Rīt, 1.augustā, apritēs tieši mēnesis, kopš no savas mājas Tosmarē prom devās piecgadīgais liepājnieks Ivans Berladins. Diemžēl puisēns pazuda bez vēsts, un viņu izdevās atrast tikai desmit dienas vēlāk – Grobiņas novada Dubeņos, meža masīvā. Puisēns bija miris. Nepilnu mēnesi pēc notikušā pie Ivana mātes Zojas Arejevas Liepājā paviesojās portāls rus.delfi.lv (tur lasiet visu publikāciju krievu valodā).

 

Visi labi atceras Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža preses konferencē emocionāli teikto, ka Ivans dzīvoja viens un nomira viens.

 

Portāls pārliecinās, ka Ivana pēdējo atdusas vietu Garnizona kapos klāj ziedi, sveces un rotaļlietas. Viņa māja ir tikai piecu minūšu gājiena attālumā. Arī pie kāpņutelpas paveras līdzīgs skats –  līdzcilvēki tur novietojuši ziedus un sveces, Ivana fotogrāfiju rāmītī.

 

Zoja stāsta, ka vēlējusies veikt remontu dzīvoklī, bet nu sanākušas lielas bēdas. Pār viņas galvu pēdējās nedēļās lijis daudz pārmetumu, nosodījuma, pat aicinājumi uz linča tiesu. Ir gan arī ļaudis, kuri viņu atbalstījuši. “Šajās dienās internetā bija tik daudz negatīva par mani, ka es pārstāju uz to reaģēt. Katram savu patiesību neizstāstīsi. Un, pat ja izstāstīsi – vienalga neticēs.. ” nopūšas Zoja.

 

Viņa apgalvo, ka Ivans bez pieskatīšanas nekur tālu nav laists. Viņam ļoti paticis braukāt ar divriteni. Mazais Vaņa ģimenē bija pastarītis. Zojas meitai ir 19 gadi un jau sava ģimene un bērns, vēl diviem dēliem ir 15 un deviņi gadi.

 

Ivans šad tad apmeklējis kādu kristīgo centru, kas atrodas blakus bērnudārzam. Zoja uzskata, ka tieši tur zēns sestdienas rītā devies, jo par to runājis dienu iepriekš. Māte gan viņam norādījusi, ka brīvdienās centrs nestrādā. Zoja uzskata, ka agrā brīvdienas rītā, kad visi vēl gulējuši, Ivans izmantojis iespēju un aizlavījies.

 

Liktenīgi, ka Zoja nolēma – Ivans devies pie netālu mītošā tēta un vecmāmiņas. Viņai sestdienas vakarā bija paredzēts pasākums ar nakšņošanu, tādēļ Zoja jau iepriekš bija sarunājusi, ka Ivanu pieskatīs. Ar sievietes mobilo tālruni kaut kas atgadījies, un vēsti, ka Ivans nav ieradies pie vecmāmiņas, viņa saņēmusi ļoti vēlu. Svētdien sacelta kājās policija. “Ziniet, es kaut kā uzreiz sapratu, ka ar viņu noticis kas slikts. Un, ka viņš nekad vairs neatgriezīsies.”

 

 

Mamma stāsta, ka zēnam paticis braukt ar autobusu, bet Ivans to allaž darījis tikai kopā ar viņu. Zēns pazinis dažus burtus un ciparus, viņš zinājis, ka ģimene parasti brauc ar 3. un 4.maršruta autobusu. Māte nezina, kādēļ dēls iekāpis 904.maršruta autobusā uz Dubeņiem.

 

 

Lai gan gribējusi piedalīties dēla meklēšanā, policija lūgusi palikt mājās. Katru dienu parādījušies jauni video, kuros mātei bijis jāmēģina sazīmēt dēlu. Viņa uzreiz teikusi, ka jāskatās autobusos esošo kameru ieraksti.

 

Māte arī pastāsta, ka Ivana vecmāmiņas paziņa, tante Raja, policijai stāstījusi, ka vēl 1.jūlija vakarā cienājusi zēnu ar cepumiem. Rezultātā bērnu nedēļu meklēja Tosmarē, lai gan patiesībā viņš jau sestdien no rīta bija ieradies Dubeņos. Izrādās, tante sajaukusi nedēļas dienas.

 

Zoja atklāj, ka ģimene nekad nav nonākusi sociālā dienesta vai bāriņtiesas redzeslokā, tam nav bijis nekādu iemeslu. Vien šoziem lūgusi palīdzēt samaksāt apkures rēķinus. Šobrīd Zoja ir bez darba, jo “bez valodas nekur”. Vismaz daļēji mēģina apmaksāt dzīvokļa parādu. Uz ielas praktiski nerādās, jo pēdējā mēneša laikā saņēmusi daudzus draudus gan internetā, gan reālajā dzīvē.

 

Sabiedrība

Foto:Pexels.com/CC

Nepatīkamu pārsteigumu varētu piedzīvot daudzi auto īpašnieki

Tiem automašīnu vadītājiem, kuru transportlīdzekļa pilna masa ir vairāk nekā 3 tonnas un kas atbilsts...

Jūrmalā bēdīgi beidzas dižošanās ar nesen iegādātu auto – VIDEO

  Otrdien Mellužos pie Pumpuru vidusskolas visai bēdīgi beidzies kāda jauna autovadītāja mēģinājums izrādīties ar nesen...

Diemžēl Lāčplēša dienā saņemta arī ziņa par lielu nelaimi Rīgā

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēts 101 ceļu satiksmes negadījums, tajos cietuši 10 cilvēki un viens gājis...

Horoskopi un Testi

Foto.Flickr.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 13. novembris

  Šī diena paies diezgan gludi. Ja tu plāno kaut ko, kas attiecas uz personisko dzīves...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 12. novembris

  Šī diena, visticamāk, paies bez īpašiem sarežģījumiem. Neplāno neko svarīgu, jo ļoti ticams, ka tu...
Foto:Flickr.com/Tom Dennis Radetzki /CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 11. novembris

  Šī diena veicinās jaunu biznesa kontaktu izveidošanu. Esi tu pats, kad sazinies ar augsta profila...

Mājai un Dārzam

Deviant Art

Nedēļas vidū gaidāma laika maiņa

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par laiku no 11. līdz 17. novembrim. Novembra...
Foto:Fanpop.com

Zināms, kad Latvijā varētu iestāties kailsals

  Kā vēsta sinoptiķis Jānis Trallis, laiks Latvijā varētu ievērojamāk mainīties pēc valsts svētkiem. "Tuvākā nākotne gaidāma...

Arī nedēļas nogalē aizvien spēkā sinoptiķu brīdinājums

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs sestdienas rītā aktualizējis spēkā esošo dzelteno brīdinājumu. Novembra sākumā intensīvie...