26 gadus vecā Ebija Hesija sacīja, ka viņa “gatavojās ļaunākajam”, kad viņas meita Bella, kurai tagad ir trīs gadi, pēc sirdsdarbības apstāšanās ar ātrās palīdzības automašīnu tika nogādāta slimnīcā, vēsta britu mediji.

Kāda divu bērnu māte ir izteikusi milzīgu pateicību pēc tam, kad viņas bērns tomēr izdzīvoja, kad viņas sirds pārstāja pukstēt, neskatoties uz to, ka ārsti teica, ka viņai “nav iespēju izdzīvot”.

26 gadus vecā Ebija Hesija noskatījās, kā viņas 11 mēnešus vecā meita ieelpo savu “pēdējo elpu” pirms sirds apstāšanās, taču pārsteidzošā kārtā viņas bērns izdzīvoja un pagājušajā gadā svinēja savu trešo dzimšanas dienu.

Ebija, kura dzīvo Bicesterā, Oksfordšīrā, aprakstīja šausminošo brīdi, kad viņas meita Bella, kurai tagad ir trīs gadi, 2020. gadā ar ātrās palīdzības mašīnu tika nogādāta Sauthemptonas slimnīcā Hempšīrā, sakot, ka viņai “jāgatavojas ļaunākajam”.

Viņa aprakstīja, kā šausmās vēroja, kā 30 medicīnas darbinieki mēģināja reanimēt viņas mazo meitu pēc tam, kad Bellai bija apstājusies sirds. Pēc tam mediķi nāca klajā ar postošām ziņām, ka viņa varētu neizdzīvot nakti.

Bet, par laimi, Bella izdzīvoja, un viņas mamma saka, ka viņa ir “dzirdksteļojoša”, “pļāpīga” un “laimīga”, kura laimīgi “dzīvo normālu dzīvi”.

“Man nebija cerību, nedomāju, ka mums izdosies, nedomāju, ka kādreiz būšu tāda pati, jo domāju, ka zaudēšu savu bērnu. Godīgi sakot, ir notikušas pilnīgas dzīves pārmaiņas… vienkārši dzīvot normālu dzīvi tagad ir pārsteidzoši, salīdzinot ar to, kāda tā bija.” sacīja Ebija.

Bella piedzima mēnesi agrāk, taču viņa bija “veselīgs, laimīgs, normāls mazulis”.

Tomēr, kad viņai bija 11 mēneši, viņai uz visa ķermeņa parādījās izsitumi, un viņa pārtrauca ēst un dzert.

Ebija vairākas reizes aizveda Bellu uz Hortonas slimnīcu Banberijā, Oksfordšīrā, taču viņai teica, ka Bellai sākotnēji tika nepareizi diagnosticēta ausu un kakla infekcija.

Tikai ceturtajā slimnīcas apmeklējuma reizē Ebijai tika paziņots, ka viņas meitai ir Kavasaki slimība, kas saskaņā ar NHS Asins un transplantācijas (NHSBT) datiem var būt letāla, ja netiek savlaicīgi ārstēta.

NHSBT saka, ka Kavasaki slimība ir viens no galvenajiem iegūto sirds slimību cēloņiem bērniem, kas jaunāki par pieciem gadiem Apvienotajā Karalistē.

Ebija sacīja, ka, saņemot šādas ziņas, bija “satriekta”.

“Mēs tonakt palikām Hortonā, un viņi ļoti agri no rīta mūs ar ātrās palīdzības mašīnu nogādāja uz Džona Redklifa slimnīcu, lai dotu viņai imūnglobulīnu (zāles, ko lieto Kavasaki slimības ārstēšanai),” viņa teica. “Tas burtiski darbojās uzreiz – viņas izsitumi bija pilnībā pazuduši, viņa labi ēda, labi dzēra, spēlējās, smējās, “runājās”, ko viņa nebija darījusi nedēļu iepriekš. Mums atļāva doties mājās,” atceras Ebija.

Ebija aizveda Bellu uz pārbaudi pēc divām nedēļām un viņai teica, ka viņai būs nepieciešama vēl viena imūnglobulīna deva – antivielu šķīdums, kas ņemts no veseliem donoriem, jo slimība nebija “pilnībā izārstēta”.

Tomēr līdz šim brīdim Bellas sirds komplikācijas bija saasinājušās, un viņa cieta no vairākām aneirismām – asinsvadu izspiedumiem ap sirdi.

Ebija paskaidroja, ka Bellas artēriju diametram vajadzēja būt 1 mm vai 2 mm, bet Bellas artērijām bija pietūkušas līdz 14 mm.

Bellai tika doti steroīdi, asins šķidrinātāji un injekcijas, lai novērstu asins recekļu veidošanos, un Ebija sacīja, ka vienā brīdī Bellai jau bija jālieto 12 dažādus medikamentus.

Nākamajā slimnīcas apmeklējuma reizē Ebijai tika paziņots, ka Bella steidzami būs jānogādā Sauthemptonas slimnīcā – un tieši tad viņa baidījās no ļaunākā. “Tas, ka mani aizveda ātrās palīdzības mašīnā uz Sauthemptonu, bija vienkārši sirdi plosoši. Mans partneris nedrīkstēja nākt mums līdzi (Covid ierobežojumu dēļ); viņš pastāvīgi zvanīja. Viņš mūs ieraudzīja ātrās palīdzības mašīnā, mēs raudājām, un viņa vecāki bija tur un raudāja. Tas bija vienkārši šausmīgi, jo viņš domāja, ka, iespējams, vairs neredzēs savu mazo meiteni,” viņa sacīja.

Ebija sacīja, ka ātrās palīdzības mašīnā viņai “prātā griezās tik daudz lietu”, taču viņa centās palikt pozitīva un sacīja, ka medicīnas personāls ir “brīnišķīgs”.

Bella palika slimnīcā apmēram trīs nedēļas, un tieši pirmajā nedēļā Bellai apstājās sirds — tas ir brīdis, ko Ebija spilgti atceras.

Ebijas partneris Lūks vairākas reizes zvanīja uz slimnīcu, jautājot, vai viņš varētu apciemot Bellu, un viņi atļāva viņam ierasties tikai dažas dienas pirms tas notika.

“Viņa bija savā augstajā krēslā, un es redzēju, kā viņas galva noslīgst lejā, viņa pēdējo reizi izelpoja gaisu; tas bija vienkārši šausmīgi. Nospiedām panikas trauksmi, un tad šajā mazajā privātajā istabā šajā palātā droši vien bija kādi 30 cilvēki, kuri mēģināja atkal atjaunot viņas sirdsdarbību. Mēs nonācām intensīvajā aprūpē, kad viņai bija ļoti vāja sirdsdarbība, un ārsts pienāca pie mums un teica: “Man ļoti žēl, bet es nedomāju, ka viņa pārlaidīs nakti. Vienkārši sagatavojieties, ka šī var būt pēdējā diena ar viņu. Tajā brīdī mēs domājām, ak, Dievs, tas ir viss. Mēs esam zaudējuši savu mazo meitiņu,” atceras Ebija.

Pāris palika pie Bellas pa nakti un, neskatoties uz viņas stāvokļa nopietnību, “kaut kā viņai izdevās”.

Bella tagad dzīvo normālu dzīvi, ir “veselīga un laimīga” un lieto tikai divus medikamentus.

Ebija paskaidroja, ka Bellai kopš izrakstīšanas no Sauthemptonas slimnīcas ir veiktas vairākas skenēšanas, un tās parādīja, ka viņas aneirismas ir sarukušas, un viņai nav asins recekļu.

Ebija turpināja: “Viņa ir gandrīz atgriezusies normālā stāvoklī; viņas artērijas ir tikai nedaudz vājākas un nedaudz deformētas, un viņas artērijās ir neliels sienas bojājums.”

Viņa piebilda: “Tas ir pārsteidzoši. Ja nebūtu imūnglobulīna, nedomāju, ka viņai būtu izdevies.”

Ebija mudina citus vecākus “sekot savai intuīcijai”, kad runa ir par viņu bērnu simptomiem, jo viņa “zināja, ka ar Bellu kaut kas nav kārtībā”, un viņa priecājas, ka centās noteikt diagnozi.

“Kā mamma jūs zināt, kas jūsu mazulim ir nepareizi,” viņa teica.

“Jūs zināt vai jūsu bērnam ir saaukstēšanās, vai tas ir kaut kas vairāk, un nejūtieties tā, it kā jūs apgrūtināt ārstus vai veselības aprūpes darbiniekus, ja zināt, ka kaut kas nav kārtībā. Vienkārši turpiniet un ejiet, un ejiet, jo dienas beigās šīs izvēles ietekmēs jūsu bērnu,” iedrošina Ebija.

Ebija un viņas partneris Lūks (29) arī mudina ikvienu ziedot plazmu, jo imūnglobulīns, zāles, kas izgatavotas no plazmas, var palīdzēt ārstēt Kavasaki slimību.

Sabiedrība

Mīklainā avārijā Rīgā dzīvību zaudējis BMW vadītājs

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 120 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietušas desmit personas un viena gājusi...

Sinoptiķi brīdina par notikumiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par ūdens līmeni un zemāko vietu applūšanu...

Jaunas ziņas par aprīlī gaidāmo laiku

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā izplatījis savu...

Ziemassvētkos mīklaini pazudusī siguldiete diemžēl atrasta mirusi

  Valsts policija pārtrauc meklēt Viju Priedīti – diemžēl sieviete atrasta mirusi. Policijas rīcībā esošā informācija...

Prieka vēsti no “Lidl” saņēmuši siguldieši – veikals būs!

  Pēc rūpīgas vietējās situācijas analīzes, un lai būtu tuvāk saviem klientiem, mazumtirdzniecības uzņēmums “Lidl Latvija”...

Apdrošinātāji nosauc divas pārliecinoši zagtākās auto markas Latvijā

  Lai arī nozagto automašīnu skaits pēdējos gados samazinās, zagļu iecienītāko auto marku TOPa augšgalā joprojām...

Horoskopi un Testi

suns kucēns

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. marts

  Diena solās būt pilna pozitīvu emociju, taču tev jāuzmanās un rūpīgi jāraugās tajā, kas šodien...
Foto:Flickr.com/JLS Photography - Alaska/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. marts

  Šodien rīta pusē vēlams koncentrēties uz to, kas patiesi ir svarīgs – ģimeni, darbu un...
Foto:E.standard.net

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. marts

  Šī diena burtiski aicina darboties! Met malā slinkumu un ķeries pie svarīgiem, nepadarītiem darbiem. Smagi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. marts

  Auns Šo dienu pavadīsi ļoti produktīvi. Izdarot gana daudz gan mājās, gan dabā, centies neaizmirst vēl...
Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 27. marts – 2. aprīlis

Teju neticami, cik ātri aizsteidzas laiks, jo šajā nedēļā jau godam pavadīsim pavasara pirmo mēnesi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. marts

  Ir pavasara sākums un lietas virzīsies gana labi. Centies nezaudēt savu motivāciju un saglabāt darbības...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķi brīdina par notikumiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par ūdens līmeni un zemāko vietu applūšanu...

Jaunas ziņas par aprīlī gaidāmo laiku

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā izplatījis savu...

Izplatīts brīdinājums par laika apstākļiem vakarā un naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laika apstākļiem pirmdienas vakarā un naktī...