Aplūko, kādus pamatus savos bērnos ielikusi Velsas princese Diāna…

 

RŪPES PAR BĀREŅIEM un GRŪTDIEŅIEM

diana_deli1

TOREIZ: Velsas princese allaž labprāt tikās ar bērniem, piedalījās dažādos labdarības pasākumos. Šajā attēlā viņa teju staro, kad mazā meitenīte spēlējas ar viņas karaliskajiem dārgakmeņiem. Tas uzņemts laikā, kad viņa apciemoja HIV pozitīvu un pamestu bērnu apmetni Sanpaulu, Brazīlijā 1991. gadā

TAGAD: Diānas jaunākais dēls – princis Harijs iepazīstas ar 6 gadus vecu bāreni Mutsu Potsani Mants’ase bērnu mājā Lesoto, Dienvidāfrikā, kur viņš iesaistījās labdarības iniciatīvā, ko sauca par Sentebale, kas tulkojumā nozīmē: Neaizmirsti mani, par godu princeses Diānas piemiņai. Princis Harijs jeb pilnā vārdā Henrijs Čārlzs Alberts Deivids ir mantojis savas mātes ārkārtējo empātiju. Daudzi Apvienotās Karalistes sociālo iestāžu darbinieki atzinuši, ka viņš ar dziļu cieņu un degsmi darbojas ar grūtībās nonākušajiem bērniem un jauniešiem.

 

 

DARBĪBA SARKANĀ KRUSTA KOMITEJĀ

diana_deli2

TOREIZ: Četru dienu tūrē pa Zimbabvi, Āfrikas dienvidiem 1993. gadā princese Diāna nedomājot atlocīja savas piedurknes un piedalījās iedzīvotāju pabarošanā Nemazura ēdināšanas centrā, Sarkanā Krusta projektā, kas paredzēts bēgļiem.

TAGAD: pēc postošā Āzijas cunami 2004. gadā abi brāļi – Viljams un Harijs palīdzēja Sarkanā Krusta darbiniekiem Bristolē, Anglijas dienvidrietumos iepakot kastes ar dažādām pirmās nepieciešamības lietām šajā stihijā cietušajiem Maldīvu salās. Diānas dēli medijiem atzinuši, ka vienkārši vēlējās pielikt roku šajā nozīmīgajā darbā, tāpēc neaizdomājoties pievienojās brīvprātīgo kustībai. Turklāt ar savu darbību abi britu karaļnama pārstāvji vēlas iemūžināt savas mātes – Velsas princeses Diānas piemiņu!

 

 

PRAKTISKA PALĪDZĪBA

diana_deli3

TOREIZ: Princese Diāna allaž neliedza praktisko palīdzību savu pienākumu laikā. Šajā attēlā viņa viesojas ortopēdiskajā centrā mīnu cietušajiem Luandā, Angolas ziemeļrietumos, 1997. gadā. Lai gan šim centram trūka materiālo līdzekļu un šķita, ka tā misija drīz beigsies, Velsas princese izmantoja savu stāvokli un personības šarmu un piesaistīja šai vietai pārējās pasaules palīdzību.

TAGAD: Kembridžas hercogs nebaidās uzņemties aukles pienākumus un pediatra un psihoanalītiķa Donalda Vinkota vārdā nosauktajā bērnu biedrībā Londonas Svētās Marijas slimnīcā, Padingtonā labprāt parūpējas par trīs nedēļas veco Sinu Nuru, vietā, kur pirms vairākiem gadiem viņa māte maskējusies slepus apmeklēja mātes un viņu priekšlaicīgi dzimušos mazuļus. Medmāsa Anna Masona novērojusi, ka princim Viljamam rūpes par mazajiem padodas ļoti dabiski, jo viņam piemītot tāds pats pieskāriens kā viņa mātei – Apvienotajā Karalistē tik mīlētajai princesei Diānai.

 

 

ATBALSTS SMAGI SLIMAJIEM

diana_deli4

TOREIZ: Par princeses Diānas jauno draudzeni kļuva četrgadīgā Kamila Fioko. Meitenīti viņa iepazina apmeklējot Nortvikas Parka slimnīcu 1997. gada jūlijā. Viņa negāja uz citām nodaļām, taču mērķtiecīgi vēlējās apmeklēt smagi slimos bērnus, kuri šajā iestādē cīnījās par savu nākotni, vēloties sniegt atbalstu un iedrošinājumu. Velsas princese vēlējās aprunāties ar šiem mazajiem brašuļiem un kļuva par viņu aizbildni. Slimnīcas pārstāvis atzinis, ka Velsas princese allaž bijusi ļoti silta, līdzjūtīga un gādīga.

TAGAD: Līdzīgi kā viņa mamma, princis Harijs ir biežs viesis Onkoloģijas departamentā, Londonas Lielās Ormondas ielas bērnu slimnīcā. Attēlā viņš redzam apciemojot vienpadsmit gadīgus veco Samantu Ledsteri. Velsas princeses jaunākais dēls atzinis, ka šis nebija vienkāršs apciemojums, šajā vietā Harijs atzīmēja savu astoņpadsmito dzimšanas dienu, tieši šajā dienā un šajā vietā viņš sajuta mammas īpašo klātesamību, jo no sirds turpinājis viņas cēlsirdīgo darbību.  

 

 

PALĪDZĪBA BEZ PAJUMTES PALIKUŠAJIEM

diana_deli5

TOREIZ: Velsas princese Diāna bija bezpajumtnieku labdarības organizācijas Centrepoint atbalstītāja, viņa bieži tērzēja ar tās jauniešiem par viņu dzīves ceļu un piedzīvoto, kā arī iedrošināja, ka dzīvē visu iespējams mainīt. Prinča Viljama un Harija mamma bieži šajos pienākumos ņēma līdzi arī savus dēlus, jo vēlējās, lai viņi redz kāda ir dzīves realitāte, ka cilvēku likteņi ir dažādi un, ka nedrīkst viņus pamest bezpalīdzībā.  

TAGAD: Kembridžas hercogs ir pilnībā pārņēmis šos savas mammas pienākumus un ir biežs viesis Centrepoint bezpajumtnieku patvertnē. Viņš atzinis, ka jau kopš bērnības izjutis vēlmi palīdzēt nelaimē nonākušajiem, bez pajumtes palikušajiem cilvēkiem, uz ko iedrošinājusi tieši viņa mamma.

 

 

RŪPES PAR SENIORIEM

diana_deli6

TOREIZ: Velsas princese bieži viesojās un apspriedās ar Svētā Džozefa hospisa pacientiem, Hacknejā, Londonā. Šis attēls uzņemts 1985. gadā vienā no viņas viesošanās reizēm. Arī šo pienākumu izpildē princese Diāna nereti iesaistīja savas atvases, jo vēlējās, lai viņi izprot cilvēku emocijas, viņu nedrošību, lai dēli redzētu kā ciešanas, tā cerības un nezūdošus sapņus.

TAGAD: Princis Viljams nereti atvēl laiku, lai apciemotu un iepriecinātu seniorus kā medicīnas un aprūpes iestādēs, tā dažādos veco ļaužu izglītības centros. Šis attēls uzņemts Glāzgovā, Skotijā vienā no šādām vizītēm. Daudzi norādījuši, ka Kembridžas hercogs vienmēr izrāda laipnību un siltumu, ka viņam piemīt dabisks šarms un harizma, ko viņš nepārprotami ir mantojis no savas māmiņas.

 

ATBALSTS MILITĀRAJAI STRUKTŪRAI

diana_deli7

TOREIZ: Divas nedēļas pirms princese Diānas traģiskās nāves, viņa pozēja kopā ar šiem Francijas karavīriem, NATO miera uzturēšanas spēku bāzē Sarajevas lidostā.

TAGAD: Kembridžas hercogs, Velsas princeses Diānas pirmdzimtais pēc Ītonas koledžas absolvēšanas un mākslas vēstures un ģeogrāfijas studēšanas Sentendrūsas universitātē, Skotijā, pievērsās militārajam dienestam, ir darbojies britu flotē un aviācijā. Šobrīd princis Viljams trenējas pilotu bāzēs Noridžā, Kembridžā un Glosteršīrā, kur apgūst sanitārās lidmašīnas pilotētāja iemaņas. Arī princeses Diānas jaunākā atvase princis Harijs izvēlējās militāru karjeru un pabeidza Sandhērstas militāro akadēmiju. No 2007. gada decembra viņš dienēja britu karaspēkā Afganistānas Hilmendas provincē valsts dienvidos. Abi brāļi allaž ir uzsvēruši, ka ir uzstājuši, lai pret viņiem izturas kā pret visiem pārējiem kadetiem, jo viņi vēlējušies ar godu kalpot savai valstij.

 

 

 

Lieliski, ka princese Diānas iemācītās vērtības, dziļi iesakņojušās šajos britu karaļnama pārstāvjos – viņas dēlos!

Sabiedrība

Foto:Pexels.com/CC

Zemgalnieks otro reizi dažu mēnešu laikā tiek pie milzīgas naudas; daļu nekavējoties iztērē

  Sestdien, 8. janvārī, iegādāta momentloterijas Bingo biļete atnesusi 30 000 eiro laimestu 61 gadu vecam kungam no Jaunpils,...

Ministrs Pavļuts nāk klajā ar svarīgu solījumu tautiešiem

  Daniels Pavļuts: Norimstot omikrona vētrai, drošības pasākumus pakāpeniski atcelsim.  Veselības ministrija ir sākusi darbu pie drošības...

Siguldas ielās būs redzami karavīri – iedzīvotājus aicina neuztraukties!

  27.janvārī Siguldas pilsētas teritorijā tiks organizēta orientēšanās apmācība Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīriem. Orientēšanās apmācībā...

Otrdien ar milzu atrāvienu lielākais Covid-19 gadījumu skaits; 14 cilvēki miruši

  Trešdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 9143 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, kas ir visu...
Foto:Pexels.com/CC

Izplatīts nopietns brīdinājums par laiku naktī un ceturtdienas rītā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno brīdinājumu par naktī uz ceturtdienu un...

“Skaitļi ir neiedomājami, vājprāts!” Gerkens atradis savu veidu, kā ietaupīt milzīgo rēķinu izmaksas

  Izdevums "Privātā dzīve" savā 25.-31. janvāra numurā aptaujājis sabiedrībā zināmas personas, lai uzzinātu viņu pieredzi...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. janvāris

  Labākais laiks, lai veidoti savu personīgo dzīves telpu. Neierobežo savu radošo lidojumu un nešaubies, ka...
Foto:Mindymetivier.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. janvāris

  Šajā dienā tavas sajūtas būs tādā kā svētku atmosfērā, taču neaizmirsti, ka līdz vakaram ir...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. janvāris

  Uzmanies, lai nekļūtu pārlieku paranoisks vai izslāpis pēc varas.   Auns Aunam nemaz prātā  nenāk dancot pēc kāda...
Foto: tanjila ahmed/Flickr.com/cc

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. janvāris

  Šodien prioritāte būs pacietība un vienkāršība. Raugi, lai tev šīs īpašības ir kā oficiālos, tā...
coolwallpapers.org

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 24. – 30. janvāris

  Klāt jauna nedēļa, kad tūdaļ jau ar vienu kāju kāpjam februārī. Nāc, aplūko, kā izkārtojušās...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. janvāris

  Šodien pasivitātei un slinkumam vajadzētu pārvilkt treknu krustu. Šīs dienas enerģētikas potenciāls būs ļoti liels,...

Mājai un Dārzam

Foto:Pexels.com/CC

Izplatīts nopietns brīdinājums par laiku naktī un ceturtdienas rītā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno brīdinājumu par naktī uz ceturtdienu un...

Izplatīts brīdinājums par tuvākajās stundās gaidāmo laiku

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laika apstākļiem pirmdien un otrdien. 25.01.2022. no...

Izskan pilnīgi jaunas ziņas par šonedēļ gaidāmo laiku

  Tuvākajā nedēļā daudzviet gaidāmi nelieli nokrišņi, lielākoties slapjš sniegs un sniegs, taču būtiska sniega segas...