Nu kārta atminēties populāro piecu meiteņu apvienību – Spice Girls.

 

ĪSUMĀ PAR GRUPU

Spice Girls bija britu popgrupa, kas tika izveidota 1994. gadā Londonā. Tās sastāvā bija 5 meitenes – Viktorija Adamsa, Melānija Brauna, Emma Bentone, Melānija Čīsholmsa un Džerija Halivela. Grupu pārstāvēja Virgin records ierakstu studija. Spice Girls 1996. gada debijas singls Wannabe neskaitāmu nedēļu garumā ierindojās Apvienotās Karalistes singlu topā, padarot šo grupu par starptautisku fenomenu. Tās pastavēšanas laikā izdotie albumi un singli visā pasaulē pārdoti vairāk nekā 53 miljonos kopiju. Apvienība bija sociāls fenomens, kas izmainīja popmūzikas un popkultūras virzienu, padarot tās dalībnieces par 90to gadu kultūras ikonām.

 

Grupas debijas albums Spice pārdots 28 miljonos kopiju, kļuva par visveiksmīgāko sieviešu grupas albumu mūzikas vēsturē, kā arī Spice Girls ir visveiksmīgākā jebkad pastāvējusī meiteņu apvienība. Grupas veiksmīgā mārketinga stratēģija padarījusi viņas stāvus bagātas. Laikā no 1996. – 1998. gadam nopelnot aptuveni 650 miljonus dolāru.

 

2001. gadā Spice Girls pārstāja pastavēt, lai gan nekad nav oficiāli pasludināta tās izjukšana. Meitenes vēlējās uzsākt solokarjeru. Tomēr 2007. Gadā grupa atkalapvienojās un izdeva albumu The Return of Spice Girls. Tas atkal notika 2012. gadā, lai uzstātos Vasaras Olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā. Grupas uzstāšanās kļuva par Twitter visvairāk apspriesto sniegumu, 1 minūtes laikā tika iečivinātas 116 tūkstoši ziņu.

 

VIKTORIJA BEKHEMA, tolaik – ADAMSA (Victoria Caroline Beckham)

viktorija

 

Iesauka: Posh Spice

Dzimusi: 1974. gada 17. aprīlī

Nodarbošanās: angļu dziedātāja, uzņēmēja, modes dizainere un modele

Fakti par BEKHEMAS karjeru un privāto dzīvi: dzimusi Eseksas grāfistē, Anglijas dienvidos. Ir vecākā meita turīgā trīs bērnu  ģimenē.

1980. gadā skatoties mūziklu Fame Bekhema nolēma pievērsties mūzikas karjerai, iestājās teātra skolā un vēlāk apguva arī dejas un modi. Skolas laikā dziedātāju apgrūtināja vecāku turīgums, tapēc viņa lūdza tēvam, lai viņš neved meitu uz skolu ar Rolls Royse.  Skolasbiedri  meiteni apcēla un uzskatīja par savādnieci. Vēlak viņa atklāja, ka skolas laikā viņai nebija neviena drauga.

Pirms Spice Girls Bekhema kļuva par grupas Persuasion dalībnieci.

Pēc Spice Girls izjukšanas dziedātāja uzsāka solo karjeru.  Pirmais singls Out of Your Mind sasniedza 2. vietu Anglijas Singlučārtā, kas ir arī dziedātājas augstākais solomākslinieces panākums, jo viņas debijas un nākāmais albums nenesa vēlamos panākumus.

Tomēr līdzās dziedāšanai, Bekhemu visā pasaulē pazīst arī kā stila ikonu. Viņa ir radījusi īpašu džinsu līniju brendam Rock&Republic, vēlāk pati savu zīmolu dVb Style. Tāpat pievērsusies saulesbriļļu, smaržu – Intimately Beckham, somu un citu aksesuāri ražošanai. Bekhema ir izdevusi arī divas grāmatas – savu autobiogrāfiju un modes ceļvedi.

Par viņu ir veidoti dokumentāli raidījumi  un TV šovi – Being Victoria Beckham, The Real Beckhams u.c. Mūziķe kā viesmāksliniece ir piedalījusies amerikāņu TV seriālā Ugly Betty un tika uzaicināta kļūt par Project Runway, Germany’ s Next Topmodel žūrijas locekli.

BBC Radio 4  – Woman’ s Hour pasludināja viņu par vienu no 100 visietekmīgākajām Aglijas sievietēm.

Otrs fakts, kas pievērsis Posh Spice pastirpinātu uzmanību ir tas, ka viņa ir nu jau bijušā profesionālā futbolista un modeļa Deivida Bekhema sieva. Abi sāka tikties 1997. Gadā, pēc tam, kad iepazinās pēc labdarības futbola spēles. Mūziķe atklāja, ka iepriekš nemaz neiznāja, kas viņš tāds ir, ko vispār neinteresējās par futbolu. 1998. gadā mīļotie saderinājās, savukārt, gadu vēlāk salaulājās. Abu pirmdzimtais dēls – Bruklins, tolaik 4 mēnešus vecs, vecāku kāzās bija gredzenu pasniedzējs. ŽurnālamOK! bija īpaša pieeja šai ceremonijai, atspoguļojot, ka kāzu dienā abi sēdēja zelta troņos un līgavai galva bija rotāta ar dimantu diadēmu. Pēc kāzām jaunlaulātie ievācās vairāku miljonu vērtā īpašumā – Beckingham Palace. Bekhemiem ir 4 bērni: Brulins Jozefs – dzimis 1999. gadā Londonā, Romeo Džeimss – dzimis 2002. gadā Londonā, Krūzs Deivids – 2005. gadā – Spānijā un meita Hārpere Sevena – 2011. gadā Losandželosā. Sers Eltons Džons ar savu partneri ir abu vecāko atvašu krusttēvi, savukārt, aktrise Elizabete Hērlija – krustmāte. 

Pāris pa šiem kopdzīves gadiem ir pārcietis baumas un pierādījumus par Deivida neuzticību, tomēr ir spējuši saglabāt laulību. 

 

Victoria-Beckham-New-york-Fashion-Week-with-the-Family

 

 

MELĀNIJA BRAUNA (Melanie Janine Brown)

melaanijab

Iesauka: Scary Spice

Dzimusi: 1975. gada 29. maijā

Nodarbošanās: britu R&B un popmūzikas mūziķe, dziesmu autore, dejotāja, aktrise, TV raidījumu vadītāja un modele

Fakti par BRAUNAS karjeru un privāto dzīvi: mūziķe ir dzimusi Līdsā, Anglijā. Dziedātājai ir jaunāka māsa Danielle, kura ir aktrise. Brauna ir studējusi skatuves mākslu, paralēli strādājot par dejotāju brīvdienu kūrortā.

Reiz viņa ieraudzija avīzē grupas Touch noklausīšanās reklāmu un nolēma pamēģināt savus spēkus mūzikas jomā. Mainot menedžeri, tās  vadībai pievienojās Saimons Fullers – vēlākais Spice Girls pārstāvis. 

Arī Brauna pēc Spice Girls pajukšanas uzsāka solo karjeru. Viņas pirmais singls no jaunā albuma I Want You Back, ierindojās 1. vietā Anglijas singlu čārtā, kā arī citur pasaulē. Šī dziesma tika izvēlēta par filmas Why Do Fools Fall in Love skaņas celiņu, kļustot par 82. 1998. gada britu vispārdotāko singlu. Viņas debijas albums Hot tika izdots 2000. gadā – mēnesi pirms Spice Girlsalbuma Forever. Hitu no tā izmantoja filmā Austin Powers: The Spy Who Shagged Me. Turpmākie mūziķes muzikālie veikumi bijuši viduvēji un Braunu pārstāvošā ierakstu kompānija pat lauza līgumu ar dziedātāju. Viņas albums Today pēc kritiķu domām tika atzīts par vienu no sliktākajiem ierakstiem daudzu desmitu gadu laikā.

Kopš 2000. gada ir koncentrējusies uz dažādām nodarbošanām – ārpus mūzikas jomas, īpaši TV šovus un raidījumu vadīšanu.

2002. gadā sarakstījusi savu autobiogrāfiju Catch A Fire, kas ierindojās 7. vietā grāmatu topā.

2007. gadā Brauna ar partneri Maksimu Čerkovskiju piedalījās 5. Dancing with the Stars sezonā iegūstot 2. vietu.  

2010. gadā ir vadījusi šovu Dance Your Ass Off. Tajā pašā gadā radījusi pati savu realitātes šovu Mel B: It’ s a Scary World.

Brauna 2011. gadā bija viena no Austrālijas The X Factor žūrijas loceklēm un vēlāk arī Dancing with the Stars Austrālijas versijas vadītājām.

2013. gada februārī viņa kļuva par vienu no talantu šova America’s Got Talent žūrijas dalībniecēm, aizvietojot Šāronu Ozbornu.

2005. gadā debitēja kā aktrise britu drāmā Burn It, tāpat filmējusies šausmu filmā LD 50 Lethal Dose, un kā galvenā lomas atveidotāja 2006. gada trillerī Telling Lies u.c. projektos.

Tapāt pievērsusies žurnālistikai, rakstot The Mail on Sunday.

Kamēr Brauna kopā ar Spice Girls kolēģēm bija devusies Spiceworld koncerttūrē, dziedātāja uzsāka romantiskas attiecības ar holandiešu dejotāju Džimmiju Gulzāru. Tiklīdz viņa uzzināja, ka gaida mazuli pāris salaulājās Tas notika 1998. gadā un dziedātāja uz laiku nomainīja savu skatuves vārdu uz Melanie G. Pāra meita Fīniksa Čī Gulzāra piedzima 1999. gada 19. februārī, taču gadu vēlāk abu laulība tika šķirta un sākās sīva cīņa par meitas aizbildniecību. Dejotājs presei atklāja, ka šķiršanās iemesls bija Braunas krūšu implanti un viņas neuzticība.Galu galā dziedātaja ieguva aizbildniecību pār meitu, taču bijušajam vīram bija jāmaksā pamatīga alimentu summa.   

2006. gadā pasauli pāršalca ziņa par Braunas un Holivudas jokupētera Edija Mērfija attiecībam. Drīz vien dziedātāja paziņoja, ka gaida aktiera bērnu, taču kopā abi vairs nebija un Mērfijs kategoriski noliedz, ka ir gaidāmā bērna tēvs, uzsverot, ka pretējais ir jāpierāda ar paternitātes testu. Liktenīgi, ka Andžela Īrisa Mērfija Brauna piedzima populārā komiķa 46. dzimšanas dienā – 2007. gada 3. aprīlī. Savukārt, jūnijā veiktā DNS testa rezultāti pierādīja, ka mazulīte ir viņa meita. Mērfijs atzina savu bērnu un paziņoja, ka atmaksās Braunai ar grūtniecību saistītos izdevumus.

Tā paša gada februārī dziedātāja sāka tikties ar savu ilgadējo draugu un filmu producentu Stefanu Belafonti. Jūnijā pāris salaulājās Lasvegasā, taču 2008. gada novembrī atjaunoja svinīgo zvērestu bagātīgās svinībās Ēģiptē. 2011. gada septembrī piedzima laulāto meita Medisona Brauna Belafonte. Dziedātāja ir arī oficiāli adoptējusi vīra meitu Žizeli. 2017. gadā pāra laulība tika šķirta.

 

mell

 

 

EMMA BENTONE (Emma Lee Bunton)

emmmaaa

 

Iesauka: Baby Spice

Dzimusi: 1976. gada 21. janvārī

Nodarbošanās: britu popdziedātāja un komponiste, aktrise, TV un radio pārraižu vadītāja

Fakti par BENTONES karjeru un privāto dzīvi: dziedātāja piedzima Finčlijā –  ziemeļu Londonā un uzauga katolisma garā. Viņas māte un tēvs izšķīrās, kad dziedātājai bija 11 gadi. Viņai ir jaunāks brālis Pauls Džeims. Baby Spice ir mācījusies teātra skolā un 1992. gadā debitēja BBC seriālā EastEnders, kā arī turpmākajos gados piedalījusies dažādos TV projektos.

Bentones debijas albums A Girl Like Me tika izdots 2011. gada aprīlī un tas ieņēma 4. vietu Apvienotās Karalistes albumu čārtā.Arī turpmākajiem mūziķes hitiem bija lieliski panākumi.

Savu otro albumu Free Me viņa izdeva 2004. gadā.

Laika posmā no 2003. – 2012. gadam Bentone ir piedalījusies BBC komēdiju seriālā Absolutely Fabulous.

2006. gadā viņa piekrita kļūt par BBC programmas Strictly Come Dancing dalībnieci un kopā ar partneri Darenu Benetu ieguva 3. vietu.

Bentone ir piedalījusies dažādos labdarības projektos.

Viņas trešais studijas albums Life in Monro pārdošanā nonāca 2006. gada decembrī. Tas bija ar 60 to gadu popmūzikas elementiem. Taču tam jau bija ne tik labi panākumi.

2009. gadā Bentone uzsāka radio karjeru, kļūstot par sava sestdienu pēcpusdienas radiošova vadītāju.

Viņa ir filmējusies TV lielveikala Tesco reklāmās. Vadījusi dažādus TV šovus, piemēram 2008. gadā Richard&Judy. Tajā pašā gadā Angļu The X Factor u.c. raidījumus.

2010. gadā pievienojās šova Dancing on Ice žūrijai.

Bentone ir palīdzējusi kādreizējās grupas kolēģes Melānijas C albuma I Know Him So Well tapšanā, kas tika izdots 2012. gada novembrī.

Kopš 2007. gada viņa ir kopā ar dziedātāju Džeidu Džounsu. Pārim ir divi dēli – Beau(Beau) Lī Džounss – dzimis 2007. gadā, un Tate Lī Džounss – dzimis 2011. gadā. Dziedātaja kopā ar Viktoriju Bekhemu ir Džerijas Halivelas meitas Blūbelas Madonnas Halivelas krustmāte.

 

emma

 

MELĀNIJA ČĪSHOLMSA (Melanie Jayne Chisholm)

 melaanijac

Iesauka: Sporty Spice

Dzimusi: 1974. gada 12. janvārī

Nodarbošanās: britu dziedātāja, komponiste, aktrise un uzņēmēja

Fakti par ČĪSHOLMSAS karjeru un privāto dzīvi: dzimusi Lankašīrā un mācījusies deju, dziedāšanu, aktiermākslu un mūzikla aktrises specialitāti, taču īsi pirms koledžas absolvēšanas studijas pameta, lai apgūtu moderno teātra deju.

Čīsholmsa kā solo māksliniece ir pārdevusi vairāk nekā 12 miljonus ierakstu kopiju. Viņas debijas albums Northem Star izdots 1999. gadā, un tā veiksmīgajiem panākumiem sekoja vēl pieci: Reason  – 2003. gadā, Beautiful Intentions – 2005. gadā, This Time – 2007. Gadā, The Sea – 2011. gadā un Stages – 2012. gadā.

Mūziķe ir bijusi nominēta dažādām mūzikas balvām un par saviem solopanākumiem pat ieņēmusi 3. pozīciju Apvienotās Karalistes visveiksmīgāko mākslinieču topā. Tāpat viņa ir vienīgā sieviete, kura ir sasniegusi Anglijas topu augšgalus kā vinteta, kvarteta, dueata un solo māksliniece.

Čīsholmsa ir atzinusi, ka viņas lielākais iedvesmas avots mūzikā ir kolēģe Madonna. Iedvesmojot viņu gan muzikālajā ziņā, gan sevis pasniegšanas mākā. Sporty Spice ciena Madonnas smago darbu un apbrīno spēcīgās sievietes tēlu.

Paralēli mūzikas karjeras attīstīšanai, 90to gadu vidū viņa ir filmējusies dažādās TV reklamās un mūzikas video.

2009. gada intervijā Čīsholmsa atklāja, ka ir patiesi ieinetersēta aktiermākslā un ar panākumiem sāka darboties šajā sfērā.  Ir piedalījusies mūziklā Blood Brothers, par savu veikumu 2010. gadā tikusi nominēta kā labākā mūziklu aktrise.

2012. gadā viņa piedalījās mūzikla Jesus Christ Superstar, kurā atveidoja Mariju Magdalēnu. Par šo lomu 2013. gadā ieguva balvu kā labākā otrā plāna lomas atveidotāja.

Tāpat kā pārējās Spice Girls kolēģes ir aicināta kļūt par šovu tiesnesi. TV pārraidē Superstar, palīdzējusi atrast aktierus – galveno mūzikla lomu atveidotājus.

Dziedātāja savas karjeras laikā vairākkārt ir ārstējusi depresiju un ēšanas traucējumus un nekad to nav slēpusi, bet atklāti par to runājusi.

Viņas jaunākais pusbrālis Pauls O’ Nīls ir autosportists.

Viņai bija attiecības ar nekustamā īpašuma speciālistu Tomasu Stāru, ar kuru Čīsholmsa iepzinās 2002. gadā, atpūšoties Barbadosā. 2009. gadā piedzima abu kopīgā meita Skārleta, taču pāris izšķīrās 2012. gadā.

Mūziķe ir aktīva Liverpūles Futbola kluba fane.

Čīsholmsa aktīvi iesaistās dažādos labdarības pasākumos.

 

melac

 

DŽERIJA HALIVELA (Geraldine Estelle “Geri” Halliwell)

dzerijaaa

 

Iesauka: Ginger Spice

Dzimusi:1972. gada 6. augustā

Nodarbošanās: britu popdziedātāja, komponiste, modes dizainere un aktrise

Mūziķe ir dzimusi Vatfordā un izglītojās šīs pilsētas meiteņu ģimnāzijā. Pirms uzsākt muziķes karjeru viņa strādāja par dejotāju Maljorkas naktsklubos, kā arī bijusi pikanta fotomodele. 18 gadu vecumā fotografējusies fotosesijās, kuru kailfoto,  tiklīdz viņa kļuva slavena kā grupas Spice Girls dalībniece tika pārpublicēti dažādos laikrakstos, tai skaitā Playboy un Penthouse.

1999. gadā Halivela uzsāka solokarjeru un izdeva debijas albumu Schizophonic. Nākamais mūziķes ieraksts Scream If You Wanna Go Faster – veikalu plauktos iegūla 2001.gadā, savukārt, 4 gadus vēlāk trešais – Passion. Solokarjeras laikā Halivela ir pārdevusi vairāk nekā 12 miljonus ierakstu kopiju visa pasaulē un 2000. un 2002. gadā 4 reizes nominēta Brit Awards mūzikas balvai.

1999. gadā Halivela sarakstīja autobiogrāfiju If Only, aprakstot savu Spice Girls meitenes dzīvi.

2000. gadā BBC demonstrēja divsēriju dokumentālo filmu: Geri’s World Walk about.

2003. gada sarakstīja otru biogrāfiju – Just for the Record – aprakstot iegūto slavu un vētraino slavenību dzīvi.

2006. gadā ANO pasākumu ietvaros Halivela devās uz Zambiju, lai veicinātu starptaustisko sapratni par HIV/AIDS izplatību un citiem būiskiem jautājumiem. Tāpat aktīvi komentējusi politiskos un ekonomiskos procesus Anglijā.

2007. gadā Ginger Spice parakstīja līgumu ar bērnu grāmatu izdevējiem un sāka darbu pie stāsta izveides par deviņu gadu vecās Ugēnijas piedzīvojumiem, kuru pamatā ir pašas Halivelas pieredzētais. Grāmatas lieliskie pārdošanas rezultāti padarīja tās autori par 2008. gada visveiksmīgāko slavenību – mazo lasītāju grāmatu topā.

2011. gadā viņa paziņoja, ka sāk darbu pie sava ceturtā studiju albuma un atgriezīsies mūzikas jomā šogad. Martā viņa izdeba albuma demo versiju – Putting On The Bling, par ko kritiķu atsauksmes bija pozitīvas.

Viņa līdzīgi kā pārējās grupas biedrenes ir bijusi dažādu šovu žūrijas pārstāve, piemēram,  Liverpūles The X Factor.

2012. gadā sacerējusi singlu modes skatei – krūts vēža atbalstam.

Kopā ar savu jogas treneri ierakstījusi divus DVD – Geri Yoga un Geri Body Yoga.

Ir filmējusies Sex and the City sērijā un 2004. gadā filmā Fat Slags.

Sadarbojoties ar zīmolu Next Halivela 2011. gadā izveidoja savu bikini līniju.

2006. gada maijā dziedātāja dāvāja dzīvību meitai Blūbelai Madonnai Halivelai, kuras tēvs ir britu žurnālists un scenārists Saša Gervasi, taču pāa attiecības ilgi neturpinājās. 2015. gadā viņa apprecējās ar Kristianu Horneru un 2017. gadā pasaulē nāca abu kopīgais dēls Montāgs Džordžs Hektors. 

 

Exclusive - Geri Halliwell Picks Up Daughter Bluebell After School

Sabiedrība

Vai vispār sagaidīsim kārtīgu vasaru? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis!

Vai vasara vispār būs? Šādu retorisku jautājumu savā video blogā uzdod LTV laika ziņu redaktors...

Latviešiem paveras iespēja dzēst savas “ātro kredītu” problēmas. Kas jādara?

  Līdz šim personām, kuras nespēja segt savas parādsaistības, vienīgā iespēja no tām atbrīvoties bija maksātnespējas...

Felipe dodas uz Spāniju, lai “ietusētu” ar Porziņģi – VIDEO

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Felipe Spānijā satiekas ar saviem draugiem - Kristapu Porziņģi,...

Magone grasās tiesā savu bijušo Žani atstāt “uz pauzes”

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone ar lielām cerībām pošas uz tiesu ar Žani,...

Milzīgās nepatikšanās nokļuvuši vairāki viltus vakcinētāji; sāks kriminālvajāšanu

  Šā gada 13. maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai...

100 gadu vecumā aizvadītajā naktī miris leģendārais kinorežisors Rolands Kalniņš

  Desmit dienas pēc savas simtās jubilejas mūžībā aizgājis Latvijas kinomākslas klasiķis, izcilais kinorežisors Rolands Kalniņš...

Horoskopi un Testi

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam JŪNIJAM

 Kādi notikumu un dzīves pavērsieni jūnijā sagaida tieši tevi, uzzini šī mēneša horoskopā!   Auns Pagājušajā mēnesī tev,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. maijs

  Auns Šodien kalsi plānus savas finansiālās labklājības uzlabošanai. Šajā sakarā nāksies gan saskarties ar nelieliem sarežģījumiem,...
Foto:BrīvBrīdis.lv

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. maijs

  Auns Šodien piedzīvosi vairākus greizsirdības uzlidojumus. Paradoksāli, taču būs saistīti nevis ar tavu laulāto draugu, bet...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. maijs

  Auns Šodien ieteicams neiesaistīties konfliktos savā darba vietā. Tie ne pie kā laba nenovedīs, turklāt to...
Foto:Flickr.com/Māris Pehlaks /CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. maijs

  Auns Šodien ne pa kam nevēlēsies piekrist savas otras pusītes sacītajam. Kad viņš jau kārtējo reizi...
Foto:Pixabay.com/Spiritze/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 16.-22. maijs

  Pavasara noslēdzošais mēnesis maijs ar pilnu joni turpinās - nāc, palūko, kā izkārtojušās zvaigznes un...

Mājai un Dārzam

Vai vispār sagaidīsim kārtīgu vasaru? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis!

Vai vasara vispār būs? Šādu retorisku jautājumu savā video blogā uzdod LTV laika ziņu redaktors...

Sinoptiķis Bricis sola jūtamas izmaiņas laikapstākļos – kas mūs sagaida? – VIDEO

  Vēsais pavasaris Latvijā turpinās, pirmdienas rītā atkal vietām bijusi salna un tāda gaidāma vēl arī...

Iemeslu priekam maz: Jaunākā laika prognoze 7 dienām!

  Nedēļas pirmajā pusē gaidāms visai auksts laiks un, gaisa temperatūra dienā būs līdz +10…+15°,  naktīs...