Pasaulē ir diezgan daudz tādu vietu, kas vai nu apvītas ar neskaitāmām teikām, neparastiem atgadījumiem un sakritībām, vai vienkārši izskatās tā, ka nevar saprast – ticēt savām acīm vai neticēt? BrīvBrīdis.lv izvēlējās parādīt tev 15 no tām.

BERMUDU TRIJSTŪRIS

bermudutrijsturis

Tas veidojas Atlantijas okeāna rietumu daļā un trijstūra formā savieno Floridu, Puertoriko un Bermudu salu. Šī vieta ir mistiska un jau izsenis saistās ar daudziem neparastiem atgadījumiem – tur mīklainos apstākļos pazuduši neskaitāmi kuģi un lidmašīnas. Vairākkārt ir mēģināts rast atbildes uz jautājumu: “Kāpēc tā notiek?”, taču galējais skaidrojums nekad tā arī netiek saņemts. Variācijas ir bijušas dažādas – nepareizi kompasa rādījumi, golfa straumes ietekme, vētras, cilvēku pieļautās kļūdas vadot tehniku un pat sazvērestības, taču neviens no variantiem vēl līdz šim nav zinātniski pierādīts.

 

SOKOTRA

Tas ir Āfrikas raga un Arābu pussalas arhipelāgs, ko pārvalda Jemenas valdība. Sokotra sastāv no četrām salām un atrodas Indijas okeānā. Pastāv uzskats, ka šī vieta uz mūsu zemes ir tāda, kas izskatās it kā atrastos uz pavisam citas planētas. Trešdaļa tur esošās floras un faunas ir redzama tikai Sokotrā un nekur citur uz zemeslodes.

 

 

RORAIMAS KALNS

Mount RoraimaTas atrodas robežpunktā starp Brazīliju, Gajānu un Venecuēlu. Kalns ir ne tikai neparasts savas formas dēļ, bet arī noslēpumains, jo pie tā virsotnes regulāri ir mākoņi. Roraimas kalns ir 14 km garš un 2772 metrus augsts.

 

LIDOJOŠIE GEIZERI

lidojosiegeizeri

Tie atrodas Nevadas štatā, netālu no Gerlahas un ir mistiski tāpēc, ka tie ir pēkšņi izauguši un turpina stiepties augstumā un šobrīd tie ir trīs metrus augsti. Diemžēl, geizeri atrodas privātā teritorijā, tāpēc piekļūšana pie tiem ir diezgan problemātiska. Īpašnieks vēlas šo skaistumu paturēt vienīgi sev un tūristus klāt nelaiž, vien dažus dabas pētniekus un fotogrāfus, kuri savas vizītes pieteikuši nedēļām iepriekš.

 

ELLES VĀRTI

ellesvarti

Šis mīklainais dabas veidojums atrodas Turkmenistānā un tiek lēsts, ka šajā valstī tā ir piektā pasaulē lielākā dabas gāzu rezerve. Darvaza gāzes krāteris, kas tiek dēvēts arī par Elles vārtiem, nepārtraukti deg kopš 1971. gada. Toreiz ģeologi atrada milzīgu krāteri, kas uzkrājis daudz indīgu gāzu, un nolēma pielaist uguni, lai to iznīcinātu un neradītu saindēšanās draudus iedzīvotājiem. Tā tas deg vēl šodien un nav zināms, cik ilgi tas turpināsies.

 

AKMENS MEŽI

akmensmezi

Karsta (iežu ķīmiskā dēdēšana, pazemes un virszemes ūdeņiem tos šķīdinot) veidojumi Ķīnas dienvidos sastopami vairāk kā 500 tūkstošu kvadrātkilometru platībā Guanhi, Junnanas un Guižu provincēs. Naigu akmens mežs pēc UNESCO vērtējuma ir viens no pasaules iespaidīgākajiem tropu un subtropu karsta ainavu piemēriem. Šie akmens meži no citiem līdzīgiem veidojumiem atšķiras ar lielāku formu daudzveidību un krāsu maiņu.

 

LIELDIENU SALAS

lieldienusalas

Tā ir Čīlei piederoša sala, kas atrodas Klusā okeāna dienvidaustrumos. Lielās akmens vīru statujas, kas ir vairāk nekā 15 metrus augstas, vēl joprojām ir neatrisināma mīkla pētniekiem un zinātniekiem. Neviens līdz galam vēl nav izskaitļojis, kā šīs statujas ir radušās – vai tas ir cilvēka roku darbs, vai patiešām daba ir rotaļājusies? Un, ja to darījis cilvēks – kādēļ, un kam par godu un kāpēc tieši tā un ne citādi? Viena no teorijām ir tāda, ka sen senos laikos Lieldienu salā dzīvojuši cilvēki, bet, kad izbeidzās ēdiena krājumi un tos nebija iespējams atjaunot, viņi pārcēlās citur, taču šie akmens brīnumi palika.

 

MAKMURDO SAUSĀS IELEJAS

makmurdo

Atrodas Antarktikā un ir viens no pasaules ekstrēmākajiem tuksnešiem, kas ietver tādas lietas, piemēram, satur ūdeni, tostarp Vuda ezeru un Onyx upi, kas ir garākā Antarktikā. Taču līdz ar visiem ūdeņiem, ielejās ir pārlieku zems mitruma līmenis. Dīvaini, jo visapkārt ir sniegoti kalni un ledus, taču pa vidu izveidojies tuksnesis. Zinātnieki uzskata, ka tā ir uz Zemes vislīdzīgākā vieta planētai Marss. Viņi šajās ielejās ir atraduši vairākas mistiskas izcelsmes baktērijas. Viena no tām rada dīvainus traipus ūdenī, kas veidojas un iztek no Teilora ledāja. Šī vieta iemantojusi nosaukumu – Asins ūdenskritums. Tas tāpēc, ka atgādina asinsriti.

 

VIĻŅAINĀS KLINTIS

vilnainaas klintisTās ir smilšakmens klintis, kas izveidojušās aptuveni pirms 19 miljoniem gadu, kad sablīvējās tuksneša kāpas, izveidojot svītras. Tās atrodas ASV, netālu no Arizonas un Jūtas robežas. Klintis ir iecienīts apskates objekts to neraksturīgās, viļņainās formas un krāsu dēļ. Šo neparasto vietu iespējams izstaigāt vienīgi kājām – tas ir nepilnus piecus kilometrus garš maršruts, taču ļoti sarežģīts, jo tuksneša temperatūras svārstības ir biežas un vidējā ir aptuveni 37 grādi.

 

STOUNHENDŽA

stounhendzaTas ir aizvēsturisks akmeņu piemineklis, kas atrodas Anglijā. Stounhendža ir apvīta ar dažādām tradīcijām, folklorām un reliģijām, taču neviens nav īsti pārliecināts par to, kādam nolūkam šī vieta tika izmantota senatnē. Nav pat īstas skaidrības, kurš to ir uzbūvējis. Ir dzirdētas tikai variācijas par to, ka šī mistiskā vieta tikusi izmantota kā observatorija, savukārt, citi uzskata, ka tur notikuši reliģiski pasākumi, vēl citi domā, ka tai ir daudz pārdabiskāka nozīme. Pastāv izskats, ka patiesība par Stounhendžu ir laika gaitā pazaudēta, nevis nekad nav bijusi zināma.

 

ĀFRIKAS ACS

afrikasacs

Šī mistiskā vieta atrodas Mauritānijā. Tās oficiālais nosaukums ir Richat Structure, to agrīnās kosmosa misijās atklājuši astronauti. Rietumu Sahāras tuksnesī šī veidojuma diametrs ir aptuveni 48 kilometri. Sākotnēji zinātnieki uzskatīja, ka pirms daudziem gadiem tur nokritis meteorīts, radot šādu caurumu, taču tagad to mēģina izskaidrot ar erozijas – iežu un augsnes dabiskās noārdīšanās procesu. Un, ja arī tā – jautājums: „Kāpēc šāda regulāra, apaļa forma?”, paliek neatklāts un miglā tīts.

 

PLANKUMAINAIS EZERS

plankumainais ezersTas atrodas Kanādā. Ezerā augstā koncentrācijā ir atrasti dažādi minerāli, kas izraisa šo plankumu fenomenu un tieši to dēļ tas ieguvis savu nosaukumu. Arī dzelteno krāsu veido šo minerālu neparastai unikālais sastāvs. Ezers nav pieejams tūristiem un pie tā nevar piekļūt, taču apskatīt šo pārdabisko dabas objektu ir iespējams no ceļa, kas vijas netālu no tā.

 

LIELAIS, ZILAIS CAURUMS

lielaiszilaiscaurums

Tas atrodas aptuveni 100 kilometrus no Belizas pilsētas – Belizas piekrastē. Tas ir jūras caurums, kas veidojies tūkstošiem gadu senā pagātnē un šobrīd ir iekļauts UNESCO pasaules mantojumu sarakstā. Šis apļveida caurums ūdenī ir aptuveni 305 metrus plats (pa diognāli) un 125 metrus dziļš. Tas satur dažādas zemūdens alas, fantastiskus koraļļu veidojumus un daudz dažādu tropu sugu zivis, kuras var lieliski redzēt caur tīro un skaidro ūdeni. 1971. gadā Žaks Kusto, kurš ceļoja ar savu kuģi, nodēvēja to par vienu no desmit labākajām niršanas vietām pasaulē.

 

ZUDUSĪ PILSĒTA ATLANTĪDA

atlantida

Viss, kas palicis no šīs noslēpumainās vietas ir vien četrus gadsimtus veca karte, kur Atlantīda ir atzīmēta. Kartē ir skaidri redzams, ka starp Āfriku un Ameriku atrodas liela sauszemes teritorija, dēvēta par Atlantīdu, taču neviens nezina, kur tā ir palikusi. Vai nogremdēta, nodedzināta vai pievienota citam kontinentam? Par to vēsture klusē. Šobrīd vien varam minēt – kas bija Atlantīda un kur tā palikusi. Taču nu ik pa laikam zinātnieki nāk klajā ar dažādiem atklājumiem, pēdējais no tiem: Iespējams, atrisināta viena no noslēpumainākajām mīklām cilvēces vēsturē un atrasta leģendām apvītā zudusī pilsēta Atlantīda – amerikāņu zinātnieku grupa apgalvo, ka Atlantīda atrados purvājā netālu no Spānijas dienvidu krastiem, ziņo izdevums The Telegraph.

 

CERNE ABBAS GIGANTS

cerneabbascerneabbas2

Šis, Anglijā atrodamais, dīvainais tēls ir ne vien dīvains, bet arī smieklīgs. Tas ir apmēram 55 metrus garš un 50 metrus plats. Līdz šim nevienam nav izdevies noskaidrot, cik sens ir šis mākslas darbs, kā arī to, kurš to ir radījis. 1996. gadā tika atklāts vien tas, ka sākotnēji giganta oriģinālajā versijā, viņam kreisajā rokā ir bijis kas līdzīgs apmetnim, un viņš stāvējis uz bezķermeniskas galvas. Šobrīd to regulāri atjauno, berot izraktajās ejās baltus akmeņus.

 

Vai tu vēlētos apmeklēt kādu no šīm vietām? Vai varbūt jau esi tur bijusi?

Sabiedrība

Latvijas populārākā grupa “Prāta Vētra” izplata svarīgu paziņojumu

  Šī gada vasarā “Prāta Vētra” dosies koncerttūrē “Gads bez kalendāra” un uzstāsies piecās Latvijas pilsētās...
Elektrība

Arī vairāki letāli gadījumi – sākoties brīvlaikam, “Sadales tīkls” izplata svarīgu paziņojumu

  Sākoties vasaras brīvlaikam un atvaļinājumu laikam, kad cilvēki mēdz kļūt izklaidīgāki, AS "Sadales tīkls" atgādina...

Liels pavērsiens populārā mūziķa Eilanda dzīvē

  Grupa “The Hobos” kopā ar Ralfu Eilandu apvienojušies, lai šovasar klausītājiem sniegtu 3 koncertus –...

Tirdzniecības centrs “Alfa” nāk klajā ar paziņojumu pircējiem

  Iepirkšanās centrs “AKROPOLE Alfa” savā nomnieku lokā uzņēmis vairākus jaunus veikalus – “Frame Ģimenes optika”,...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Diemžēl nedēļa sākusies ar ļoti skumju ziņu

  Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 20.maija plkst. 6.30 līdz 23. maijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Diemžēl sinoptiķiem nav patīkamu ziņu par laiku turpmāk

  Jaunās darba nedēļas sākumā laiks būs sauss un saulains. Sākot no trešdienas, pietuvojoties ciklonam no...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. maijs

  Auns Šī diena lielas izmaiņas tavā dzīvē neatnesīs. Vienīgais svarīgais notikums norisināsies vēlā vakarā. Kādā no...
Foto:Unsplash.com/Stefan Steinbauer/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 23.-29. maijs

  Palūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas, lai uzzinātu, ko tās maija pēdējai pilnajai nedēļai sola...
Foto:Pexels.com/Tarek Ansary/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. maijs

  Auns Šodien ieteicams atturēties no ģenerāltīrīšanas veikšanas. Pat, ja to iesāksi, dažādu iemeslu dēļ pabeigt to...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. maijs

  Auns Šajā dienā pastāv liels risks sasirgt ar angīnu vai citu respiratoro orgānu saslimšanu. Lai no...
Foto:Flickr.com/Nomad YC /CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. maijs

  Auns Šodien būsi pārlieku runīgs. Ja tev tuvumā pagadīsies kāds „spiegs”, viņam pavisam noteikti izdosies savākt...

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam JŪNIJAM

Kādi notikumu un dzīves pavērsieni jūnijā sagaida tieši tevi, uzzini šī mēneša horoskopā!   Auns Pagājušajā mēnesī tev,...

Mājai un Dārzam

Diemžēl sinoptiķiem nav patīkamu ziņu par laiku turpmāk

  Jaunās darba nedēļas sākumā laiks būs sauss un saulains. Sākot no trešdienas, pietuvojoties ciklonam no...
Foto:Pexels.com/CC

Sinoptiķiem ir pilnīgi jaunas ziņas par laiku nogalē un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Nedēļas izskaņā debesis būs apmākušās, lielā daļā valsts teritorijas ir gaidāmas lietusgāzes, vietām tās būs...

Pastāsta par laiku tuvākajās dienās; nepatīkamas ziņas par tālāko

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes par laiku šajā nedēļas nogalē un...