PILNMĒNESS: Jaudīgs brīdis, kad var iegriezt karmas ratu vēlamā virzienā

 

Apkopojot savu ilgadējo pieredzi un novērojumus, astrologs Kristaps Baņķis iesaka personīgās, ģimenes un tautas labklājības interesēs katru mēnesi svinēt Pilnmēness laiku kā svētkus. Astrologs norāda, ka tīri nejauši Muzeju nakts 22.maijā šogad sakritusi ar Pilnmēness kulmināciju, kas esot patiesi svētīgi.

 

Laiks noņemt no Pilnmēness baiļu un nemiera cēlāja slavu, jo Pilnmēness patiesībā ir auglības, sievišķā spēka un dabas kulminācijas brīdis. Jaudīgu notikumu laiks, kurā atspoguļojas Mēness ciklā sastrādātais. “No vainīgā, par labdari!” uzsver astrologs.

 

Apceļojot daudzas pasaule svētvietas, astrologs atskārtis, ka izsenis senām kultūrām tieši Pilnmēness, kā redzamākā dabas parādība ir īpašo svētku un rituālu laiks. Astrologs uzskata, ka arī latviešiem būtu kā citām viedām un senām tautām svinēt un savā labā izmantot Pilnmēness svētkus: “Varu droši teikt, ka reti kura tauta varētu pārspēt latviešus Mēness cikla zinībās un ievērošanā. Tam krietni palīdzējis mūsu izstrādātais Mēness kalendārs, kuram joprojām neatradīsi līdzvērtīgu visā pasaulē. Laiks paplašināt zināšanas un likt tās lietā ne tikai individuālai veiksmei, bet arī tautas kopīgās interesēs. Būtu skaisti, ja lielākie svētki tiktu plānoti kā senāk senču laikos, pieskaņojot Pilnmēness laikam.

 

“Pilnmēness vienmēr radījis maģisku un noslēpumainu noskaņu, raisījis bailes, devis vielu mītiem un aizspriedumiem. Pat dauzi skeptiķi, raugoties Pilnmēness ripā, saskatījuši apkārt notiekošajā sakarības. Mans piedāvājums ir pretējs tam kā šobrīd saista Pilnmēnesi pat ezotēriķu aprindas. Latvju tautā vajadzētu atdzīvināt lielāku mīlestību pret Pilnmēnesi, to jāsvin kā svētkus!” norāda K.Baņķis.

 

Starp būtiskākajiem iemesliem, kādēļ svinēt Pilnmēnesi, astrologs atsaucas uz Senču Laika lūkām, kas bija pakārtotas tieši Pilnmēness laikam. “Daudzie kalendārie un baznīcas svētki no astroloģijas viedokļa ir kā loterija: te sakrīt, bet lielākoties nesakrīt ar dabas ciklu. Un skandinātais vārda spēks un lielās saiešanas aiziet secen, jo neatbilst dabas aktualitātei ārpus baznīcu mūriem. Dieva vārds skan vienlīdz spēcīgi vienmēr, bet ne vienmēr spēcīgi atbalsojas. Tam vajadzīgs labvēlīgs laiks. Sākotnēji uzspiestā un pieņemtā kalendārā svētku datumu metode noteikts datums savā būtībā ir dīvaina, izslēdzot no spēles Pilnmēnesi. Bet tas, ka mēs to nedaudzinām un ignorējam, atspēlējas ar ikdienas bailēm un nemieriem Pilnmēness laikā par šo, baznīcas valodā runājot, grēku. Sanāk: ko nepazīstam, no tā baidāmies!” norāda astrologs.

 

Svētki uzlabotu Latvijas likteni

Izrādās, ka arī Latvija tas nāktu tikai par labu: Daudz jau rakstīts par Latvijas sarežģīto horoskopu, kur viens no centrālajiem akcentiem ir Pilnmēness pa Vērša/Dvīņu/Skorpiona asi. Tā atsauksmes redzam valsts notikumos, kas aktivizējas bieži vien tieši Pilnmēness laikā.

 

Pilnmēness svētku svinēšana ir palīdzēšana Latvijas valstij! Precīzā laikā svinēti Pilnmēness pozitīvie svētki, kas sakrīt ar valsts horoskopa nostādījumu, padarītu sarežģīto valsts likteni vieglāku, uzlabojot tieši tautas iespējas pastāvošajā valsts iekārtā. Ja svinam tikai valsts svētkus, nevis tautas svētkus, kas izriet no dabas cikla, mūsu ceļš ved vienīgi un tikai autoritāra valsts diktāta virzienā.

 

Kad un kā svinēt Pilnmēness svētkus?

Priecīgākā ziņa, ka šādi svētki sanāk katru mēnesi un, protams, atšķirīgās nedēļas dienās, kas nav pārliekams uz ērtajām kalendārajām brīvdienām. Šeit un tagad, kad Pilnmēness pienācis.

 

Katram Pilnmēnesim esot sava rituālā kārtība, jo atbilst atšķirīgiem Saules un Mēness stāvokļiem Zodiakā. Savstarpējā šo abu Zvaigžņu saspēlē. Pilnmēness laiks sākas 2-3 dienas pirms precīzā kulminācijas brīža. Tas ir kā sagatavošanā slaiks. Skatoties Mēness kalendāra, īpaši ieteicamas visas tajā atļautās nodarbes: čeku dedzināšana, matu griešana utml. Kā īpaši Pilnmēness laikā tiek izcelts pirts apmeklējums, ko ieteicams darīt tieši ieteiktajās dienās 3 dienu intervālā pirms kulminācijas.

 

Pilnmēness svētku kulminācija ir precīzā fāžu maiņa un 6-12 stundu intervāls pirms tās, atkarībā no Mēness zīmes, Mēness dienas laika un precīzajiem planētu aspektiem.

 

“Pilnmēness ir jaudīgākais brīdis, kad var iegriezt personīgo, dzimtas, ģimenes un tautas karmas ratu vēlamā virzienā. Laika lūka kā latvieši to dēvēja, norāda astrologs. “Jo garīgāka būs svinēšana, jo labvēlīgāk. Atšķirībā no citiem latvju svētkiem šajās neēd un nedzer pār mēru. Jau izsenis zināms, ka Mēness fāžu maiņā 6-12 vajag ieturēt atslodzi vai pat gavēni. Tas palīdz organismam veselīgāk noskaņoties jaunajam ciklam.”

 

Par prieku dāmām, astrologs saskata ikmēneša Sieviešu dienas: “Manuprāt, viens no svarīgākajiem un maznovērtētiem Pilnmēness rakursiem ir Sievišķās enerģijas kulminācijas laiks. Varētu pat teikt, ka tas ir ikmēneša sievišķi dievišķā cildināšanas laiks. Vīrieši, apdāviniet savas sievietes Pilnmēness laikā un viņas staros savā pilnībā kā Pilnmēness debesjumā!”

 

Pilnmēness svētki 2016.

Piedāvājam Pilnmēness svētkus nosaukt atbilstoši mūsu senču mēnešu nosaukumiem.

 

Lapu Pilnmēness svētki 22.maijs pl.0:15
Pilnmēness Strēlnieka / Dvīņu zīmēs

 

Ziedu Pilnmēnesss svētki 20.jūnijs. pl.14:02
un Vasaras Saulgriežu tuvums  21.jūnijā pl.1:34
Pilnmēness Mežāža / Vēža zīmēs

 

Liepu Pilnmēness svētki  20.jūlijs pl.1:57
Pilnmēness Mežāža / Vēža zīmēs

 

Rudzu Pilnmēness svētki  18.augusts pl.12:27
Pilnmēness Ūdensvīra / Lauvas zīmēs

 

Viršu Pilnmēness svētki  16.septembris pl.22.05
un Pusēnas Mēness Aptumsums
Pilnmēness Zivju / Jaunavas zīmēs

 

Veļu Pilnmēness svētki  16.oktobris pl.7:23
Pilnmēness Auna / Svaru zīmēs

 

Salnu Pilnmēnesss svētki  14.novembris pl.15:52
Pilnmēness Vērša / Skorpiona zīmēs

 

Vilku Pilnmēness svētki / 14.decembris pl.2:06
Pilnmēness Dvīņu / Strēlnieka zīmēs

 

 

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/TEDxRiga/CC

Vīķes-Freibergas ģimene izturējusi smagu likteņa triecienu

  Kā savā 23. februāra līdz 1. marta numurā vēsta izdevums "Kas jauns", smagu likteņa triecienu...

Komiķe Suvorova neslēpj – vairs nav prieka dzīvot

  Jau vairākkārt vēstīts par komiķes, skatuves mākslinieces Jolandas Suvorovas grūto likteni vecumdienās - sievietes pensija...

Zināms, kāds laiks gaidāms marta mēnesī

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā publiskojis laika...

Zināms, cik daudzi Covid-19 ierobežojumu pārkāpēji samaksājuši uzliktos sodus

  Trijos mēnešos par COVID 19 ierobežojumu pārkāpumiem Valsts policija piemērojusi sodus viena miljona apmērā. Iekasēti...

Sinoptiķim Bricim ir jaunas ziņas par laiku tuvākajās dienās – VIDEO

  Latviju lielais siltums skāra tikai mazliet, bet citviet Eiropā vairākas dienas vadījušas vasarai atbilstošas temperatūras....

Mīnusi un sniegs vēl nepazudīs… Izskan jaunas ziņas par laiku marta pirmajā nedēļā

  Aizvadītajā nedēļā uzstādīti 11 maksimālās gaisa temperatūras rekordi un teju visā Latvijas teritorijā ir nokususi...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. marts

  Par ļaunu nenāks piesardzība, jo īpaši, ja esi sācis domāt par jauniem projektiem. Ko vēl...
Foto:Unsplash.com/Jordan Whitt/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 1.-7. marts

  Esam teikuši ardievas ziemas pēdējam mēnesim. Uzzini, ar kādām vēsmām un notikumu pavērsieniem sagaidīsim martu....

Tavs horoskops veiksmīgam MARTAM

  Pirmais pavasara vēstnesis – marts – ir klāt! Sveicināsim to ar smaidiem un labām domām!...
Foto:Wonderfulengineering.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. februāris

  Šī diena kopumā sola būt visai labvēlīga. Enerģijas būs daudz, līdz ar to varēsi aktīvi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. februāris

  Šī būs interesanta diena, kad ikvienam cilvēkam vajadzētu mēģināt iepazīties ar apkārtējo pasauli.   Auns Tevi šodien neietekmēs...
Foto:Flickr.com/Snowshoe Photography/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. februāris

  Ikvienā horoskopa zīmē dzimušajiem šodien vajadzētu apsvērt reto iespēju – būt patiešām pašiem.   Auns Auni ir drosmīgi...

Mājai un Dārzam

Zināms, kāds laiks gaidāms marta mēnesī

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā publiskojis laika...

Sinoptiķim Bricim ir jaunas ziņas par laiku tuvākajās dienās – VIDEO

  Latviju lielais siltums skāra tikai mazliet, bet citviet Eiropā vairākas dienas vadījušas vasarai atbilstošas temperatūras....

Mīnusi un sniegs vēl nepazudīs… Izskan jaunas ziņas par laiku marta pirmajā nedēļā

  Aizvadītajā nedēļā uzstādīti 11 maksimālās gaisa temperatūras rekordi un teju visā Latvijas teritorijā ir nokususi...