Aplūko, kādus pamatus savos bērnos ielikusi Velsas princese Diāna…

 

RŪPES PAR BĀREŅIEM un GRŪTDIEŅIEM

diana_deli1

TOREIZ: Velsas princese allaž labprāt tikās ar bērniem, piedalījās dažādos labdarības pasākumos. Šajā attēlā viņa teju staro, kad mazā meitenīte spēlējas ar viņas karaliskajiem dārgakmeņiem. Tas uzņemts laikā, kad viņa apciemoja HIV pozitīvu un pamestu bērnu apmetni Sanpaulu, Brazīlijā 1991. gadā

TAGAD: Diānas jaunākais dēls – princis Harijs iepazīstas ar 6 gadus vecu bāreni Mutsu Potsani Mants’ase bērnu mājā Lesoto, Dienvidāfrikā, kur viņš iesaistījās labdarības iniciatīvā, ko sauca par Sentebale, kas tulkojumā nozīmē: Neaizmirsti mani, par godu princeses Diānas piemiņai. Princis Harijs jeb pilnā vārdā Henrijs Čārlzs Alberts Deivids ir mantojis savas mātes ārkārtējo empātiju. Daudzi Apvienotās Karalistes sociālo iestāžu darbinieki atzinuši, ka viņš ar dziļu cieņu un degsmi darbojas ar grūtībās nonākušajiem bērniem un jauniešiem.

 

 

DARBĪBA SARKANĀ KRUSTA KOMITEJĀ

diana_deli2

TOREIZ: Četru dienu tūrē pa Zimbabvi, Āfrikas dienvidiem 1993. gadā princese Diāna nedomājot atlocīja savas piedurknes un piedalījās iedzīvotāju pabarošanā Nemazura ēdināšanas centrā, Sarkanā Krusta projektā, kas paredzēts bēgļiem.

TAGAD: pēc postošā Āzijas cunami 2004. gadā abi brāļi – Viljams un Harijs palīdzēja Sarkanā Krusta darbiniekiem Bristolē, Anglijas dienvidrietumos iepakot kastes ar dažādām pirmās nepieciešamības lietām šajā stihijā cietušajiem Maldīvu salās. Diānas dēli medijiem atzinuši, ka vienkārši vēlējās pielikt roku šajā nozīmīgajā darbā, tāpēc neaizdomājoties pievienojās brīvprātīgo kustībai. Turklāt ar savu darbību abi britu karaļnama pārstāvji vēlas iemūžināt savas mātes – Velsas princeses Diānas piemiņu!

 

 

PRAKTISKA PALĪDZĪBA

diana_deli3

TOREIZ: Princese Diāna allaž neliedza praktisko palīdzību savu pienākumu laikā. Šajā attēlā viņa viesojas ortopēdiskajā centrā mīnu cietušajiem Luandā, Angolas ziemeļrietumos, 1997. gadā. Lai gan šim centram trūka materiālo līdzekļu un šķita, ka tā misija drīz beigsies, Velsas princese izmantoja savu stāvokli un personības šarmu un piesaistīja šai vietai pārējās pasaules palīdzību.

TAGAD: Kembridžas hercogs nebaidās uzņemties aukles pienākumus un pediatra un psihoanalītiķa Donalda Vinkota vārdā nosauktajā bērnu biedrībā Londonas Svētās Marijas slimnīcā, Padingtonā labprāt parūpējas par trīs nedēļas veco Sinu Nuru, vietā, kur pirms vairākiem gadiem viņa māte maskējusies slepus apmeklēja mātes un viņu priekšlaicīgi dzimušos mazuļus. Medmāsa Anna Masona novērojusi, ka princim Viljamam rūpes par mazajiem padodas ļoti dabiski, jo viņam piemītot tāds pats pieskāriens kā viņa mātei – Apvienotajā Karalistē tik mīlētajai princesei Diānai.

 

 

ATBALSTS SMAGI SLIMAJIEM

diana_deli4

TOREIZ: Par princeses Diānas jauno draudzeni kļuva četrgadīgā Kamila Fioko. Meitenīti viņa iepazina apmeklējot Nortvikas Parka slimnīcu 1997. gada jūlijā. Viņa negāja uz citām nodaļām, taču mērķtiecīgi vēlējās apmeklēt smagi slimos bērnus, kuri šajā iestādē cīnījās par savu nākotni, vēloties sniegt atbalstu un iedrošinājumu. Velsas princese vēlējās aprunāties ar šiem mazajiem brašuļiem un kļuva par viņu aizbildni. Slimnīcas pārstāvis atzinis, ka Velsas princese allaž bijusi ļoti silta, līdzjūtīga un gādīga.

TAGAD: Līdzīgi kā viņa mamma, princis Harijs ir biežs viesis Onkoloģijas departamentā, Londonas Lielās Ormondas ielas bērnu slimnīcā. Attēlā viņš redzam apciemojot vienpadsmit gadīgus veco Samantu Ledsteri. Velsas princeses jaunākais dēls atzinis, ka šis nebija vienkāršs apciemojums, šajā vietā Harijs atzīmēja savu astoņpadsmito dzimšanas dienu, tieši šajā dienā un šajā vietā viņš sajuta mammas īpašo klātesamību, jo no sirds turpinājis viņas cēlsirdīgo darbību.  

 

 

PALĪDZĪBA BEZ PAJUMTES PALIKUŠAJIEM

diana_deli5

TOREIZ: Velsas princese Diāna bija bezpajumtnieku labdarības organizācijas Centrepoint atbalstītāja, viņa bieži tērzēja ar tās jauniešiem par viņu dzīves ceļu un piedzīvoto, kā arī iedrošināja, ka dzīvē visu iespējams mainīt. Prinča Viljama un Harija mamma bieži šajos pienākumos ņēma līdzi arī savus dēlus, jo vēlējās, lai viņi redz kāda ir dzīves realitāte, ka cilvēku likteņi ir dažādi un, ka nedrīkst viņus pamest bezpalīdzībā.  

TAGAD: Kembridžas hercogs ir pilnībā pārņēmis šos savas mammas pienākumus un ir biežs viesis Centrepoint bezpajumtnieku patvertnē. Viņš atzinis, ka jau kopš bērnības izjutis vēlmi palīdzēt nelaimē nonākušajiem, bez pajumtes palikušajiem cilvēkiem, uz ko iedrošinājusi tieši viņa mamma.

 

 

RŪPES PAR SENIORIEM

diana_deli6

TOREIZ: Velsas princese bieži viesojās un apspriedās ar Svētā Džozefa hospisa pacientiem, Hacknejā, Londonā. Šis attēls uzņemts 1985. gadā vienā no viņas viesošanās reizēm. Arī šo pienākumu izpildē princese Diāna nereti iesaistīja savas atvases, jo vēlējās, lai viņi izprot cilvēku emocijas, viņu nedrošību, lai dēli redzētu kā ciešanas, tā cerības un nezūdošus sapņus.

TAGAD: Princis Viljams nereti atvēl laiku, lai apciemotu un iepriecinātu seniorus kā medicīnas un aprūpes iestādēs, tā dažādos veco ļaužu izglītības centros. Šis attēls uzņemts Glāzgovā, Skotijā vienā no šādām vizītēm. Daudzi norādījuši, ka Kembridžas hercogs vienmēr izrāda laipnību un siltumu, ka viņam piemīt dabisks šarms un harizma, ko viņš nepārprotami ir mantojis no savas māmiņas.

 

ATBALSTS MILITĀRAJAI STRUKTŪRAI

diana_deli7

TOREIZ: Divas nedēļas pirms princese Diānas traģiskās nāves, viņa pozēja kopā ar šiem Francijas karavīriem, NATO miera uzturēšanas spēku bāzē Sarajevas lidostā.

TAGAD: Kembridžas hercogs, Velsas princeses Diānas pirmdzimtais pēc Ītonas koledžas absolvēšanas un mākslas vēstures un ģeogrāfijas studēšanas Sentendrūsas universitātē, Skotijā, pievērsās militārajam dienestam, ir darbojies britu flotē un aviācijā. Šobrīd princis Viljams trenējas pilotu bāzēs Noridžā, Kembridžā un Glosteršīrā, kur apgūst sanitārās lidmašīnas pilotētāja iemaņas. Arī princeses Diānas jaunākā atvase princis Harijs izvēlējās militāru karjeru un pabeidza Sandhērstas militāro akadēmiju. No 2007. gada decembra viņš dienēja britu karaspēkā Afganistānas Hilmendas provincē valsts dienvidos. Abi brāļi allaž ir uzsvēruši, ka ir uzstājuši, lai pret viņiem izturas kā pret visiem pārējiem kadetiem, jo viņi vēlējušies ar godu kalpot savai valstij.

 

 

 

Lieliski, ka princese Diānas iemācītās vērtības, dziļi iesakņojušās šajos britu karaļnama pārstāvjos – viņas dēlos!

Sabiedrība

Nopietni brīdina par laiku vakarā un naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku sestdienas vakarā un naktī uz...

Šefpavārs Tannis ar mīļoto Ilonu iepazinušies pavisam nejauši – VIDEO

  Elmārs Tannis un viņa mīļotā sieviete Ilona ir iepazinušies neapzināti, noskaidrojis raidījums "Iečeko slavenību". Kabatā saspiedies...

Ar burvīgu ziņu klajā nācis veikalu tīkls “Lidl”

  Nepilnu četru mēnešu laikā Latvijas Samariešu apvienības un mazumtirgotāja “Lidl” kopīgi uzsāktajā labdarības projektā “Lai...
Foto:Pexels.com/CC

Diemžēl liela nelaime notikusi Vidzemes pusē

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 26. janvāra plkst. 6.30 līdz 27. janvāra plkst. 6.30, Valsts...

Nopietni brīdina par laiku šorīt

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laika apstākļiem piektdienas rītā. Tas ir...

Diemžēl nav patīkamu ziņu par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Šīs nedēļas izskaņā būtiski nokrišņi nav gaidāmi, taču jaunnedēļ, vairākām nokrišņu zonām šķērsojot Latvijas teritoriju,...

Horoskopi un Testi

Foto:Pexels.com/Brenda Timmermans/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. janvāris

  Kopējā atmosfēra šodien solās būt visai labvēlīga. Ir jācenšās ļauties savām radošajām izpausmēm.     Auns Šodien visas darbības...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. janvāris

  Šodien vari atļaut sev kādas paviršības. Saglabā piesardzību un neiesaisties tur, kur tas nav nepieciešams.     Auns ...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. janvāris

  Šajā dienā tavas sajūtas būs tādā kā svētku atmosfērā, taču neaizmirsti, ka līdz vakaram ir...
Foto:Unsplash.com/Jaanus Jagomagi/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. janvāris

  Šodien ir risks zaudēt mīļoto emocionālas nestabilitātes dēļ. Lai tas nenotiktu, paturi savas īgnās piezīmes...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. janvāris

  Dienas pirmā puse solās būt diezgan vienmuļa, laiks rutīnas ikdienas darbiem, laiks, lai mēs koncentrētos...
Foto:Autumn-sunshine.net

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. janvāris

  No rītā tev var šķist, ka nekas tā īsti neizdodas. Nekrīti izmisumā – situācija drīz...

Mājai un Dārzam

Nopietni brīdina par laiku vakarā un naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku sestdienas vakarā un naktī uz...

Nopietni brīdina par laiku šorīt

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laika apstākļiem piektdienas rītā. Tas ir...

Diemžēl nav patīkamu ziņu par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Šīs nedēļas izskaņā būtiski nokrišņi nav gaidāmi, taču jaunnedēļ, vairākām nokrišņu zonām šķērsojot Latvijas teritoriju,...