Vairums no mums vēlas dzīvi dzīvot interesantāk, tāpēc iekšējais dzinulis rosina darīt aizraujošas aktivitātes, par kurām citi saka, ka tas nav iespējams. Kā viens no piemēriem – lidošana. Visi zina, ka daba nav devusi cilvēkam dabisku iespēju lidot, taču cilvēce gadsimtiem ilgi mēģina rast veidus, kā iegūt šo sajūtu.

 

 

Vai cilvēks var lidot bez spārniem? Kā?

 

Ikviens, būdams vēl bērns, ir sapņojis par lidošanu kā putnam. Mūsdienu tehnoloģijas ir radījušas vēja tuneli, kurā bērnības sapnis var kļūt īsts! Vēja tuneļa vēja plūsma ir pietiekami spēcīga, lai ļautu ikvienam pacelties gaisā un lidot. Aerodinamikas likumi ļauj gaisā izpildīt dažādas kustības un gūt no tā fantastiskas emocijas.

 

Kā tas notiek? Instruktors kopā ar ikvienu lidotgribētāju dodas iekšā vēja plūsmā. Sākotnēji katrs klients tiek pieradināts pie vēja plūsmas. Kad tas izdarīts, instruktors kopā ar to paceļas gaisā līdz pat 3 metru augstumam! Šajā brīdī iespējams sajust īstu lidošanas brīvību un pārliecību pār to, ka viss neiespējamais ir sasniedzams. Ja ir ilgāks lidošanas laiks, tad klientiem tiek piedāvāt jau pašiem patrenēties pirmos patstāvīgos soļus vēja tunelī – noturēties plūsmā, lidot uz augšu un uz leju, pagriezties u.t.t.

 

 

 

Vai četrgadīgs bērns var lidot?

 

Lidot vēja tunelī iespējams jau no 4 gadu vecuma, tas ir droši un iepriekšējā pieredze nav nepieciešama. Vēja tunelī strādā ļoti atsaucīgi instruktori, kuri spēs iedrošināt un iedvesmot jebkuru, kuru sākotnēji mocījušas šaubas vai nelielas bailes. Lidošanas instruktors ar klientu ir kopā visu procesa laiku, arī vēja plūsmā. Bērniem ļoti patīk lidot, jo tie lidošanu asociē ar pasaku un filmu varoņiem, kuriem tas ir pa spēkam. Un neviltots ir prieks bērnu acīs, kad tie apjauš, ka lidošana ir pavisam reāla un ka lidot var arī viņi! Lidošanas instruktoriem ir liela pieredze gan strādājot ar maziem bērniem, gan arī ar 75 gadus veciem.

 

Vai lidot ir droši?

 

Šis ir jautājums, kas interesē ikvienu. Pirms lidojuma ikviens tiek instruēts par to, kā uzvesties lidojuma laikā, kā arī tiek piesķirts atbilstošs lidošanas ekipējums (tērps, ausu aizbāžņi, ķivere, aizsargbrilles u.c.). Visu lidošanas procesa laiku ar klientu kopā ir instruktors. Instruktors ar klientu dodas arī iekšā vēja plūsmā un lido ar to kopā. Vēja plūsmu kontrolē otrs instruktors, kurš nepieciešamības gadījumā to samazina vai pat izslēdz vispār. Ap lidošanas zonu apkārt ir mīksti drošības matrači, kā arī aiz tiem – drošības tīkls vairāku metru augstumā.

 

Kas tālāk?

 

Lido vienu reizi, otru reizi un gūsti kaifu! Bet ko tālāk? Vai tuneļu lidošanas jomā ir izaugsmes iespējas? Jā, un kā vēl! Lidošana vēja tuneļos pamazām kļūst par populāru sportu visā pasaulē. Tādēļ ikvienam ir iespēja iestāties “Lidošanas skolā” un apgūt lidošanu pašam, iemācoties gan stabilu patstāvīgu lidošanu, gan arī dažādus trikus vēja tunelī. Lidošana vēja tunelī trenē arī visas muskuļu grupas, attīsta līdzsvara izjūtu un absolūtu kontroli pār savu ķermeni, kas noderēs ikvienā citā sporta veidā.

 

Kur notiek lidošana?

 

Lidošana notiek Siguldā, AERODIUM vēja tunelī (www.aerodium.lv). Vasaras sezonā tunelis ir atvērts katru dienu, Minimālais lidošanas laiks vienam cilvēkam ir 2 minūtes, taču pilnīgākai lidojuma izbaudīšanai tiek ieteikts lidot 4 minūtes. Lai būtu priekšstats par to, ka 2 minūšu lidojums nevaz nav tik īss kā izklausās, tas tiek salīdzināts ar brīvā kritiena ātrumu, lecot ar izplatni. 1 minūte vēja tunelī ir ekvivalenta 4 km brīvajam kritienam.

 

Kopumā lidošanas process aizņem vismaz 40 minūtes. Procesā ir iekļauta instruktāža, speciālā ekipējuma uzvilkšana, iesildīšanās vingrinājumi un pats lidojums.

 

 

 

 

Sabiedrība

Diemžēl otrdienas rīts sācies ar ziņu par lielu nelaimi

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. oktobra plkst. 06.30 līdz 19. oktobra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Kādēļ “lokdauns” neglābs no strauja saslimstības pieauguma vēl vairākas nedēļas?

  Situācija ar Covid izplatību ir sliktāka, nekā gaidīts. To šodien apstiprināja arī apkopotā saslimstības statistika....

Līdz 15. novembrim stingrs “lokdauns” un komandantstunda; pagarinās skolēnu brīvlaiku

  Krīzes vadības padome pirmdien, 18. oktobrī, uzklausot veselības un citu nozaru speciālistus, lēma, ka ir...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Bezvēsts pazudušo Zemgales iedzīvotāju pēc 2 mēnešiem atrod mirušu

  Valsts policija pārtrauc meklēt 1994. gadā dzimušo Ģirtu Lorencu. Vīrietis diemžēl tika atrasts bez dzīvības...

Ivo Fomins beidzot komentē incidentu Tukuma koncertā

  Šī gada 16. oktobrī Tukuma kultūras namā notika dziedātāja Ivo Fomina un viņa grupas albuma “Cilvēks” turnejas...

Kauns, ka medicīnā ir šādi cilvēki: Par fiktīvu vakcināciju Vidzemē aiztur divas darbinieces

  Turpinot mērķtiecīgu darbu saistībā ar fiktīvas vakcinācijas gadījumu atklāšanu, Valsts policija pagājušajā nedēļā Cēsīs un...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. oktobris

  Dienas pirmajā pusē gatavojies jaukam pārsteigumam. Radošā darbā sekmes un pašizpausmes iespējas būs teicamas. Tu...
Foto:Australiaentertains.com.au

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. oktobris

  Planētu stāvokļa dēļ palielināsies enerģijas krājumi, taču reizē kļūsim emocionālāki, būs grūti savaldīt jūtas. Un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. oktobris

Šī diena izvērtīsies labvēlīga mērķtiecīgam darbam. Viegli spēsi kontrolēt savas emocijas, nebūs viegli novirzīt tevi...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 18. – 24. oktobris

  Jau oktobris aizsoļojis pāri pusei un zelta rudeni sola nomainīt kailie koki, lielāks drēgnums un,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. oktobris

Šodien būs iespējams uz dažādām lietām un problēmām paraudzīties no cita skata punkta. Iespējams, varēsi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. oktobris

Planētu mijiedarbības dēļ šodien var būt nedaudz apgrūtināta loģiskā domāšana, savu ideju un domu izskaidrošana...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķim Bricim visai dažādas ziņas par šonedēļ gaidāmo laiku – VIDEO

  Iepriekšējās dienās ziņās jau izskanējušas prognozes, ka šonedēļ Latvijā gaidāms pirmais sniegs, tāpat iespējamas rudens...

Sinoptiķi nāk klajā ar pavisam jaunām ziņām par laiku turpmākajās dienās

Šajā nedēļā laika apstākļi būs mainīgi - gaidāmas gan pāris siltas dienas, kad termometra stabiņš...
Foto:Flickr.com/Robert Couse-Baker/CC

Šonedēļ laiks būtiski mainīsies, brīdina par nakti uz otrdienu

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā ieskicējis to, kāds laiks būs šonedēļ, īpaši izceļot nakti...