Ar skumjām paziņojam, ka atkal ievelkam mazo strīpiņu starp diviem datumiem, kurā ietverta diža, bagāta, radoša dzīve. Aizsaulē devies izcilais kino režisors un operators Uldis Brauns, vēsta Latvijas Kinematogrāfistu savienība.
Cilvēks ar vārdu, ar drosmi, lieliem darbiem un siltu smaidu, viens no pasaulē pazīstamākajiem Latvijas kino meistariem, viens no 1960-to gadu Latvijas dokumentālā kino avangardistu grupas līderiem. Tās radošā darbība ieviesa jaunus dokumentālā kino veidošanas principus, kas Pasaules kino vēsturē pazīstami ar nosaukumu “Rīgas poētiskā dokumentālā kino skola”. Šī virziena manifests – “Baltie zvaniņi” (1961.), kas iekļauta pasaules nozīmīgāko īsfilmu sarakstā, bija Ulda operatora debija pēc studijām Valsts Kinematogrāfijas institūtā. Lūk – tik spožs sākums!
Tam sekoja filmas, kas simtprocentīgi ierakstītas latviešu kino zelta fondā – “Sākums”, “Strādnieks”, “Celtne” – saskatot tēlaino un būtisko nesamākslotā, dzīvā vidē. Ulda Brauna radošo darbu raksturo globāls vēriens, filozofisks skatījums uz procesiem Latvijā un pasaulē, realitātē atrasti mākslinieciski tēli, asociācijas un metaforas. Tapa lielās formas darbi – “235 miljoni” (1967.), “Ceļojums uz Zemi” (1977.), spēlfilma “Motociklu vasara” (1975.), “Mūsu dzīves zvaigžņu stundas” (1987.) un citas. Viņa pēdējā darbā “Ardievu, divdesmitais gadsimts!” (2005.) apkopoti arhīvu kino materiāli par Latvijas pretrunu plosīto vēsturi visa gadsimta garumā, liekot līdzi domāt, līdzi just, nestāvēt malā, bet darīt. Paldies!
Ar visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem, sakām – Ardievu, Uldi Braun, meistar, kolēģi, draugs…,lai viegls Tavs Aizsaules ceļš!
Atvadīšanās Saldū, 18.janvārī plkst. 13:00.