Rīt, 1.augustā, apritēs tieši mēnesis, kopš no savas mājas Tosmarē prom devās piecgadīgais liepājnieks Ivans Berladins. Diemžēl puisēns pazuda bez vēsts, un viņu izdevās atrast tikai desmit dienas vēlāk – Grobiņas novada Dubeņos, meža masīvā. Puisēns bija miris. Nepilnu mēnesi pēc notikušā pie Ivana mātes Zojas Arejevas Liepājā paviesojās portāls rus.delfi.lv (tur lasiet visu publikāciju krievu valodā).

 

Visi labi atceras Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža preses konferencē emocionāli teikto, ka Ivans dzīvoja viens un nomira viens.

 

Portāls pārliecinās, ka Ivana pēdējo atdusas vietu Garnizona kapos klāj ziedi, sveces un rotaļlietas. Viņa māja ir tikai piecu minūšu gājiena attālumā. Arī pie kāpņutelpas paveras līdzīgs skats –  līdzcilvēki tur novietojuši ziedus un sveces, Ivana fotogrāfiju rāmītī.

 

Zoja stāsta, ka vēlējusies veikt remontu dzīvoklī, bet nu sanākušas lielas bēdas. Pār viņas galvu pēdējās nedēļās lijis daudz pārmetumu, nosodījuma, pat aicinājumi uz linča tiesu. Ir gan arī ļaudis, kuri viņu atbalstījuši. “Šajās dienās internetā bija tik daudz negatīva par mani, ka es pārstāju uz to reaģēt. Katram savu patiesību neizstāstīsi. Un, pat ja izstāstīsi – vienalga neticēs.. ” nopūšas Zoja.

 

Viņa apgalvo, ka Ivans bez pieskatīšanas nekur tālu nav laists. Viņam ļoti paticis braukāt ar divriteni. Mazais Vaņa ģimenē bija pastarītis. Zojas meitai ir 19 gadi un jau sava ģimene un bērns, vēl diviem dēliem ir 15 un deviņi gadi.

 

Ivans šad tad apmeklējis kādu kristīgo centru, kas atrodas blakus bērnudārzam. Zoja uzskata, ka tieši tur zēns sestdienas rītā devies, jo par to runājis dienu iepriekš. Māte gan viņam norādījusi, ka brīvdienās centrs nestrādā. Zoja uzskata, ka agrā brīvdienas rītā, kad visi vēl gulējuši, Ivans izmantojis iespēju un aizlavījies.

 

Liktenīgi, ka Zoja nolēma – Ivans devies pie netālu mītošā tēta un vecmāmiņas. Viņai sestdienas vakarā bija paredzēts pasākums ar nakšņošanu, tādēļ Zoja jau iepriekš bija sarunājusi, ka Ivanu pieskatīs. Ar sievietes mobilo tālruni kaut kas atgadījies, un vēsti, ka Ivans nav ieradies pie vecmāmiņas, viņa saņēmusi ļoti vēlu. Svētdien sacelta kājās policija. “Ziniet, es kaut kā uzreiz sapratu, ka ar viņu noticis kas slikts. Un, ka viņš nekad vairs neatgriezīsies.”

 

 

Mamma stāsta, ka zēnam paticis braukt ar autobusu, bet Ivans to allaž darījis tikai kopā ar viņu. Zēns pazinis dažus burtus un ciparus, viņš zinājis, ka ģimene parasti brauc ar 3. un 4.maršruta autobusu. Māte nezina, kādēļ dēls iekāpis 904.maršruta autobusā uz Dubeņiem.

 

 

Lai gan gribējusi piedalīties dēla meklēšanā, policija lūgusi palikt mājās. Katru dienu parādījušies jauni video, kuros mātei bijis jāmēģina sazīmēt dēlu. Viņa uzreiz teikusi, ka jāskatās autobusos esošo kameru ieraksti.

 

Māte arī pastāsta, ka Ivana vecmāmiņas paziņa, tante Raja, policijai stāstījusi, ka vēl 1.jūlija vakarā cienājusi zēnu ar cepumiem. Rezultātā bērnu nedēļu meklēja Tosmarē, lai gan patiesībā viņš jau sestdien no rīta bija ieradies Dubeņos. Izrādās, tante sajaukusi nedēļas dienas.

 

Zoja atklāj, ka ģimene nekad nav nonākusi sociālā dienesta vai bāriņtiesas redzeslokā, tam nav bijis nekādu iemeslu. Vien šoziem lūgusi palīdzēt samaksāt apkures rēķinus. Šobrīd Zoja ir bez darba, jo “bez valodas nekur”. Vismaz daļēji mēģina apmaksāt dzīvokļa parādu. Uz ielas praktiski nerādās, jo pēdējā mēneša laikā saņēmusi daudzus draudus gan internetā, gan reālajā dzīvē.

 

Sabiedrība

Ko latvieši lai tagad iesāk ar griķu uzkrājumiem? Ir variants! – VIDEO

  Marta vidū Latvijas iedzīvotāji krietni iztukšoja veikalu plauktus no griķiem. Bet nav jau gluži tā,...

Covid-19 krīzes laikā atklājušies jauni fakti par pazīstamo mūziķi Marku Rivu

  Pazīstamais mūziķis Markus Riva (īstajā vārdā Miķelis Ļaksa, 33) sarunā ar izdevumu "Kas jauns" atklāj...

Populārā mūziķa Brikmaņa dzīvē noticis liels pavērsiens

  Kā savā 26. maija - 1. jūnija numurā vēsta izdevums "Kas jauns", lielas pārmaiņas piedzīvojis...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. maijs

Apstājies un ieelpo dzīves smaržu! Neraugoties uz to, ka ir jaunas nedēļas sākums, un šī...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. maijs

Šī solās būt lielisku iespēju un labas veiksmes diena. Ja patiesi vēlies kaut ko izdarīt,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. maijs

Šī diena var celt optimismu un palielināt veiksmi tiem, kuri ir pārliecināti par savām spējām...

Mājai un Dārzam

pixshark.com

Ar kādu laiku sāksies skolēnu brīvlaiks? Jaunākā prognoze 7 dienām!

  Maija pēdējās un jūnija pirmajās dienās Latvijā valdīs galvenokārt anticiklons. Līdz ar to visā teritorijā...

Vai aukstums neatgriezīsies? Vai ziemas drēbes var nolikt pavisam? Stāsta Toms Bricis

  Aizvadītajās brīvdienās bija gan saule un siltums, gan arī nomācies un lietains laiks. Maija nogali...
Foto:Flickr.com/likeaduck/CC

Laika vērotājs jau prognozē, kāda būs gaidāmā vasara

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā nācis klajā...