Kādu dienu redakcijā saņēmām ziņu no kādas meitenes, kura vēlējās padalīties ar savu pieredzi svara zaudēšanā. Sākumā šķita – jā, kāpēc gan neuzklausīt, bet to izlasot jāsaka – visu cieņu viņas gribasspēkam, apņēmībai un izturībai! Iepazīstieties ar Zandu Ieviņu un viņas panākumiem! Iespējams, arī tev būs ko pamācīties no šīs jaunās sievietes.

 

“Svara problēmas man sākās jau  pusaudžu gados. Atceros, ka daudzi man teica, ka kaut kas ir jādara – jāsāk sportot, jāiet pie ārstiem, jāēd veselīgi utt., taču tas bija tik ļoti grūti. Kad radās apņemšanās, tā tikpat ātri arī beidzās. Tajā laikā man šķita, ka esmu normāla, pašai nelikās, ka būtu ļoti resna. Tikai tagad, skatoties bildes, es saprotu kāda bija realitāte. Es vairākus gadus tā arī dzīvoju – čipsi, šokolādes, TV, dators un citas indes,” atceras Zanda.
“Pirms pusotra gada es beidzot izlēmu uzkāpt uz svariem un tad, kad ieraudzīju, ko tie rāda, es sapratu, ka vēlos dzīvot, vēlos būt laimīga, vēlos būt skaista un, ka tā turpināt vairs nedrīkst! Svari rādīja 114 kg! Tas ir briesmīgs cipars, jo īpaši jaunai meitenei. Paralēli TV rādīja raidījumu ,,Mans resnais stāsts”, kur uz pusi liekāki cilvēki ar smagu darbu spēja nomest  visus liekos kilogramus. Šis raidījums man  bija  papildus motivācija,” turpina apņēmīgā jauniete.


111

“Liekos kilogramus es nometu aptuveni gada laikā un tad turpināju gan ēst veselīgi, gan kustēties. To nevar pārtraukt, citādi liekie kilogrami atgriezīsies. Protams, tagad tas ir vieglāk un nu jau vairs ne tik strikti. Mans lielākais klupšanas akmens ir saldumi. Tie man bija kā nāve. Vēljoprojām man tie ļoti garšo un kārojas. Taču es tos cenšos aizstāt ar augļiem, beztauku jogurtiem, musli utt., bet arī tos pēc pieredzes iesaku ēst tikai no rītiem. Esmu atteikusies no maizes, balto miltu izstrādājumiem un cukura,” atklāj Zanda.
“Nezinu no kurienes, bet ir izveidojies tāds mīts, ka ēst veselīgi ir ēst negaršīgi un  dārgi, bet tas tā nepavisam nav.  Ir tik daudz produktu, kas ir sātīgi, garšīgi un veselīgi.  Visu informāciju mūsdienās ļoti viegli var atrast internetā. Galvenais ir pamainīt savu ēdienkarti, variēt ar ēdiena sastāvdaļām, ļaut vaļu eksperimentiem. Jo ja katru dienu ēdīsi ,piemēram, tikai putru vai vistu, tā ļoti ātri apniks un visa apņemšanās pazudīs.  Man ļoti palīdz sociālais tīkls “Instagram”, kur var apskatīties daudz dažādas receptes un vingrojumus, kā arī vienkārši paskatīties uz skaistiem, trenētiem cilvēkiem, tā gūstot papildus motivāciju,” iesaka jaunā sieviete.
    
“Tikpat svarīgs kā pareizs uzturus ir arī fiziskās aktivitātes. Kaut vai katru dienu doties ātrā garā pastaigā. Šobrīd es vingroju mājās, dodos pastaigās. Kad laikapstākļi atļauj tad dodos garākos izbraucienos ar riteni. Tagad gaidu, kad sāksies siltāks laiks, lai varētu sākt skriet, ko ļoti, ļoti sen neesmu darījusi, taču šopavasar esmu nolēmusi to sākt darīt,” piebilst Zanda.
 1
“Kad nometu svaru, gribēju nomainīt arī matu krāsu – no gaišiem uz tumšiem. Lieki piebilst, ka cilvēki uz ielas mani neatpazina. Saņēmu tik daudz komplimentu un labu vārdu kā nekad – pat no svešiem cilvēkiem. Šie labie vārdi palīdz, iedvesmo un dod papildu spēku un motivāciju neapstāties. Beidzot es varu aiziet uz veikalu un nopirkt drēbes, kas man tiešām patīk, nevis kurās varu iestīvēties, beidzot es patiesi esmu iemīlējusi sevi, paveras daudz jaunu iespēju, ir tik daudz ieguvumu, ka grūti tos visus uzskaitīt. Nu jau esmu nometusi 48 kg, taču es neesmu apstājusies un turpinu strādāt līdz būšu pilnībā apmierināta ar sevi,” priecājas meitene.

Clipboard02

“Galvenais ir neapstāties pie pirmajām grūtībām, jo tādas nenoliedzami būs! Ir jāiet uz priekšu un jāturpina iesāktais. Es novēlu ikvienam iemīlēt sevi un sasniegt savus mērķus, kas dažreiz šķiet pavisam, pavisam tāli un neaizsniedzami! Viss ir iespējams, vajag tikai gribēt!” iedrošina Zanda!

 

BrīvBrīdis novēl Zandai sasniegt visu, ko viņa iecerējusi un tieši tāpat rast pareizo motivāciju arī tev – it visā, ko dari!

Sabiedrība

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...
Foto:Flickr.com/Ilya Schurov/CC

Aizvadīti neaptverami traģiski Jāņi: bojā iet visa ģimene, vairāki noslīkuši

  Operatīvo dienestu sniegtā informācija liecina, ka Līgo dienā traģiski bojā gājuši vismaz astoņi cilvēki, bet...

Kašers un Jānis pirms kāzām “saceļ kājās” Kopenhāgenu; parādās negaidītas grūtības

  "STV Pirmā" šovs "Slavenības. Bez filtra" turpina vēstīt par Latvijas slavenāko geju Kašera un Jāņa...

“Tad nu par visu!” Žanis no Magones saņem pamatīgu sutu

  Gatavojoties karstajai vasarai, Žanis ir nodzinis gan ūsas, gan matus un kā smej pati Magone...

“Paldies Dievam, ka vispār esmu dzīvs!” Kā šobrīd klājas tautā iemīļotajam profesoram Danilānam?

  Jau vairākkārt vēstīts, ka tautā iemīļotais gastroenterologs, ārsts un profesors Anatolijs Danilāns decembrī nopietni saslima...

Atraitne pastāsta par skumjo nakti, kad no mums atvadījās leģendārais mūziķis Meijers

  Izdevuma "Privātā dzīve" 22.jūnija - 5. jūlija numurā 17. jūnijā mirušā mūziķa Gunāra Meijera atraitne...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/llee_wu/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūnijs

  Veiksmīga diena, lai demonstrētu savas mākslinieciskās prasmes. Ja vēlies kļūt labāks un pozitīvāks, būs daudz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūnijs

  Dienas pirmajā pusē nav ieteicam īsi izbraucieni – tie var izvērsties pārāk emocionāli negatīvā aspektā....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūnijs

  Iespējams, šodien nāksies krietni vien pasvīst dažādos darbos, kas radīs aizkaitināmību, līdz ar to būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūnijs

Esi piesardzīgs, jo ir skaidrs, ka šajā dienā apkārt valdīs sarkasms, kurš atsevišķos gadījumos var...
Foto:Wall321.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. jūnijs

  Zvaigznes ikvienu šajā dienā padarīs nedaudz stūrgalvīgāku un spītīgāku kā ierasts gan privātajā, gan sociālajā...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs

  Šajā dienā ieteicams tomēr ļauties komunikācijai ar apkārtējiem, jo sevišķi svaigā gaisā. Esiet uzmanīgi karstumā!     Auns Auna...

Mājai un Dārzam

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...

Īpaši brīdina par laiku Līgo dienā un vakarā; izskan prognoze par laiku pēc svētkiem

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par laiku līgo dienā, 23....

Sinoptiķi atjaunojuši sarkano brīdinājumu – tas ir spēkā līdz Līgo vakaram

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi atjaunoši iepriekš izplatīto sarkano brīdinājumu par ekstremālu karstumu....