“Maxima Latvija” šovasar veikusi noslēdzošo maksājumu Zolitūdes traģēdijā bojā gājušo ģimenēm. Materiālo atbalstu no uzņēmuma jau iepriekš saņēmušas arī visas fiziski cietušās personas Zolitūdes traģēdijā.

Līdz ar noslēdzošā atbalsta izmaksu, ir noslēdzies arī kopīgs sadarbības posms, kura laikā materiālu atbalstu no “Maxima Latvija” ir saņēmušas visu traģēdijā bojā gājušo ģimenes. Kā jau ziņots, 2016. gadā biedrība “Zolitūde 21.11.“, cietušo pārstāvji un SIA “Maxima Latvija” panāca vienošanos par materiālā atbalsta nodrošināšanu katrai bojā gājušo ģimenei 100 000 eiro apmērā.

Andris Vilcmeiers, SIA “Maxima Latvija” vadītājs: “Esam pateicīgi ikvienam par konstruktīvo sadarbību, lai, izpildot uzņēmuma solījumu, nodrošinātu “Maxima” finansiālo atbalstu un palīdzību visiem Zolitūdes traģēdijā cietušajiem.”

Jānis Kubilis, ZAB “Vilgerts” zvērināts advokāts, vienošanās noslēgšanas procesa organizators: “Līdz ar šī atbalsta izmaksu ir noslēdzies nozīmīgs posms jautājumos, kas ir saistīti ar finansiāla atbalsta sniegšanu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem. Šāda mēroga traģēdija Latvijā no juridiskā viedokļa ir nebijis precedents. Tāpēc, lai atrisinātu jautājumus par materiālā atbalsta sniegšanu cietušajiem bija nepieciešams laiks un pacietīgs darbs no visām iesaistītajām pusēm. Vēlos pateikties sabiedrībai “Maxima Latvija”, kura ir nodrošinājusi ievērojamu finansiālo atbalstu visiem Zolitūdes traģēdijā cietušajiem, ir bijis konstruktīvs sarunu partneris un būtu labs piemērs citiem traģēdijā iesaistītajiem uzņēmumiem, pret kuriem tiesvedības turpinās.”

Šovasar Vidzemes apgabaltiesa attaisnojusi uzņēmumu civillietā, secinot, ka “Maxima Latvija” nevarēja konstatēt ēkas jumta sabrukšanas cēloni un ka ugunsgrēka viltus trauksmes atskanēšana neilgi pirms ēkas jumta sabrukuma ir sagadīšanās. Tā bija pēdējā civillieta, kas tika izskatīta Zolitūdes traģēdijas kontekstā saistībā ar bojā gājušo tuvinieku prasību pret uzņēmumu “Maxima Latvija”. Neskatoties uz attaisnojušo tiesas spriedumu, pildot iepriekš solīto, “Maxima Latvija” pauda gatavību sniegt bojā gājušo ģimenei atbalstu 100 000 eiro, par ko arī tika panākta vienošanās un veikts atbalsta maksājums.

Kā jau ziņots, 2016. gadā biedrība “Zolitūde 21.11.”, cietušo pārstāvji un SIA “Maxima Latvija” panāca vienošanos par materiālā atbalsta nodrošināšanu katrai bojā gājušo ģimenei 100 000 eiro apmērā, bet 2018. gadā puses vienojās par atbalsta nodrošināšanu fiziski cietušajām personām, atbalstam kopumā novirzot gandrīz 900 tūkstošus eiro. Atbalsta pieņemšana bija katra cietušā un ģimeņu brīva izvēle.

2019. gadā sākumā SIA “Maxima Latvija” nodrošināja materiālā atbalsta pieejamību arī traģēdijā morāli cietušajām personām.

Kopumā atbalsta nodrošināšanai cietušajiem pašlaik “Maxima Latvija” ir veikusi izmaksas gandrīz 9 miljonu eiro apmērā, ietverot atbalstu bojā gājušo tuviniekiem, cietušajiem, kas guva fiziskus miesas bojājumus, bērniem, kas traģēdijā zaudēja savus vecākus, kā arī morāli cietušajiem.

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Saņemtas ļoti skumjas vēstis par kopš Jāņiem pazudušo rīdzinieku

  Diemžēl bezvēsts prombūtnē bijušais 1970. gadā dzimušais Vladimirs Muļevs tika atrasts gājis bojā. Policijas rīcībā esošā...

Vai lielākais karstums šovasar jau ir bijis? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis!

  Vai šīs bija vasaras karstākās dienas? Karstuma vilnis pamazām noslēdzas - tie ir galvenie jautājumi,...
Foto:Flickr.com/ernests/CC

Dienu pēc valzirga parādīšanās liepājniekus pārsteidz vēl kāds notikums

  Dienu pēc tam, kad Liepājas pludmalē manīts mūsu platuma grādiem netipisks dzīvnieks - valzirgs, liepājniekus...

Pieaugot Covid-19 saslimstībai, SPKC nāk klajā ar paziņojumu

  Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti atgādina, ka joprojām jāievēro Covid -19 profilakses pasākumi, piemēram:      izvairīties no...

Policisti uz ceļa Rīgā sastopas ar pagalam dīvainu kungu – VIDEO

  "Šodien uz Daugavgrīvas šosejas policija sastapusi kādu vīrieti kurš nolēma pašā ceļa vidū izpausties vicinot...
Foto:Pexels.com/George Becker/CC

Diemžēl otrdienas pēcpusdienā saņemta traģiska vēsts

  Kā vēsta Valsts policija, otrdien noticis traģisks ceļu satiksmes negadījums. Īsi pirms plkst. 12 likumsargi saņēmuši...

Horoskopi un Testi

Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. jūlijs

  Diezgan veiksmīga un piemērota diena dažādiem īsiem izbraucieniem. Ļoti svarīga būs pozitīva domāšana. Negatīva attieksme...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. jūlijs

  Šī ir laba diena, lai rūpētos par citiem. Neatkarīgi no tavām iespējām, palīdzība bieži vien...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. jūlijs

  Dienas pirmajā pusē iespējams pārvērtēt savas spējas un prasmes. Kontrolē savas emocijas, lai nedotu solījumus,...

Horoskopa zīmes, kurām JŪLIJS būs īpaši labvēlīgs

Aplūko, kuras šī gada jūlija dienas solās būt veiksmīgas, bet kuras ne tik ļoti.   Ja tu...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 4. – 10. jūlijs

  Vasaras vidus teju klāt. Nāc, aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas, uzzini, ko tās šai...
Pexels.com/Tobi Dami/CC0 License

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. jūlijs

  Vērs uzmanību uz apkārt notiekošo un to, kā tas ietekmē arī tavu dzīvi! Ko zvaigznes...

Mājai un Dārzam

Vai lielākais karstums šovasar jau ir bijis? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis!

  Vai šīs bija vasaras karstākās dienas? Karstuma vilnis pamazām noslēdzas - tie ir galvenie jautājumi,...

Zināms, kāds laiks mūs sagaidīs JŪLIJĀ

  Jūlijs ir vasaras galvenais mēnesis. Tas ir siena un liepzieda mēnesis. Ja jūlija sākumā vēl...

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku pirmdienas pievakarē. Brīdinājums ir spēkā...