldies raidījumam par ieskatu, kas notiek tur aiz sienām. Jo tie nav tikai tur strādājošie personāli. Tas, ko redzējām, bija daļa mūsu pašu sabiedrības. Un varbūt arī daļiņa mūsu pašu, ja parakājas dziļāk savā dvēselē.

 

Un paldies mūsu Tomiņam- viņš mums nav parādā pateicību, bet mēs viņam. Viņš pasauli parādīja pavisam citādu. ??”

 

 

Sabiedrība

Šausmīgi notikumi risinājušies autobusa pieturā Liepājā: aizstāvot invalīdu, saņem nāvējošu dūrienu no cietumnieka

  11.jūnijā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par slepkavību. Policija turpina...

Bricis neiepriecina – Latvijai tuvojas lielākais karstuma vilnis pēdējos gados

  Nedēļas nogalē sāksies lielākais karstuma vilnis pēdējos divos gados, sarunā ar raidījumu "Rīta Panorāma" pastāstīja...

Svarīga ziņa pensiju un pabalstu saņēmējiem, kā arī citiem “Latvijas pasta” klientiem

  Vasaras saulgriežos strādās pasta nodaļas lielākajās pilsētās; 19.jūnijs Latvijas Pastam darbdiena, 24.jūnijs – brīvdiena, informē...

Diemžēl arī jaunā nedēļa sākusies ar sēru vēsti

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēts 71 ceļu satiksmes negadījums, tajos cietuši 10 cilvēki un viens gājis...

Raidījums: Lembergam nav cerību astoto reizi kļūt par Ventspils mēru

  Ja Ventspils domē ievēlētās partijas rīkosies tā, kā saka, tad Ventspils mēram Aivaram Lembergam pietrūks...

Raidījums: Apsver iespēju iedzīvotājiem maksāt par vakcinēšanos

  Pusgadu kopš vakcinācijas sākuma, Latvijā beidzot vakcīnu netrūkst, un pie savējās tikt var visi, kas...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. jūnijs

  Dienas pirmā puse nesīs daudz prieka un optimisma. Būsi emocionāls un labprāt citiem atklāsi savas...
Foto:Flickr.com/Tommy Clark/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. jūnijs

  Pretēji vakardienai, kad vēlējies uzbrukt jebkuram atšķirīga viedokļa paudējam, šodien vairāk vēlēsies vienkārši dalīties ar...
Foto:De-mmim.blogspot.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 13. jūnijs

  Pirms uzsāc oponēt kāda izteiktajam viedoklim, padomā divreiz, vai tiešām tas ir nepieciešams un būs...
pixshark.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 14.-20. jūnijs

  Jūnijs rit pilnā sparā! Daba jau teju sasniegusi savu pilnbriedu - viss zied un zaļo!...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 12. jūnijs

  Visai lielu iespaidu šī brīža zvaigžņu stāvoklis atstās uz tiem, kuri paši par sevi jau...
Foto:Flickr.com/Susanne Nilsson/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 11. jūnijs

  Vadies pēc līdz šim gūtās dzīves pieredzes, lai atrastu sev piemērotāko veidu, kā izmantot šī...

Mājai un Dārzam

Bricis neiepriecina – Latvijai tuvojas lielākais karstuma vilnis pēdējos gados

  Nedēļas nogalē sāksies lielākais karstuma vilnis pēdējos divos gados, sarunā ar raidījumu "Rīta Panorāma" pastāstīja...

Parādās jaunas ziņas par laiku šonedēļ

  Tuvākajā nedēļā laika apstākļus galvenokārt noteiks anticiklonu darbība - laiks būs lielākoties sauss un saulains,...
Publicitātes foto

Latvijai tuvojas karstuma vilnis – vai tveice saglabāsies arī Jāņos?

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā aplūkojis prognozes nākamajai nedēļai. "Nākamās nedēļas otrajā pusē Latvijā sāksies...