Vairums no mums vēlas dzīvi dzīvot interesantāk, tāpēc iekšējais dzinulis rosina darīt aizraujošas aktivitātes, par kurām citi saka, ka tas nav iespējams. Kā viens no piemēriem – lidošana. Visi zina, ka daba nav devusi cilvēkam dabisku iespēju lidot, taču cilvēce gadsimtiem ilgi mēģina rast veidus, kā iegūt šo sajūtu.

 

 

Vai cilvēks var lidot bez spārniem? Kā?

 

Ikviens, būdams vēl bērns, ir sapņojis par lidošanu kā putnam. Mūsdienu tehnoloģijas ir radījušas vēja tuneli, kurā bērnības sapnis var kļūt īsts! Vēja tuneļa vēja plūsma ir pietiekami spēcīga, lai ļautu ikvienam pacelties gaisā un lidot. Aerodinamikas likumi ļauj gaisā izpildīt dažādas kustības un gūt no tā fantastiskas emocijas.

 

Kā tas notiek? Instruktors kopā ar ikvienu lidotgribētāju dodas iekšā vēja plūsmā. Sākotnēji katrs klients tiek pieradināts pie vēja plūsmas. Kad tas izdarīts, instruktors kopā ar to paceļas gaisā līdz pat 3 metru augstumam! Šajā brīdī iespējams sajust īstu lidošanas brīvību un pārliecību pār to, ka viss neiespējamais ir sasniedzams. Ja ir ilgāks lidošanas laiks, tad klientiem tiek piedāvāt jau pašiem patrenēties pirmos patstāvīgos soļus vēja tunelī – noturēties plūsmā, lidot uz augšu un uz leju, pagriezties u.t.t.

 

 

 

Vai četrgadīgs bērns var lidot?

 

Lidot vēja tunelī iespējams jau no 4 gadu vecuma, tas ir droši un iepriekšējā pieredze nav nepieciešama. Vēja tunelī strādā ļoti atsaucīgi instruktori, kuri spēs iedrošināt un iedvesmot jebkuru, kuru sākotnēji mocījušas šaubas vai nelielas bailes. Lidošanas instruktors ar klientu ir kopā visu procesa laiku, arī vēja plūsmā. Bērniem ļoti patīk lidot, jo tie lidošanu asociē ar pasaku un filmu varoņiem, kuriem tas ir pa spēkam. Un neviltots ir prieks bērnu acīs, kad tie apjauš, ka lidošana ir pavisam reāla un ka lidot var arī viņi! Lidošanas instruktoriem ir liela pieredze gan strādājot ar maziem bērniem, gan arī ar 75 gadus veciem.

 

Vai lidot ir droši?

 

Šis ir jautājums, kas interesē ikvienu. Pirms lidojuma ikviens tiek instruēts par to, kā uzvesties lidojuma laikā, kā arī tiek piesķirts atbilstošs lidošanas ekipējums (tērps, ausu aizbāžņi, ķivere, aizsargbrilles u.c.). Visu lidošanas procesa laiku ar klientu kopā ir instruktors. Instruktors ar klientu dodas arī iekšā vēja plūsmā un lido ar to kopā. Vēja plūsmu kontrolē otrs instruktors, kurš nepieciešamības gadījumā to samazina vai pat izslēdz vispār. Ap lidošanas zonu apkārt ir mīksti drošības matrači, kā arī aiz tiem – drošības tīkls vairāku metru augstumā.

 

Kas tālāk?

 

Lido vienu reizi, otru reizi un gūsti kaifu! Bet ko tālāk? Vai tuneļu lidošanas jomā ir izaugsmes iespējas? Jā, un kā vēl! Lidošana vēja tuneļos pamazām kļūst par populāru sportu visā pasaulē. Tādēļ ikvienam ir iespēja iestāties “Lidošanas skolā” un apgūt lidošanu pašam, iemācoties gan stabilu patstāvīgu lidošanu, gan arī dažādus trikus vēja tunelī. Lidošana vēja tunelī trenē arī visas muskuļu grupas, attīsta līdzsvara izjūtu un absolūtu kontroli pār savu ķermeni, kas noderēs ikvienā citā sporta veidā.

 

Kur notiek lidošana?

 

Lidošana notiek Siguldā, AERODIUM vēja tunelī (www.aerodium.lv). Vasaras sezonā tunelis ir atvērts katru dienu, Minimālais lidošanas laiks vienam cilvēkam ir 2 minūtes, taču pilnīgākai lidojuma izbaudīšanai tiek ieteikts lidot 4 minūtes. Lai būtu priekšstats par to, ka 2 minūšu lidojums nevaz nav tik īss kā izklausās, tas tiek salīdzināts ar brīvā kritiena ātrumu, lecot ar izplatni. 1 minūte vēja tunelī ir ekvivalenta 4 km brīvajam kritienam.

 

Kopumā lidošanas process aizņem vismaz 40 minūtes. Procesā ir iekļauta instruktāža, speciālā ekipējuma uzvilkšana, iesildīšanās vingrinājumi un pats lidojums.

 

 

 

 

Sabiedrība

Nopietnas veselības likstas piemeklējušas dziedātāju Marku Rivu

Dziedātājs Markus Riva izdevumam “Privātā Dzīve” atklājis, ka pēdējā laikā jutis izteiktāku sagurumu un sāpes...

Policija Rīgā sastop bērnu un piedzērušos vecākus; sākas negaidīts jandāliņš

  Otrdien, 9. augustā, neilgi pēc pulksten 21.30, patrulējot Čiekurkalna apkaimē, Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes...

Ar emocionālu ziņu klajā nākusi dziedātāja Aija Andrejeva

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 6. augustā, Ogres novada Lielvārdes parkā – blakus vēsturiskajām pilsdrupām Daugavas krastā...

Tikšanās ar bijušo Magonei neizvēršas gluži kā plānots – VIDEO

  STV šova "Slavenības. Bez filtra"zvaigzne Magone kopā ar dēlu Raimondu ieradusies pie Venta Vītola, lai...

Sēru vēsts: Mūžībā devies bijušais Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis

  2022. gada 9. augustā pēc cīņas ar smagu slimību mūžībā devies bijušais Valsts policijas priekšnieks...

Zināms, kur ceturtdien par baltu velti varēs apmeklēt leģendārās grupas EOLIKA koncertu

  Augusta turpinājumā rīdziniekiem un pilsētas viesiem sarūpētas bezmaksas kultūras norises dažādās apkaimēs, prieka mirkļu parkos...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 11. augusts

Šī nudien būs saspringta diena. Attiecībās šajā dienā kļūs dziļākas, stabilākas un nopietnākas. Jutīsi enerģijas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. augusts

Šī diena būs piepildīta ar dažādiem negaidītiem notikumiem. Iespējams, viss attīstīsies pretēji tam, kā biji...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. augusts

Laba diena, lai izvēlētos sabiedrotos. Šodien tev būs paaugstinātas analītiskās spējas un intuīcija būs īpaši...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. augusts

  Labs laiks problēmu risināšanai un lēmumu pieņemšanai, kas saistīti ar nekustamo īpašumu. Centieni un darbības...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 8.-14. augusts

  Augusts sācies pilnā sparā, arī jauna darba nedēļa klāt - aplūko, ko šonedēļ gaidīt, bet...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. augusts

  Šodien ievērojami palielināsies tava intuīcija. Tava iekšējā balss šodien būs skaļāka un precīzāka nekā pēdējā...

Mājai un Dārzam

Foto:Flickr.com/Jani Halinen/CC

Brīdina par laiku šorīt Rīgā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs otrdienas rītā izplatījis brīdinājumu par stipru lietu Rīgā. 09.08.2022. no...

Sinoptiķim Bricim ir ziņa kārtīgas vasaras faniem – pavisam jauna prognoze šai nedēļai

  Eiropas rietumos daudzviet ilgstoši valda karstums, Francijā un Lielbritānijā ierobežo ūdens izmantošanu, izsīkst upes un...

Parādās pilnīgi jaunas ziņas par laiku šonedēļ

Nedēļas nogalē Latviju no rietumiem šķērsoja aukstā atmosfēras fronte, kas atnesa nokrišņus un aukstāku gaisu....