Aplūko, kādus pamatus savos bērnos ielikusi Velsas princese Diāna…

 

RŪPES PAR BĀREŅIEM un GRŪTDIEŅIEM

diana_deli1

TOREIZ: Velsas princese allaž labprāt tikās ar bērniem, piedalījās dažādos labdarības pasākumos. Šajā attēlā viņa teju staro, kad mazā meitenīte spēlējas ar viņas karaliskajiem dārgakmeņiem. Tas uzņemts laikā, kad viņa apciemoja HIV pozitīvu un pamestu bērnu apmetni Sanpaulu, Brazīlijā 1991. gadā

TAGAD: Diānas jaunākais dēls – princis Harijs iepazīstas ar 6 gadus vecu bāreni Mutsu Potsani Mants’ase bērnu mājā Lesoto, Dienvidāfrikā, kur viņš iesaistījās labdarības iniciatīvā, ko sauca par Sentebale, kas tulkojumā nozīmē: Neaizmirsti mani, par godu princeses Diānas piemiņai. Princis Harijs jeb pilnā vārdā Henrijs Čārlzs Alberts Deivids ir mantojis savas mātes ārkārtējo empātiju. Daudzi Apvienotās Karalistes sociālo iestāžu darbinieki atzinuši, ka viņš ar dziļu cieņu un degsmi darbojas ar grūtībās nonākušajiem bērniem un jauniešiem.

 

 

DARBĪBA SARKANĀ KRUSTA KOMITEJĀ

diana_deli2

TOREIZ: Četru dienu tūrē pa Zimbabvi, Āfrikas dienvidiem 1993. gadā princese Diāna nedomājot atlocīja savas piedurknes un piedalījās iedzīvotāju pabarošanā Nemazura ēdināšanas centrā, Sarkanā Krusta projektā, kas paredzēts bēgļiem.

TAGAD: pēc postošā Āzijas cunami 2004. gadā abi brāļi – Viljams un Harijs palīdzēja Sarkanā Krusta darbiniekiem Bristolē, Anglijas dienvidrietumos iepakot kastes ar dažādām pirmās nepieciešamības lietām šajā stihijā cietušajiem Maldīvu salās. Diānas dēli medijiem atzinuši, ka vienkārši vēlējās pielikt roku šajā nozīmīgajā darbā, tāpēc neaizdomājoties pievienojās brīvprātīgo kustībai. Turklāt ar savu darbību abi britu karaļnama pārstāvji vēlas iemūžināt savas mātes – Velsas princeses Diānas piemiņu!

 

 

PRAKTISKA PALĪDZĪBA

diana_deli3

TOREIZ: Princese Diāna allaž neliedza praktisko palīdzību savu pienākumu laikā. Šajā attēlā viņa viesojas ortopēdiskajā centrā mīnu cietušajiem Luandā, Angolas ziemeļrietumos, 1997. gadā. Lai gan šim centram trūka materiālo līdzekļu un šķita, ka tā misija drīz beigsies, Velsas princese izmantoja savu stāvokli un personības šarmu un piesaistīja šai vietai pārējās pasaules palīdzību.

TAGAD: Kembridžas hercogs nebaidās uzņemties aukles pienākumus un pediatra un psihoanalītiķa Donalda Vinkota vārdā nosauktajā bērnu biedrībā Londonas Svētās Marijas slimnīcā, Padingtonā labprāt parūpējas par trīs nedēļas veco Sinu Nuru, vietā, kur pirms vairākiem gadiem viņa māte maskējusies slepus apmeklēja mātes un viņu priekšlaicīgi dzimušos mazuļus. Medmāsa Anna Masona novērojusi, ka princim Viljamam rūpes par mazajiem padodas ļoti dabiski, jo viņam piemītot tāds pats pieskāriens kā viņa mātei – Apvienotajā Karalistē tik mīlētajai princesei Diānai.

 

 

ATBALSTS SMAGI SLIMAJIEM

diana_deli4

TOREIZ: Par princeses Diānas jauno draudzeni kļuva četrgadīgā Kamila Fioko. Meitenīti viņa iepazina apmeklējot Nortvikas Parka slimnīcu 1997. gada jūlijā. Viņa negāja uz citām nodaļām, taču mērķtiecīgi vēlējās apmeklēt smagi slimos bērnus, kuri šajā iestādē cīnījās par savu nākotni, vēloties sniegt atbalstu un iedrošinājumu. Velsas princese vēlējās aprunāties ar šiem mazajiem brašuļiem un kļuva par viņu aizbildni. Slimnīcas pārstāvis atzinis, ka Velsas princese allaž bijusi ļoti silta, līdzjūtīga un gādīga.

TAGAD: Līdzīgi kā viņa mamma, princis Harijs ir biežs viesis Onkoloģijas departamentā, Londonas Lielās Ormondas ielas bērnu slimnīcā. Attēlā viņš redzam apciemojot vienpadsmit gadīgus veco Samantu Ledsteri. Velsas princeses jaunākais dēls atzinis, ka šis nebija vienkāršs apciemojums, šajā vietā Harijs atzīmēja savu astoņpadsmito dzimšanas dienu, tieši šajā dienā un šajā vietā viņš sajuta mammas īpašo klātesamību, jo no sirds turpinājis viņas cēlsirdīgo darbību.  

 

 

PALĪDZĪBA BEZ PAJUMTES PALIKUŠAJIEM

diana_deli5

TOREIZ: Velsas princese Diāna bija bezpajumtnieku labdarības organizācijas Centrepoint atbalstītāja, viņa bieži tērzēja ar tās jauniešiem par viņu dzīves ceļu un piedzīvoto, kā arī iedrošināja, ka dzīvē visu iespējams mainīt. Prinča Viljama un Harija mamma bieži šajos pienākumos ņēma līdzi arī savus dēlus, jo vēlējās, lai viņi redz kāda ir dzīves realitāte, ka cilvēku likteņi ir dažādi un, ka nedrīkst viņus pamest bezpalīdzībā.  

TAGAD: Kembridžas hercogs ir pilnībā pārņēmis šos savas mammas pienākumus un ir biežs viesis Centrepoint bezpajumtnieku patvertnē. Viņš atzinis, ka jau kopš bērnības izjutis vēlmi palīdzēt nelaimē nonākušajiem, bez pajumtes palikušajiem cilvēkiem, uz ko iedrošinājusi tieši viņa mamma.

 

 

RŪPES PAR SENIORIEM

diana_deli6

TOREIZ: Velsas princese bieži viesojās un apspriedās ar Svētā Džozefa hospisa pacientiem, Hacknejā, Londonā. Šis attēls uzņemts 1985. gadā vienā no viņas viesošanās reizēm. Arī šo pienākumu izpildē princese Diāna nereti iesaistīja savas atvases, jo vēlējās, lai viņi izprot cilvēku emocijas, viņu nedrošību, lai dēli redzētu kā ciešanas, tā cerības un nezūdošus sapņus.

TAGAD: Princis Viljams nereti atvēl laiku, lai apciemotu un iepriecinātu seniorus kā medicīnas un aprūpes iestādēs, tā dažādos veco ļaužu izglītības centros. Šis attēls uzņemts Glāzgovā, Skotijā vienā no šādām vizītēm. Daudzi norādījuši, ka Kembridžas hercogs vienmēr izrāda laipnību un siltumu, ka viņam piemīt dabisks šarms un harizma, ko viņš nepārprotami ir mantojis no savas māmiņas.

 

ATBALSTS MILITĀRAJAI STRUKTŪRAI

diana_deli7

TOREIZ: Divas nedēļas pirms princese Diānas traģiskās nāves, viņa pozēja kopā ar šiem Francijas karavīriem, NATO miera uzturēšanas spēku bāzē Sarajevas lidostā.

TAGAD: Kembridžas hercogs, Velsas princeses Diānas pirmdzimtais pēc Ītonas koledžas absolvēšanas un mākslas vēstures un ģeogrāfijas studēšanas Sentendrūsas universitātē, Skotijā, pievērsās militārajam dienestam, ir darbojies britu flotē un aviācijā. Šobrīd princis Viljams trenējas pilotu bāzēs Noridžā, Kembridžā un Glosteršīrā, kur apgūst sanitārās lidmašīnas pilotētāja iemaņas. Arī princeses Diānas jaunākā atvase princis Harijs izvēlējās militāru karjeru un pabeidza Sandhērstas militāro akadēmiju. No 2007. gada decembra viņš dienēja britu karaspēkā Afganistānas Hilmendas provincē valsts dienvidos. Abi brāļi allaž ir uzsvēruši, ka ir uzstājuši, lai pret viņiem izturas kā pret visiem pārējiem kadetiem, jo viņi vēlējušies ar godu kalpot savai valstij.

 

 

 

Lieliski, ka princese Diānas iemācītās vērtības, dziļi iesakņojušās šajos britu karaļnama pārstāvjos – viņas dēlos!

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/JP Newell/CC

Iecavas upē uziet sen miruša vīrieša līķi – VIDEO

  Kā vēsta TV3 raidījums "Degpunktā", Iecavas upē nedēļas nogalē uzietas pirms aptuveni četriem mēnešiem pazuduša...

Saglabājot pašreizējos ierobežojumus, pašreizējā tempā Covid-19 situācija varētu uzlaboties vien maijā

  Ar Covid-19 inficēto cilvēku skaits Latvijā turpina lēni samazināties – salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, saslimstība...

Zināms cilvēks, kurš atbildīgs par lielgabala aizvākšanu Jēkabpilī; tas iemests Daugavā – VIDEO

  Veicot izmeklēšanu kriminālprocesā par piemiņas zīmes – lielgabala demontāžu Jēkabpilī, ir noskaidrota iespējamā vainīgā persona....

Svētdien pavisam maz testu, teju 200 Covid-19 gadījumi un 4 mirušie, bet slimnīcās 813

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) pirmdien vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti vēl 194 jauni...

Cik ilgi turpināsies aukstais laiks? Sinoptiķis Bricis nāk klajā ar jaunām prognozēm – VIDEO

  Lai arī marta pirmais datums Latvijā atnāca ar siltuma rekordiem, pēdējās dienas bijušas ziemīgas. Sals,...

“Apsteidzošie” lēmumi iepaliek jaunā Covid-19 paveida ienākšanai. Kam mums gatavoties?

  To, ka Latvijā ir jāapsver nopietni, apsteidzoši pasākumi, lai nepieļautu trešo Covid-19 vilni līdz ar...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Jo Sam/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. marts

  Izmanto šīs dienas iespējas, lai tiktu pamanīts, kā arī atrodi laiku, lai parūpētos par apkārtējiem....
Foto: gopixpic.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. marts

  Šo dienu nedrīkst aizēnot zemapziņas satraukumi un mazvērtības kompleksi. Šai dienai vajadzētu pieiet ar maiguma...
Foto:Crafthubs.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 8.-14. marts

  Klāt jau otrā pilnā marta nedēļa. Uzzini, kādus notikumu pavērsienus tev un mīļajiem tā sagādās!   Auns Negaidīti...
Foto:E.standard.net

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. marts

  7. martā sadali savas prioritātes tā, lai varētu pagūt izpildīt gan savus darba pienākumus, gan...
Foto:Flickr.com/FHKE/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. marts

  Šī būs labvēlīga diena visa veida jūtu izpausmēm. Vajadzētu pievērsties arī iesāktu projektu pabeigšanai, jo...
Foto:Unsplash.com/Gabor Juhasz/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. marts

  Šajā laikā visām horoskopa zīmēm vairāk jāmēģina iekļauties savos plānos, lai produktīvi apmierinātu savas vajadzības....

Mājai un Dārzam

Cik ilgi turpināsies aukstais laiks? Sinoptiķis Bricis nāk klajā ar jaunām prognozēm – VIDEO

  Lai arī marta pirmais datums Latvijā atnāca ar siltuma rekordiem, pēdējās dienas bijušas ziemīgas. Sals,...

Izskan pavisam jaunas ziņas par turpmāk gaidāmo laiku – prognozes 7 dienām!

  Nedēļas sākumā virs Latvijas teritorijas valdīs auksta gaisa masa - naktīs vietām gaisa temperatūra pazemināsies...

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Līdztekus jau spēkā esošajiem brīdinājumiem par augstu ūdens līmeni, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra...