Ļoti skumji notikumi šajās Ziemassvētku brīvdienas fiksēti Zemgales pusē.

 

Aizvadītajās Ziemassvētku brīvdienās, laika posmā no šī gada 24.decembra plkst. 6.30 līdz 27.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 97 izsaukumus, no kuriem 50 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 26 uz glābšanas darbiem, bet 13 no izsaukumiem bija maldinājumi. 

 

Naktī uz pirmdienu plkst. 3.32 VUGD saņēma izsaukumu uz Jelgavas novada Valgundes pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, bija redzami dūmi. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka 40m2 platībā deg koka pirts ēka. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 25 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 8.01.

 

Naktī uz svētdienu plkst. 3.58 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Ozolnieku novada Salgales pagastu, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu dzīvojamai mājai ar atklātu liesmu deg otrais stāvs un jumts 198m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās divi cilvēki, bet ugunsdzēsēji glābēji no degošās ēkas izglāba apmēram 60 gadus vecu vīrieti, kurš bija saindējies ar dūmiem, un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 8.22 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

Pirmdienas naktī plkst. 00.04 tika saņemts izsaukums uz Jāņkalna ielu Alūksnē, kur dzīvojamai mājai dega jumts. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamai mājai deg bēniņi un jumta konstrukcijas 120m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas otrā stāva, ar glābšanas masku palīdzību, izglāba piecus cilvēkus, bet no pirmā stāva evakuēja vienu cilvēku. Plkst. 4.58 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

 

Plkst. 13.09 tika saņemts izsaukums uz Jelgavas novada Elejas pagastu, kur četrstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas ceturtā stāva dzīvoklī apmēram 45 gadus vecs vīrietis bija uzkāpis ar čībām uz karstas krāsns, kā rezultātā radījis sadūmojumu dzīvoklī. Vīrietis ar apdegumiem tika nodots NMPD mediķiem un tālāk hospitalizēts.

 

Plkst. 21.36 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Daugavpils novada Demenes pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka koka ēka deg 120m2 platībā un tai iebrucis jumts. Ugunsgrēkā cieta apmēram 65 gadus vecs vīrietis, kurš bija guvis apdegumus un nodots NMPD mediķiem. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 1.06.

 

Ziemassvētku brīvdienās platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies svētdien –  plkst. 7.07 VUGD saņēma izsaukumu uz Atbrīvošanas aleju Rēzeknē, kur ar atklātu liesmu 500m2 platībā dega neapsaimniekota divstāvu ēka. Pēc vairāk nekā deviņu stundu darba ugunsgrēks tika likvidēts. 

 

Svētdien Ozolnieku novada Cenu pagastā kravas vilciens nāvējoši sabraucis kādu aptuveni 50 gadus vecu vīrieti. Nāve iestājusies vēl pirms notikuma vietā paspēja ierasties mediķu brigāde.

 

 

Visdziļākā līdzjūtība piederīgajiem…