Vairums no mums vēlas dzīvi dzīvot interesantāk, tāpēc iekšējais dzinulis rosina darīt aizraujošas aktivitātes, par kurām citi saka, ka tas nav iespējams. Kā viens no piemēriem – lidošana. Visi zina, ka daba nav devusi cilvēkam dabisku iespēju lidot, taču cilvēce gadsimtiem ilgi mēģina rast veidus, kā iegūt šo sajūtu.

 

 

Vai cilvēks var lidot bez spārniem? Kā?

 

Ikviens, būdams vēl bērns, ir sapņojis par lidošanu kā putnam. Mūsdienu tehnoloģijas ir radījušas vēja tuneli, kurā bērnības sapnis var kļūt īsts! Vēja tuneļa vēja plūsma ir pietiekami spēcīga, lai ļautu ikvienam pacelties gaisā un lidot. Aerodinamikas likumi ļauj gaisā izpildīt dažādas kustības un gūt no tā fantastiskas emocijas.

 

Kā tas notiek? Instruktors kopā ar ikvienu lidotgribētāju dodas iekšā vēja plūsmā. Sākotnēji katrs klients tiek pieradināts pie vēja plūsmas. Kad tas izdarīts, instruktors kopā ar to paceļas gaisā līdz pat 3 metru augstumam! Šajā brīdī iespējams sajust īstu lidošanas brīvību un pārliecību pār to, ka viss neiespējamais ir sasniedzams. Ja ir ilgāks lidošanas laiks, tad klientiem tiek piedāvāt jau pašiem patrenēties pirmos patstāvīgos soļus vēja tunelī – noturēties plūsmā, lidot uz augšu un uz leju, pagriezties u.t.t.

 

 

 

Vai četrgadīgs bērns var lidot?

 

Lidot vēja tunelī iespējams jau no 4 gadu vecuma, tas ir droši un iepriekšējā pieredze nav nepieciešama. Vēja tunelī strādā ļoti atsaucīgi instruktori, kuri spēs iedrošināt un iedvesmot jebkuru, kuru sākotnēji mocījušas šaubas vai nelielas bailes. Lidošanas instruktors ar klientu ir kopā visu procesa laiku, arī vēja plūsmā. Bērniem ļoti patīk lidot, jo tie lidošanu asociē ar pasaku un filmu varoņiem, kuriem tas ir pa spēkam. Un neviltots ir prieks bērnu acīs, kad tie apjauš, ka lidošana ir pavisam reāla un ka lidot var arī viņi! Lidošanas instruktoriem ir liela pieredze gan strādājot ar maziem bērniem, gan arī ar 75 gadus veciem.

 

Vai lidot ir droši?

 

Šis ir jautājums, kas interesē ikvienu. Pirms lidojuma ikviens tiek instruēts par to, kā uzvesties lidojuma laikā, kā arī tiek piesķirts atbilstošs lidošanas ekipējums (tērps, ausu aizbāžņi, ķivere, aizsargbrilles u.c.). Visu lidošanas procesa laiku ar klientu kopā ir instruktors. Instruktors ar klientu dodas arī iekšā vēja plūsmā un lido ar to kopā. Vēja plūsmu kontrolē otrs instruktors, kurš nepieciešamības gadījumā to samazina vai pat izslēdz vispār. Ap lidošanas zonu apkārt ir mīksti drošības matrači, kā arī aiz tiem – drošības tīkls vairāku metru augstumā.

 

Kas tālāk?

 

Lido vienu reizi, otru reizi un gūsti kaifu! Bet ko tālāk? Vai tuneļu lidošanas jomā ir izaugsmes iespējas? Jā, un kā vēl! Lidošana vēja tuneļos pamazām kļūst par populāru sportu visā pasaulē. Tādēļ ikvienam ir iespēja iestāties “Lidošanas skolā” un apgūt lidošanu pašam, iemācoties gan stabilu patstāvīgu lidošanu, gan arī dažādus trikus vēja tunelī. Lidošana vēja tunelī trenē arī visas muskuļu grupas, attīsta līdzsvara izjūtu un absolūtu kontroli pār savu ķermeni, kas noderēs ikvienā citā sporta veidā.

 

Kur notiek lidošana?

 

Lidošana notiek Siguldā, AERODIUM vēja tunelī (www.aerodium.lv). Vasaras sezonā tunelis ir atvērts katru dienu, Minimālais lidošanas laiks vienam cilvēkam ir 2 minūtes, taču pilnīgākai lidojuma izbaudīšanai tiek ieteikts lidot 4 minūtes. Lai būtu priekšstats par to, ka 2 minūšu lidojums nevaz nav tik īss kā izklausās, tas tiek salīdzināts ar brīvā kritiena ātrumu, lecot ar izplatni. 1 minūte vēja tunelī ir ekvivalenta 4 km brīvajam kritienam.

 

Kopumā lidošanas process aizņem vismaz 40 minūtes. Procesā ir iekļauta instruktāža, speciālā ekipējuma uzvilkšana, iesildīšanās vingrinājumi un pats lidojums.

 

 

 

 

Sabiedrība

Photo by Sarmad Mughal from Pexels

Ekstremālais karstums beidzies: Sinoptiķi steidz ziņot, kāds laiks gaidāms turpmākajās 7 dienās

  Pēdējās dienās daudzviet bijuši pērkona negaisi, kas vietām atnesa arī ekstremālas lietusgāzes un ļoti spēcīgas...

Izskan jaunas ziņas par estrādes leģendu Laimu Vaikuli

  Svētdien, 27. jūnijā, plkst. 15:00 pēc Rīgas laika sociālajā tīklā VK.ru (Vkontakte) un sociālajā tīklā...

Līgo svētkos mīklaini pazudusi jauna sieviete, lūdz palīdzēt

  Valsts policijas Rīgas Ķengaraga iecirknis meklē bezvēsts prombūtnē esošo, 1991. gadā dzimušo Kristīni Ivanovu, kura...

Jāņos liela nelaime notikusi uz ceļa Vidzemē

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 64 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 14 cilvēki un viens gājis...

Brīdina par laiku arī piektdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi norāda, ka arī piektdien daudzviet gaidāms spēcīgs pērkona...

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/llee_wu/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūnijs

  Veiksmīga diena, lai demonstrētu savas mākslinieciskās prasmes. Ja vēlies kļūt labāks un pozitīvāks, būs daudz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūnijs

  Dienas pirmajā pusē nav ieteicam īsi izbraucieni – tie var izvērsties pārāk emocionāli negatīvā aspektā....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūnijs

  Iespējams, šodien nāksies krietni vien pasvīst dažādos darbos, kas radīs aizkaitināmību, līdz ar to būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūnijs

Esi piesardzīgs, jo ir skaidrs, ka šajā dienā apkārt valdīs sarkasms, kurš atsevišķos gadījumos var...
Foto:Wall321.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. jūnijs

  Zvaigznes ikvienu šajā dienā padarīs nedaudz stūrgalvīgāku un spītīgāku kā ierasts gan privātajā, gan sociālajā...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs

  Šajā dienā ieteicams tomēr ļauties komunikācijai ar apkārtējiem, jo sevišķi svaigā gaisā. Esiet uzmanīgi karstumā!     Auns Auna...

Mājai un Dārzam

Photo by Sarmad Mughal from Pexels

Ekstremālais karstums beidzies: Sinoptiķi steidz ziņot, kāds laiks gaidāms turpmākajās 7 dienās

  Pēdējās dienās daudzviet bijuši pērkona negaisi, kas vietām atnesa arī ekstremālas lietusgāzes un ļoti spēcīgas...

Brīdina par laiku arī piektdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi norāda, ka arī piektdien daudzviet gaidāms spēcīgs pērkona...

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...