Pagājušajā trešdienā Drogas korporatīvi sociālās atbildības projekta „Vispasaules roku mazgāšanas diena” tēli Ziepju Burbulīte un Negantais Mikrobs devās ciemos pie Saldus novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes „Sienāzītis” bērniem, lai pasniegtu konkursā laimēto balvu – produktu krājumu gadam, kurā ietilpst 1200 ruļļu tualetes papīra, 400 ruļļu papīra dvieļu, mitrās salvetes un vairāki litri šķidro ziepju, informē AS Drogas.

 

 

Konkurss norisinājās mājas lapā www.mazgarokas.lv no 10.oktobra līdz 9.novembrim. Dalība tajā bezmaksas bija pieejama gan valsts un pašvaldību, gan privātajiem bērnu dārziem. Uzdevums bija kopā ar bērniem izkrāsot krāsojamās lapas, tādējādi atkārtojot pareizas roku mazgāšanas soļus un higiēnas nozīmīgumu, nofotografēt grupiņu, turot rokās izkrāsotos zīmējumus, un iesniegt foto mājas lapā www.mazgarokas.lv.

 

Drogas_Roku mazgasanas diena_6

 

Konkursā tika saņemti 645 pieteikumi un 1098 fotogrāfijas, no kuriem tika izlozēts viens galvenās balvas un 5 pārsteiguma balvas ieguvēji par īpašu centību un izdomu. Ziepju Burbulīte un Negantais Mikrobs ar priekšnesumu ciemosies Balvu pirmskolas izglītības iestādē „Pīladzītis”, Rundāles novada PII „Mārpuķīte” (Zaļā grupa), Daugavpils pilsētas 5.pirmsskolas izglītības iestādē „Spārīte”, Liepājas PII „Margrietiņa” un Kokneses novada PII „Bitītes”.

 

 

Galvenās balvas ieguvēji – Saldus PII „Sienāzītis” – ar lielu entuziasmu uzņēma Drogas komandu. Lai iepriecinātu visus dārziņa bērnus, priekšnesums tika rādīts divas reizes, un katrs bērnu pulciņš aktīvi piedalījās dejās un pareizas roku mazgāšanas soļu atkārtošanā. Bērni bija ļoti priecīgi satikt abus tēlus, kurus jau bija manījuši LTV1 raidījumā „Kas te? Es te!” vai video klipos. Vairākas minūtes bērni nāca aprunāties ar Ziepju Burbulīti un pavēstīt, kā rokas mazgā ģimenē un kādās situācijās to dara.

 

 Drogas_Roku mazgasanas diena_1

 

Par projektu „Vispasaules roku mazgāšanas diena”

 

 

Lai aktualizētu roku higiēnas nepieciešamību un jau pirmsskolas vecumā iemācītu pareizas un regulāras roku mazgāšanas nozīmīgumu, 2014. gada oktobrī AS Drogas pirmie radīja korporatīvās sociālās atbildības projektu, kas aktualizē Vispasaules roku mazgāšanas dienu, kas pasaulē tiek atzīmēta 15. oktobrī. Roku mazgāšanas nozīmīgums Latvijas sabiedrībā ir izskanējis arī iepriekš, taču AS Drogas apvienoja visu iepriekš minēto, pievienoja jaunas sastāvdaļas un radīja vienotu ilgtermiņa projektu.

 

 

Projekta ietvaros radīti speciāli tēli – Ziepju Burbulīte un Negantais Mikrobs, kuri atraktīvā, teatrālā un mazos smīdinošā veidā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas roku mazgāšanas dziesmu māca, kāpēc, kad un kā ir jāmazgā rokas.

 

 

Lai roku mazgāšanas svarīgums bērniem paliktu atmiņā pēc iespējas labāk un ilgāk, izstrādāti arī citi izglītojoši materiāli – plakāts ar 8 roku mazgāšanas soļiem, informatīvas uzlīmes uz ziepēm, dažādi krāsojamie zīmējumi, kuros bērni var uzzīmēt apgūto, un uzlīmes.

 

 

2015.gadā radīts noderīgs mācību video, kā pareizi jāmazgā rokas, un šī mājas lapa, kurā pieejami visi projekta materiāli, tai skaitā, roku mazgāšanas dziesma un tās vārdi. Visi materiāli ir pieejami latviešu un krievu valodā.

 

 

Projekts un tā materiāli tapuši ciešā sadarbībā ar Veselības inspekciju, Slimību profilakses un kontroles centru un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvjiem.

Vairāk par projektu mājas lapā www.mazgarokas.lv

 

 

AS Drogas ir lielākais mazumtirdzniecības veikalu tīkls skaistumkopšanas, veselības, higiēnas un sadzīves preču segmentā Baltijā ar 141 veikalu Latvijā un Lietuvā. Latvijā Drogas ir pārstāvētas visplašāk – klientiem pieejami 88 veikali, Lietuvā atvērti 53 veikali Drogas. AS Drogas Latvijā un Lietuvā kopumā nodarbina vairāk nekā 1 300 darbiniekus. No 2004. gada AS Drogas ir mazumtirdzniecības grupas A.S. Watson Group uzņēmums.

Sabiedrība

Policija sākusi pārbaudi saistībā ar notikumiem Mārtiņa Rītiņa grāmatas prezentācijā – VIDEO

  Lai gan mājsēde ir beigusies, pulcēšanās ierobežojumi joprojām ir strikti. Valsts policija sākusi pārbaudi par...

“Nācās parādīt biļeti!” Vidzemniekam neizdodas nejauši iegūto milzu laimestu noslēpt no apkārtējiem

  Pieteikt Simtgades loterijas 100 000 eiro laimestu šonedēļ bija ieradies uzņēmējs no Vidzemes labākajos gados. Laimīgo biļeti viņš bija...

Pēc vakcīnas blaknēm cer uz kompensāciju. Maksimālā summa – 142 000 eiro. Karīnas stāsts

  Kā jebkurām citām zālēm, arī vakcīnām iespējamas blaknes. Un, lai tajos retajos gadījumos, kad blaknes...

Ceļi Latgalē tik drausmīgi, ka glābēji netiek dzēst ugunsgrēku – VIDEO

  "Ceļa stāvokļa dēļ VUGD un NMPD netiek līdz ugunsgrēka vietai Ludzas novadā, Kubulovā," vēsta paraksts...

Vēl 727 jauni Covid-19 gadījumi un 13 mirušie, tostarp četrdesmitgadnieks

  Sestdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 727 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet miruši vēl...

Nofilmēta smaga avārija uz ceļa Latvijā – VIDEO

  "Twitter" kontā "breaking.lv" publicēts kādas automašīnas video reģistratora piektdien uzņemts video uz šosejas Latvijā, kurā...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 6. – 12. decembris

  Klāt atkal jauna nedēļa un svētku gaidīšana turpinās. Nāc, aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. decembris

  Šodien solās būt daudz un dažādu izmaiņu teju ikviena cilvēka dzīvē. Visvairāk šīs pārmaiņas rosinās...
flckr.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. decembris

  Dienas pirmajā pusē esi aktīvs, nāc klajā ar savām iniciatīvām, vārdu sakot, izmanto savu pāri...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. decembris

  Lielāka iespēja saņemt un izteikt dažādus spēcīgus vārdus un komentārus, tāpēc pēc iespējas centies vairot...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. decembris

  Šī diena izrādīsies diezgan labvēlīga, lai komunicētu ar draugiem. Tuvības sajūta ar cilvēkiem kļūs aizvien...
Foto:Flickr.com/Lesley Wilson/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. decembris

   Ko zvaigznes tieši tev vēsta par decembra pirmo dienu?   Auns Ar visu sparu metīsies jaunos darbos un...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzeltenos brīdinājumus par laiku sestdien. 04.12.2021. no rīta...

Rīgā izsludināts sarkanais brīdinājums; sarežģīta situācija arī citviet

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi piektdien Rīgā izsludinājuši sarkano brīdinājumu, sarežģītai situācijai saglabājoties...

Pieci soļi, kā uzburt ziemassvētku sajūtu mājās

Ziemassvētki ir miera, prieka, ģimeniskas līdzās būšanas un tradīciju laiks. Lai arī šogad svinības būs...