Par kādu skumju notikumu Lieldienās ziņo Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

 

 

Kā liecina glābēju operatīvā informācija, svētdienas vakarā plkst. 18:19 saņemts izsaukums uz Līvānu novadu, kur Turku pagastā 75 kvadrātmetru platībā dega vienstāva dzīvojamā māja. Diemžēl 51 gadu veca vīrieša dzīvību šajā ugunsnelaimē glābt neizdevās.

 

 

Aizvadītajās Lieldienu brīvdienās, laika posmā no šī gada 14.aprīļa plkst. 6.30 līdz 18.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 265 izsaukumus – 164 uz ugunsgrēku dzēšanu, 66 uz glābšanas darbiem, bet 34 no izsaukumiem bija maldinājumi.

 

 

Lielajā Piektdienā plkst. 18.29 tika saņemts izsaukums uz Mirdzas Ķempes ielu Rīgā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no 12 stāvu dzīvojamās mājas ceturtā stāva dzīvokļa logiem redzami dūmi un tajā 10m2 platībā dega sadzīves mantas. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas evakuēja 33 cilvēkus. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 21.02.

 

 

Lielajā Piektdienā plkst. 21.03 VUGD saņēma izsaukumu uz Kuldīgas novada Kabiles pagastu, kur divstāvu neapsaimniekotas ēkas pirmajā stāvā dega grīda 2m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās ugunsgrēku izdevās likvidēt Kabiles brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem, no kuriem viens cieta un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

 

 

Pirmajās Lieldienās plkst. 19.15 tika saņemts izsaukums uz Garkalnes novada Bukultiem, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu dzīvojamā māja 170m2 platībā un šķūnis 30m2 platībā. Veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus, cieta divi ugunsdzēsēji glābēji, no kuriem viens bija guvis rokas traumu un nogādāts slimnīcā tālākai apskatei, bet otrs pēc NMPD mediķu apskates varēja turpināt darbu. Plkst. 1.39 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

 

 

Naktī uz Otrajām Lieldienām plkst. 00.34 ugunsdzēsēji glābēji steidzas uz Tērauda ielu Liepājā, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties konstatēts, ka ēkas otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 8m2 platībā. Izmantojot kāpnes, ugunsdzēsēji glābēji no blakus esošā piedūmotā dzīvokļa izglāba četrus cilvēkus un suni. Divi no izglābtajiem cilvēkiem nodoti NMPD mediķiem. Plkst. 2.25 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

 

Otrajās Lieldienās plkst. 2.22 tika saņemts izsaukums uz Ēdoles ielu Kuldīgā, kur dega vieglā automašīna 6m2 platībā. Plkst. 2.57 ugunsgrēks tika likvidēts. Pēc dzēšanas darbu beigām, slimnīcā apskatei tika nogādāts viens ugunsdzēsējs glābējs – pēc apskates ugunsdzēsējs varēja turpināt darbu un atgriezās daļā.

 

 

Otrajās Lieldienās plkst. 19.31 VUGD saņēma izsaukumu uz Ventspils novada Ziru pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja. Ierodoties ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg mājas otrais stāvs un jumts 400m2 platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 23.58.

 

 

Lieldienu brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 81 kūlas ugunsgrēku, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 21 hektārs. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija izcēlušies:

  • 3 hektāri – Alūksnes novada Pededzes pagastā;
  • 2 hektāri – Madonas novada Dzelzavas pagastā; Tukuma novada Irlavas pagastā, Gulbenes noada Jaungulbenes pagastā, Nometņu ielā Daugavpilī.

 

 

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, koks, kūdra, niedres un krūmi, elektrības vadi, galds, piekabes riepa, istaba un gaitenis, durvis, grīda, jumts, ārsiena un starpstāvu pārsegums, piecas vieglās automašīnas, mikroautobuss, garāžas vārti, laivu garāža, trīs pirtis, divi šķūņi, divas dārza mājas, saimniecības ēka, divas neapsaimniekotas ēkas, dzīvojamā māja, sodrēji astoņu ēku dūmvados un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

 

 

Palīdzot nelaimē nonākušiem cilvēkiem, piektdien ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Bauskas novada Gailīšu pagastu, kur dīķī slīka cilvēks. Izmantojot glābšanas dēli, glābēji vīrieti izglāba un nogādāja krastā, kur nodeva NMPD mediķiem.

 

Sabiedrība

Izskan pavisam jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – aprīļa sākumā!

Marta beigās ciklonu darbības ietekmē valdīja ziemīgi laikapstākļi. Laiks bija vēss un nokrišņiem bagāts, daudzviet...

Rīgas centrā būvlaukumā sagruvusi neapdzīvota piecstāvu ēka; zem tās palikušas vairākas automašīnas

  Rīgas centrā būvlaukumā ceturtdien sagruvusi neapdzīvota piecstāvu ēka, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Plkst. 14.15...

Izdevies palīdzēt skatuves leģendai Zariņam, kuru piemeklējusi ļauna slimība

  2022. gada novembrī ar nodibinājuma “Fonds Līdzskaņa” palīdzību tika uzsākta ziedojumu vākšana, lai palīdzētu populārajam...

Brīdina par apstākļiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par apstākļiem ceturtdien un turpmāk. Turpinoties ūdens līmeņa...

Smaga avārija Saldus pusē – visai spraigu diennakti aizvadījuši glābēji

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 29. marta plkst. 6.30 līdz 30. marta plkst. 6.30, Valsts...
Foto:Autumn-sunshine.net

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku naktī uz ceturtdienu un no...

Horoskopi un Testi

Foto:Unsplash.com/Dawid Zawila/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 31. marts

  Šodien gaisā virmos dažādas vēsmas, kas liks lietām teju krist laukā no rokām. Centies pārlieku...
pavasaris,

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. marts

  Auns Šodien tevi ieintriģēs kāda kolēģa uzsāktais projekts. Šis cilvēks tev izstāstīs, ka vakaros un...
suns kucēns

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. marts

  Diena solās būt pilna pozitīvu emociju, taču tev jāuzmanās un rūpīgi jāraugās tajā, kas šodien...
Foto:Flickr.com/JLS Photography - Alaska/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. marts

  Šodien rīta pusē vēlams koncentrēties uz to, kas patiesi ir svarīgs – ģimeni, darbu un...
Foto:E.standard.net

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. marts

  Šī diena burtiski aicina darboties! Met malā slinkumu un ķeries pie svarīgiem, nepadarītiem darbiem. Smagi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. marts

  Auns Šo dienu pavadīsi ļoti produktīvi. Izdarot gana daudz gan mājās, gan dabā, centies neaizmirst vēl...

Mājai un Dārzam

Izskan pavisam jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – aprīļa sākumā!

Marta beigās ciklonu darbības ietekmē valdīja ziemīgi laikapstākļi. Laiks bija vēss un nokrišņiem bagāts, daudzviet...

Brīdina par apstākļiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par apstākļiem ceturtdien un turpmāk. Turpinoties ūdens līmeņa...
Foto:Autumn-sunshine.net

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku naktī uz ceturtdienu un no...