Aplūko, kādus pamatus savos bērnos ielikusi Velsas princese Diāna…

 

RŪPES PAR BĀREŅIEM un GRŪTDIEŅIEM

diana_deli1

TOREIZ: Velsas princese allaž labprāt tikās ar bērniem, piedalījās dažādos labdarības pasākumos. Šajā attēlā viņa teju staro, kad mazā meitenīte spēlējas ar viņas karaliskajiem dārgakmeņiem. Tas uzņemts laikā, kad viņa apciemoja HIV pozitīvu un pamestu bērnu apmetni Sanpaulu, Brazīlijā 1991. gadā

TAGAD: Diānas jaunākais dēls – princis Harijs iepazīstas ar 6 gadus vecu bāreni Mutsu Potsani Mants’ase bērnu mājā Lesoto, Dienvidāfrikā, kur viņš iesaistījās labdarības iniciatīvā, ko sauca par Sentebale, kas tulkojumā nozīmē: Neaizmirsti mani, par godu princeses Diānas piemiņai. Princis Harijs jeb pilnā vārdā Henrijs Čārlzs Alberts Deivids ir mantojis savas mātes ārkārtējo empātiju. Daudzi Apvienotās Karalistes sociālo iestāžu darbinieki atzinuši, ka viņš ar dziļu cieņu un degsmi darbojas ar grūtībās nonākušajiem bērniem un jauniešiem.

 

 

DARBĪBA SARKANĀ KRUSTA KOMITEJĀ

diana_deli2

TOREIZ: Četru dienu tūrē pa Zimbabvi, Āfrikas dienvidiem 1993. gadā princese Diāna nedomājot atlocīja savas piedurknes un piedalījās iedzīvotāju pabarošanā Nemazura ēdināšanas centrā, Sarkanā Krusta projektā, kas paredzēts bēgļiem.

TAGAD: pēc postošā Āzijas cunami 2004. gadā abi brāļi – Viljams un Harijs palīdzēja Sarkanā Krusta darbiniekiem Bristolē, Anglijas dienvidrietumos iepakot kastes ar dažādām pirmās nepieciešamības lietām šajā stihijā cietušajiem Maldīvu salās. Diānas dēli medijiem atzinuši, ka vienkārši vēlējās pielikt roku šajā nozīmīgajā darbā, tāpēc neaizdomājoties pievienojās brīvprātīgo kustībai. Turklāt ar savu darbību abi britu karaļnama pārstāvji vēlas iemūžināt savas mātes – Velsas princeses Diānas piemiņu!

 

 

PRAKTISKA PALĪDZĪBA

diana_deli3

TOREIZ: Princese Diāna allaž neliedza praktisko palīdzību savu pienākumu laikā. Šajā attēlā viņa viesojas ortopēdiskajā centrā mīnu cietušajiem Luandā, Angolas ziemeļrietumos, 1997. gadā. Lai gan šim centram trūka materiālo līdzekļu un šķita, ka tā misija drīz beigsies, Velsas princese izmantoja savu stāvokli un personības šarmu un piesaistīja šai vietai pārējās pasaules palīdzību.

TAGAD: Kembridžas hercogs nebaidās uzņemties aukles pienākumus un pediatra un psihoanalītiķa Donalda Vinkota vārdā nosauktajā bērnu biedrībā Londonas Svētās Marijas slimnīcā, Padingtonā labprāt parūpējas par trīs nedēļas veco Sinu Nuru, vietā, kur pirms vairākiem gadiem viņa māte maskējusies slepus apmeklēja mātes un viņu priekšlaicīgi dzimušos mazuļus. Medmāsa Anna Masona novērojusi, ka princim Viljamam rūpes par mazajiem padodas ļoti dabiski, jo viņam piemītot tāds pats pieskāriens kā viņa mātei – Apvienotajā Karalistē tik mīlētajai princesei Diānai.

 

 

ATBALSTS SMAGI SLIMAJIEM

diana_deli4

TOREIZ: Par princeses Diānas jauno draudzeni kļuva četrgadīgā Kamila Fioko. Meitenīti viņa iepazina apmeklējot Nortvikas Parka slimnīcu 1997. gada jūlijā. Viņa negāja uz citām nodaļām, taču mērķtiecīgi vēlējās apmeklēt smagi slimos bērnus, kuri šajā iestādē cīnījās par savu nākotni, vēloties sniegt atbalstu un iedrošinājumu. Velsas princese vēlējās aprunāties ar šiem mazajiem brašuļiem un kļuva par viņu aizbildni. Slimnīcas pārstāvis atzinis, ka Velsas princese allaž bijusi ļoti silta, līdzjūtīga un gādīga.

TAGAD: Līdzīgi kā viņa mamma, princis Harijs ir biežs viesis Onkoloģijas departamentā, Londonas Lielās Ormondas ielas bērnu slimnīcā. Attēlā viņš redzam apciemojot vienpadsmit gadīgus veco Samantu Ledsteri. Velsas princeses jaunākais dēls atzinis, ka šis nebija vienkāršs apciemojums, šajā vietā Harijs atzīmēja savu astoņpadsmito dzimšanas dienu, tieši šajā dienā un šajā vietā viņš sajuta mammas īpašo klātesamību, jo no sirds turpinājis viņas cēlsirdīgo darbību.  

 

 

PALĪDZĪBA BEZ PAJUMTES PALIKUŠAJIEM

diana_deli5

TOREIZ: Velsas princese Diāna bija bezpajumtnieku labdarības organizācijas Centrepoint atbalstītāja, viņa bieži tērzēja ar tās jauniešiem par viņu dzīves ceļu un piedzīvoto, kā arī iedrošināja, ka dzīvē visu iespējams mainīt. Prinča Viljama un Harija mamma bieži šajos pienākumos ņēma līdzi arī savus dēlus, jo vēlējās, lai viņi redz kāda ir dzīves realitāte, ka cilvēku likteņi ir dažādi un, ka nedrīkst viņus pamest bezpalīdzībā.  

TAGAD: Kembridžas hercogs ir pilnībā pārņēmis šos savas mammas pienākumus un ir biežs viesis Centrepoint bezpajumtnieku patvertnē. Viņš atzinis, ka jau kopš bērnības izjutis vēlmi palīdzēt nelaimē nonākušajiem, bez pajumtes palikušajiem cilvēkiem, uz ko iedrošinājusi tieši viņa mamma.

 

 

RŪPES PAR SENIORIEM

diana_deli6

TOREIZ: Velsas princese bieži viesojās un apspriedās ar Svētā Džozefa hospisa pacientiem, Hacknejā, Londonā. Šis attēls uzņemts 1985. gadā vienā no viņas viesošanās reizēm. Arī šo pienākumu izpildē princese Diāna nereti iesaistīja savas atvases, jo vēlējās, lai viņi izprot cilvēku emocijas, viņu nedrošību, lai dēli redzētu kā ciešanas, tā cerības un nezūdošus sapņus.

TAGAD: Princis Viljams nereti atvēl laiku, lai apciemotu un iepriecinātu seniorus kā medicīnas un aprūpes iestādēs, tā dažādos veco ļaužu izglītības centros. Šis attēls uzņemts Glāzgovā, Skotijā vienā no šādām vizītēm. Daudzi norādījuši, ka Kembridžas hercogs vienmēr izrāda laipnību un siltumu, ka viņam piemīt dabisks šarms un harizma, ko viņš nepārprotami ir mantojis no savas māmiņas.

 

ATBALSTS MILITĀRAJAI STRUKTŪRAI

diana_deli7

TOREIZ: Divas nedēļas pirms princese Diānas traģiskās nāves, viņa pozēja kopā ar šiem Francijas karavīriem, NATO miera uzturēšanas spēku bāzē Sarajevas lidostā.

TAGAD: Kembridžas hercogs, Velsas princeses Diānas pirmdzimtais pēc Ītonas koledžas absolvēšanas un mākslas vēstures un ģeogrāfijas studēšanas Sentendrūsas universitātē, Skotijā, pievērsās militārajam dienestam, ir darbojies britu flotē un aviācijā. Šobrīd princis Viljams trenējas pilotu bāzēs Noridžā, Kembridžā un Glosteršīrā, kur apgūst sanitārās lidmašīnas pilotētāja iemaņas. Arī princeses Diānas jaunākā atvase princis Harijs izvēlējās militāru karjeru un pabeidza Sandhērstas militāro akadēmiju. No 2007. gada decembra viņš dienēja britu karaspēkā Afganistānas Hilmendas provincē valsts dienvidos. Abi brāļi allaž ir uzsvēruši, ka ir uzstājuši, lai pret viņiem izturas kā pret visiem pārējiem kadetiem, jo viņi vēlējušies ar godu kalpot savai valstij.

 

 

 

Lieliski, ka princese Diānas iemācītās vērtības, dziļi iesakņojušās šajos britu karaļnama pārstāvjos – viņas dēlos!

Sabiedrība

Par Kariņa attēlu publiskošanu – 500 eiro sods – VIDEO

  Datu Valsts inspekcija sodījusi personu, kura sociālajā tīklā “Facebook” publicēja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa fotogrāfijas,...

Izskan pavisam jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Pirmās augusta nedēļas nogalē, tuvojoties ciklonam no dienvidiem un pieaugot tā ietekmei, daudzviet sagaidāms lietus....

Kivičs pārsteidz, atklājot, kādas ir viņa prasības privātos koncertos

  Nav noslēpums, ka mūziķis Andris Kivičs ir visai pieprasīts privātās mājas ballītēs, kāzās un dažādos...

Ceturtdienas rītā saņemta skumja ziņa

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 153 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 18 cilvēki un viens gājis...
apptive.com

Uzmanību! Telefonkrāpnieki izdomājuši jaunu, īpaši viltīgu, shēmu

  Valsts policija atkārtoti brīdina iedzīvotājus par telefonkrāpnieku lielo aktivitāti. Pēdējās nedēļas laikā reģistrēti jauni krāpšanas...

Statistika apliecina – nevakcinētie Latvijā ar Covid-19 saslimst un mirst ievērojami biežāk

  Absolūtais vairākums cilvēku, kuri saslima ar Covid-19 un kuriem smagas slimības norises gaitas dēļ bija vajadzīga...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/likeaduck/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. augusts

  Šodien pacenties izbaudīt savu brīvību. Kāds mēģinās uzspiest tev savu viedokli, atņemt tev tiesības pieņemt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. augusts

  Šodien, cik vien iespējams, atpūties un uztver visu viegli. Tas attiecas ne vien uz tavu...

Horoskopa zīmes, kurām AUGUSTS solās būt īpaši veiksmīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. augusts

  Šodien pats būsi vainojams pie visa, kas ar tevi notiks, arī pie neveiksmēm. Tavi trūkumi...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 2.-8. augusts

  Tik daudz kas piedzīvots, bet tik daudz kas vēl priekšā. Klāt augusta pirmā nedēļa, lai...
Foto:Flickr.com/Carlos Andrés Reyes/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. augusts

  Šodien tev vajadzēs izmantot savu enerģiju, lai uzturētu sevi un apkārtējos labā, optimistiskā formā. Kādam...

Mājai un Dārzam

Izskan pavisam jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Pirmās augusta nedēļas nogalē, tuvojoties ciklonam no dienvidiem un pieaugot tā ietekmei, daudzviet sagaidāms lietus....

Sinoptiķis Bricis atklāj, kāds laiks gaidāms turpmāk šonedēļ – VIDEO

  Pirmdien Latvijas austrumu daļu skāra pamatīgs lietus, bija spēkā oranžais brīdinājums, jo lietavas var bojāt...

Izskan jauna informācija par augustā gaidāmo laiku

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā stāsta par...