Zadornovs vēl nav apglabāts, bet jau sākas cīņas par iespaidīgo mantojumu

14/11/17 9:18 | Raksta autors : Brivbridis.lv


 

Jau vēstīts, ka 10.novembrī plkst. 9.15 no rīta pēc pusotru gadu ilgas cīņas ar smadzeņu vēzi mūžība klīnikā Maskavā devās krievu satīriķis un rakstnieks, Jūrmalā dzimušais Mihails Zadornovs (69). Kā otrdien vēsta izdevums “Kas Jauns”, Zadornovs 15.novembrī tiks apglabāts Jūrmalā, blakus tēvam, pazīstamajam PSRS rakstniekam Nikolajam Zadornovam.

 

Īsi pēc Zadornova nāves Krievijas prese atklājusi vairākas viņa vēlmes – tikt apglabātam vienā kapā ar tēvu un turpināt materiāli atbalstīt N.Zadornova vārdā nosaukto krievvalodīgi bibliotēku, bet viņa mirstīgās atliekas uz Latviju jāved ar sauszemes transportu.

 

Zināms, ka Zadornovs bija viens no vislabāk apmaksātajiem humora žanra māksliniekiem, par vienu uzstāšanos saņemot līdz 35 000 eiro.

 

 

 

Jau sākušās runas par viņa mantojuma sadali, kas nesolās būt viegla. Jūrmalā viņam pieder māja, Rīgā – bibliotēka, kuras izveidē ieguldīts vismaz 1,5 miljoni eiro, bet Maskavā divistabu dzīvoklis t.s. nomenklatūras namā, kas šajos laikos varētu maksāt pat teju 300 000 eiro. Tāpat Piemaskavā viņam piederējusi vasarnīca, kuras cena ir vēl divas – trīs reizes augstāka.

 

Izdevums “Privātā dzīve” atklāj, ka savulaik vidējo izglītību Zadornovs ieguva Rīgā, bet turpinājumā studēja Maskavā – Aviācijas institūtā, iegūstot inženiera mehāniķa profesiju. Pirmos 40 dzīves gadus pavadījis pārsvarā Rīgā, un arī dzīves turpinājumā daudz laika pavadīja īpašumā Jūrmalā. Savulaik bijis precējies ar Latvijas Kompārtijas vadītāja Jāņa Kalnbērziņa meitu Veltu, bet paralēli ilgus gadus saticies ar rīdzinieci Jeļenu, kura 1990.gadā viņam dāvāja meitu – arī Jeļenu.

 

[adrotate banner="3"]

Pievienojies mums arī šajos sociālajos tīklos: