Kurš gan nav redzējis seriālu par Teksasas reindžeru Kordelu Vokeru, kuru atveido amerikāņu aktieris Čaks Noriss? Dažādu cīņas mākslu lietpratējs Noriss savas raibās dzīves laikā ticis pie daudzām un dažādām lomām, taču tieši reindžera Vokera tēls visvairāk asociējas ar viņu.

 

Karloss Rejs Čaks Noriss piedzima 1940. gadā Raienas pilsētā, Oklahomas štatā, ASV. Bērnībā slavenais aktieris bijis kautrīgs un nebūt ne atlētisks zēns, turklāt pēc vecāku šķiršanās kopā ar māti un abiem brāļiem bija spiests nomainīt vairākas dzīvesvietas, kas neveicināja iejušanos starp vienaudžiem. 1958. gadā Noriss pievienojās ASV Gaisa spēkiem un tika nosūtīts uz bāzi Dienvidkorejā. Tieši tur viņš iemantoja iesauku Čaks un sāka aizrauties ar austrumu cīņām. Pēc dienesta viņš ASV atvēra vairākas cīņu skolas un sekmīgi piedalījās karatē čempionātos.

 

600full-chuck-norris

 

Ceļš uz slavu

Viņa karjera kino sākās sešdesmito gadu beigās ar lomu filmā The Wrecking Crew, bet jau dažus gadus vēlāk topošā kinozvaigzne iepazinās ar citu cīņu filmu aktieri Brūsu Lī – tieši šī tikšanās izvērtās par viņa sekmīgās karjeras īsto sākumu. Turpmāko gadus (1972-1986) laikā viņš piedalījās neskaitāmās panākumus guvušās cīņu filmās kā Breaker!Breaker!, Good Guys Wear Black, An Eye for an Eye, The Delta Force un citās, iemantojot slavu visā pasaulē. Un kāds tur brīnums, ja aktierim ir melnā josta tangsudo, astotās pakāpes (dana) melnā josta teikvando un brūnā josta brazīļu dži-džitsu cīņā. Starp citu, 1990. gadā viņš kļuva par pirmo rietumnieku, kurš ieguvis jau minēto astoto danu teikvando, tādējādi ierakstot savu vārdu vēsturē.

Clipboard01

 

 

Noriss kļūst par Teksasas reindžeru

1993. gadā Noriss pievērsās kādam TV projektam – tas bija jauns seriāls par Mežonīgo rietumu policistu darbu Walker, Texas Ranger. Kanālā CBS astoņu sezonu laikā tika pārraidītas kopumā 270 sērijas un Noriss bija vienīgais aktieris, kurš piedalījās visās. Walker, Texas Ranger kļuva par vienu no veiksmīgākajiem šī žanra seriāliem televīzijas vēsturē un ieguva teju ikonas statusu. Priekšplānā allaž bija likumpārkāpēju savaldīšana ar austrumu cīņu palīdzību, turklāt, reindžeri iesaistījās arī sabiedrības ikdienas dzīvē.

 

Foto:T-online.com
Foto:T-online.com

Norisa privātā dzīve

Slavenais aktieris bijis precējies divreiz. Pirmā laulība ar Daienu Holečeku ilga veselus 30 gadus (1958-1988), līdz abi šķīrās. Pārim ir divi kopīgi dēli – Maiks un Eriks, bet Norisa meita Dina nāca pasaulē pēc aktiera ārlaulības sakara. Abi gan pirmo reizi satikās tikai tad, kad viņai bija jau 26 gadi.1998. gadā Noriss apprecēja bijušo modeli Džinu O’Kelliju, kura trīs gadus vēlāk dzemdēja dvīņus – meitu Danilī Kelliju un dēlu Dakotu Alanu. Norisam ir deviņi mazbērni.

Aktieris jau kopš astoņdesmito gadu beigām ir aktīvs filantrops, darbojas kara veterānu labā un iesaistās arī politikā, allaž atbalstot republikāņu kandidātus ASV prezidenta amatam. Viņš ir arī vairāku grāmatu autors, galvenokārt par kristīgo tēmu, un iestājies par bībeļu pieejamību skolās. Šobrīd 73 gadus vecais Noriss nav metis pie malas arī savu pamatnodarbošanos, filmējoties pats un producējot arī vairākas filmas.

 

Foto:Politico.com
Foto:Politico.com

Rakstot par Čaku Norisu, būtu visai dīvaini nepieminēt slavenos jokus par viņu. 2005. gadā interneta vidē ļoti populāri kļuvaČaka Norisa fakti, kas aktieri attēloja kā dažkārt pat absurdi neuzveicamu un neievainojamu – nu gluži kā reindžeru Vokeru seriālā. Pats Noriss sākotnēji par šiem jokiem pat pasmējās – viņa mīļākais esot bijis par to, ka Norisa seju nevarot iekalt Rašmoras kalnā (tur iekalti četri ASV prezidentu portreti), jo granīts neesot pietiekami izturīgs viņa bārdai. Divus gadus vēlāk viņš iesniedza prasību tiesā pret grāmatu izdevējiem, kuri klajā laida 400 faktus par pasaules varenāko cilvēku Čaku Norisu. Pēc tam gan aktieris prasību atsauca.

 

Foto:Amazon.com
Foto:Amazon.com

Noslēdzam stāstu par lielisko aktieri ar desmit, mūsuprāt, labākajiem Čaka Norisa faktiem:

  • Čaks Noriss neizvairās no lodēm – tās izvairās no Čaka Norisa.
  • Čakam Norisam aiz bārdas nav zoda – tur ir vēl viena dūre.
  • Dinozauri vienreiz ne tā paskatījās uz Čaku Norisu. Vienreiz…
  • Čaks Noriss nekad nav ieguvis balvu par tēlošanu, jo viņš netēlo.
  • Čaks Noriss nekad nav pateicis vienu un to pašu vārdu divreiz.
  • Cik reizes var piepumpēties Čaks Noriss? Visas!
  • Čaks Noriss nekad nepļauj mauriņu. Viņš pavēl zālei neaugt.
  • Čaks Noriss prot izdzēst Recycle Bin.
  • Čaks Noriss 60 minūšu garu sēriju noskatās 22 sekundēs.
  • Čaks Noriss prot aizcirst automātiskās durvis.

 

Sabiedrība

“Panorāma” 70. dzimšanas dienā viesojas pie redzi zaudējušās skatuves leģendas Plēpja – VIDEO

  Šās nedēļas jubilārs aktieris Rūdolfs Plēpis saka, ka viņš nekad nav gribējis slēpties un melot....
NMPD

Rīgas “Dinamo” no Krievijas atgriežas ar Covid-19 slimniekiem; Lietuvā un Igaunijā 160 jauni gadījumi

  Jau vēstīts, ka piektdien Latvijā konstatēti 17 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi. Pēcpusdienā kļuvis zināms,...

Kivičs publisko attēlu, kuram pat grūti noticēt – FOTO

  Mūziķis Andris Kivičs sociālajos tīklos atklājis teju neticamu foto - abi ar Lieni kopā nobildēti...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. septembris

Šo dienu labāk pavadīt vientulībā vai ar saviem vistuvākajiem cilvēkiem, kuriem patiesi uzticies. Spēsi strādāt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. septembris

Romantiskajā dzīvē dominēs praktiskums, kas atsevišķos gadījumos nāks tikai par labu. Emocionāli jutīsies droši un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. septembris

  Tev priekšā ir pārsteigumu pilna diena! Prāts valdīs pār sirdi, kā rezultātā ik viens būs...

Mājai un Dārzam

Pexels

Brīdina par laiku naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par laiku naktī uz piektdienu. 17-18.09.2020. nakts...
jackeeholder.com

Parādās jauna informācija par nākamnedēļ gaidāmo laiku

  Pēc vētrainās ceturtdienas nedēļas izskaņā no rietumiem pakāpeniski sāks pastiprināties anticiklona ietekme. Līdz ar to...

Vētras sākumposmā šorīt Rīgā pavēries fantastisks skats – VIDEO

  "Šodien ne tikai vējains un lietains, bet rīta pusē pāri Rīgai spīdēja spoža varavīksne." vēsta...