Apvienotajā Karalistē šodien ir svētki – Kembridžas hercogpāra otrajai atvasei aprit pirmais dzīves gadiņš! Atminēsimies, kā pagāja viņas pirmie dzīves 12 mēneši… 

 

 

KARALISKAJAI ĢIMENEI PIEVIENOJUSIES MEITENĪTE!

 

2015. gada 2. maijā, 6:39 no rīta (8:39 pēc Latvijas laika) karaļnama oficiālais Twitter konts iečivināja, ka Kembridžas hercogs un hercogiene no Kensingtonas pils bija devušies uz Svētās Marijas slimnīcas Lindo spārnu, Padingtonā – Londonas rietumos. Keita Midltone tika uzņemta šajā elitārajā slimnīcā ar agrīnām dzemdību pazīmēm.

 

Visa pasaule, elpu aizturējusi, gaidīja jaunākās ziņas.

 

Tika vēstīts, ka Midltones dzemdības norit normāli un mazais princis Džordžs Aleksandrs Luiss, kurš tobrīd atradās Kensingtonas pilī, arī nepacietīgi gaida ziņu par brāļa vai māsas piedzimšanu.

 

Un ilgi nebija jāgaida!  Drīz vien tika paziņots, ka Keita Midltone laidusi pasaulē meitenīti. Mazulīte piedzima sveika un vesela 08:34 no rīta (10:34 pēc Latvijas laika), sverot 3,71 kg, vien 2,5 stundas pēc Midltones un prinča Viljama ierašanās elitārajā medicīnas iestādē. 

 

Atgādinām, ka mazā princese Šarlote Elizabete Diāna ir ceturtā rindā uz troni – aiz sava vectēva – Velsas prinča Čārlza, tēva – Kembridžas hercoga Viljama un brāļa – mazā prinča Džordža. Savukārt, viņas onkulis – princis Harijs ar šī bērna piedzimšanu tiks pabīdīts solīti tālāk no Apvienotās Karalistes galvas titula – uz piekto vietu.

 

 

 

SIRSNĪGĀ VIZĪTE – SLIMNĪCĀ IERODAS ĪPAŠS APMEKLĒTĀJS

 

Astoņas stundas pēc tam, kad tika pavēstīts, ka piedzimusi princese, pa Lindo spārna durvīm iznāca laimīgais tētis – princis Viljams, starojošs un apgarots viņš devās projām no slimnīcās, lai apciemotu savu pirmdzimto – tobrīd 21 mēnesi veco princi Džordžu Aleksandru Luisu, lai pēc mirkļa atgrieztos, un dēlēns varētu iepazīties ar savu māsiņu. 

 

Pēc neilga laika pie Svētās Marijas slimnīcas Lindo spārna pieripoja prinča Viljama vadītais auto. Izņēmis pirmdzimto no mašīnas un nesot viņu uz rokām,  abi lēnām devās ieejas virzienā. Viņi apstājās, lai uz brīdi pamātu tur esošajiem cilvēku pūlim un tad devās ēkā, lai mazais princis Džordžs Aleksandrs Luiss varētu pirmo reizi sastapt savu māsu. 

 

Pie ēkas gaidošais pūlis bija sajūsmā par mazā prinča ierašanos.

 

Pēc laika viņš atgriezās Kensingtonas pilī.

 

Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts

 

 

PRINCESES PARĀDĪŠANA TAUTAI – VIEN DAŽAS STUNDAS PĒC PIEDZIMŠANAS

 

Īsi pēc mazulītes tēta un brāļa atgriešanās elitārajā slimnīcā, britu monarhijas oficiālajā Twitter kontā tika pavēstīts, ka viņa karaliskā augstība Kembridžas hercogs un hercogiene jau tajā pašā vakarā dosies projām no Svētās Marijas slimnīcas Lindo spārna, lai mērotu ceļu uz Kensingtonas pili.

 

Un tad – vien nedaudz vairāk nekā deviņas stundas pēc pasaulē nākšanas, mazā princese tika izvesta pa Svētās Marijas slimnīcas Lindo spārna durvīm, lai uz pavisam īsu brīdi apsveicinātos ar ap medicīnas iestādi nepacietīgi gaidošo pūli un medijiem.

 

Meitenīte, silti sasegta baltā sedziņā, saldi čučēja uz mammas rokām. 

 

Šajā reizē nebilduši presei ne vārda, princis Viljams, Keita Midltone un abu otrā atvase devās mājup.

 

Foto:Listal.com 

 

 

 

KENSINGTONAS PILS ĪPAŠAIS SVEICIENS!

 

2. maija vakarā britu karaļnama oficiālajāTwitter kontā tika publicēts sirsnīgs ieraksts – Esi sveicināta ģimenē, ko papildināja apburošs princeses foto!

 

Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts

 

 

 

PIRMIE CIEMIŅI KENSINGTONAS PILĪ

 

Pēc pirmās pavadītās nakts mājās, pie britu karaļnama pārstāves ieradās apraudzītāji. Kā pirmās – Keitas Midltones mamma Kerola ar Kembridžas hercogienes jaunāko māsu Filipu Šarloti jeb plašāk zināmu kā Pippu Midltoni.

 

Nedaudz vēlāk Kensingtonas pilī ieradās nākamie ciemiņi – prinča Džordža Aleksandra Luisa krustmāte un Kembridžas Hercogienes skolas dienu draudzene no Marlboro koledžas – interjera dizainere Emīlija d’Erlangere ar vīru – Deividu Džardīnu Patersonu.

 

Vēl pēc brīža ieradās mazulītes vecaistēvs – Velsas princis Čārlzs ar kundzi – Kornvolas hercogieni Kamillu Pārkeri – Boulzu.

 

Galu galā pie mazmeitiņas karaliskajā rezidencē ieradās arī otrs laimīgais vectētiņš, Keitas Midltones tēvs Maikls. 

 

Savukārt Apvienotās Karalistes galva – karaliene Elizabete II savu mazmazmeitiņu pirmo reizi ieraudzīja 5. maijā.

 

 

 

DARVAS PILIENS MEDUS MUCĀ

 

Lai gan Apvienotajā Karalistē un daudzviet citur plašajā pasaulē patiesi priecājās par mazās princeses piedzimšanu, tikmēr Krievijas prokremliskais medijs un tā lasītāji izvirzīja – karaliskā mazuļa dzimšanas sazvērestības teoriju.

 

Krievijas laikraksta Komsomolskaya Pravda (Комсомо́льская пра́вда) interneta versijā drīz vien pēc mazās princeses piedzimšanas tika skaļi pavēstīts,  ka karaliskās atvases piedzimšana, visticamāk, bijusi krāpšana, jo Kembridžas hercogiene pēc dzemdībām bijusi pārāk skaista un pārāk starojoša, uzsverot, ka tā nevar izskatīties sieviete, kura pavisam nesen laidusi pasaulē bērnu!

 

Tika apšaubīts arī fakts, ka mazulīte pasaulē nākusi tieši 2. maijā. Pēc Krievijas izdevuma veidotāju un ziņas komentētāju domām, britu karaļnama jaunpienācēja pasaulē nākusi vairākas dienas iepriekš.

 

 

Prokremliskais izdevums uzstāja, ka neesot nekas tāds, kas palīdzētu sievietei, pat, ja viņai dzemdībās klāt bijuši labākie pasaules ārsti, piecelties kājās tikai dažas stundas pēc dzemdībām un pamest medicīnas iestādi pašai uz savām kājām.

 

Šīs sazvērestības teorijas attīstīšana aizgāja tiktāl, ka tika piesaukta  surogātmātes pakalpojumu izmantošana, norādot, ka Keita Midltone, visticamāk, visu šo laiku valkājusi mākslīgo grūtnieces vēderu, lai noslēptu šo faktu.

 

 

 

MIDLTONE UN PRINCIS VILJAMS PAZIŅO MEITAS VĀRDU!

 

4. maijā daudzu minējumiem un paredzējumiem tika pielikts punkts, jo tika paziņots, ka karaļnama jaunpienācēju dēvēs par Šarloti Elizabeti Diānu jeb viņa karalisko augstību Kembridžas princesi Šarloti. 

 

Hercogpāris atklāja, ka savai otrajai atvasei vārdu vēlējās dot par godu vecvecmammai – Apvienotās Karalistes galvai, karalienei Elizabetei II, kura tronī ir kopš 1953. gada 2. jūnija, kā arī prinča Viljama mātes – Velsas princesi Diānas piemiņai.

 

 

ARĪ LATVIJAS VĒSTNIECĪBA SVEICA MAZO PRINCESI

 

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē, sveicot karalisko ģimeni ar princeses Šarlotes nākšanu pasaulē, nosūtīja apsveikuma kartīti un dāvanu –  HUGU spēļu lāci, kas ir Latvijā ražota runājoša rotaļlieta, roku darbs  no augstvērtīgiem izejmateriāliem. Tā ir tamborēta un pildīta ar aitas vilnu.

 

Spēļmantiņā ir iebūvēta augstvērtīga skaņu sistēma, kas inženiera Arnolda Āriņa vadībā arī ir izstrādāta un ražota Latvijā. Ar audiosistēmas starpniecību Keita Midltone un princis Viljams varēs ierakstīt ziņu vai īpašu vēlējumu, to saglabāt un vēlāk noklausīties.

 

Uz šī lācēna tika izšūti princeses Šarlotes iniciāļi.

 

Foto:Hugu.lv
Foto:Hugu.lv

 

 

 

PIRMIE OFICIĀLIE FOTO KOPĀ AR BRĀLI

 

Lai gan tika uzskatīts, ka jaunākie princeses oficiālie foto būs gaidāmi tikai pēc mazulītes kristībām, Kensingtonas pils pārstāvji visiem šīs ģimenes atbalstītājiem un kvēlākajiem faniem bija sarūpējuši lielisku dāvanu  vēl krietni agrāk!

 

Britu karaļnama oficiālajā Twitter kontā, kur bija publicēti attēli, tie tika papildināti ar tekstu, ka Kembridžas hercogpāris ar prieku dalās ar visiem pirmajās prinča Džordža un viņa mazās māsiņas fotogrāfijās, ko uzņēmusi viņu mamma – tautā un visā pasaulē mīlētā Keita Midltone.

 

Šīs fotogrāfijas uzņemtas maija vidū, karaliskās ģimenes mājās.

 

Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts

 

 

 

ŠARLOTES KRISTĪBAS

 

2015. gada 5. jūlijs bija īpaša diena vairāk nekā divus mēnešus sasniegušajai britu karaļnama jaunpienācējai – viņas kristības! Svinīgā ceremonija notika svētās Marijas Magdalēnas baznīcā Apvienotās Karalistes Elizabetes II Vindzoras Sandrinhamas īpašumā Norfolkā.

 

Izrādījās, ka šai vietai ir arī ļoti sentimentāla nozīme, jo šajā pašā dievnamā 1961. gada 30. augustā tika kristīta mazulītes vecmamma – Velsas princese Diāna,  tobrīd būdama gandrīz divus mēnešus veca.

 

Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts

 

Ceremoniju vadīja anglikāņu baznīcas garīgais vadītājs, Kenterberijas arhibīskaps, viņa svētība Džastins Velbijs, kurš 2013. gada oktobrī kristīja arī mazo princi Džordžu.

 

 

Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts

 

 

Kembridžas princese Šarlote, kura šajā dienā tika pie 5 krustvecākiem, bija tērpta dzimtas relikvijas ietērpā, kas šūdināts no Honiton mežģīnēm un balta satīna. To bija radījusi karalienes šuvēji, un tā ir precīza 1841. gada tērpa reprodukcija.

 

Šajā procesijā tika izmantots arī īpašais liliju kristāmtrauks, ko 1840. gadā lika izgatavot karaliene Viktorija un princis Alberts.

 

 

Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts

 

 

PRINCESES OFICIĀLIE KRISTĪBU FOTO

 

Lai gan tūdaļ pēc svinīgās kristību procesijas tika publiskoti daži attēli no šī nozīmīgā notikuma, karaliskā ģimene oficiālās fotogrāfijas  izplatīja dažas dienas vēlāk. Apburošie attēli atspoguļoja karaliskās ģimenes jaunpienācēju, viņas lielo brāli princi Džordžu ar karaliskajiem radiniekiem un Midltoniem – Kembridžas hercogienes vecākiem, māsu un brāli.

 

Ar savām lielajām, brūnajām acīm skatoties tieši fotoobjektīvā, Šarlote Elizabete Diāna šajos attēlos izkausēja sirdi ikvienam, kurš tos uzlūkoja.

 

Mazo princesi ar viņas radiniekiem iemūžināja viņas vecmammas – Velsas princeses Diānas iecienītais peruiešu modes fotogrāfs – Mario Testino, kurš 2010. gadā tika izraudzīts arī kā Kembridžas hercogpāra saderināšanās atspoguļotājs.  

 

Fotosesija notika tūdaļ pēc kristību procesijas 2015. gada 5. jūlijā.

 

Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts

 

 

ŠARLOTE UZMIRDZ KĀRTĒJOS FOTO

 

Krietni pēc iepriekšējo attēlu atspoguļošanas, Kensingtonas pils pārstāvji vien 2015. gada 29. novembrī iepriecināja savus atbalstītājus ar jaunākajām mazulītes fotogrāfijām.

Tās uzņēmusi viņas māmiņa, un tas notika novembra  sākumā, Apvienotās Karalistes galvas – karalienes Elizabetes II Vindzoras Sandrinhamas īpašumā Norfolkā. 

Kembridžas princese Šarlote tajos ir 6 mēnešus jauna.

 

Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts

 

 

ZIEMASSVĒKIEM VELTĪTS ĢIMENES FOTO

 

Īsi pirms 2015. gada Ziemassvētkiem tika publiskots nākamais  Kembridžas hercogu oficiālais ģimenes foto, ko oktobra beigās uzņēmis profesionālais fotogrāfs Kriss Dželfs.

 

Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts

 

Tas tapis Kensingtonas pils dārzos, attainojot visus četrus karaliskās  ģimenes locekļus – princi Viljamu, viņa sievu Keitu, abu pirmdzimto Džordžu un mazo princesi Šarlote Elizabeti Diānu.

 

 

 

ŠARLOTE CEĻOTĀJA

 

2016. gada marta sākumā Kembridžas hercogpāris kopā ar atvasēm paslepus devās pirmajā kopīgajā atpūtas ceļojumā.

 

Pēcāk viņi padalījās ar burvīgām fotogrāfijām, kas tika uzņemtas viņu dažu dienu ilgušajās brīvdienās vienā no pasaules labākajiem slēpošanas rajoniem – Francijas Alpos.

 

Zīmīgi, ka šī bija pirmā reize, kad karaliskās atvases izbaudīja īstenas spēles sniegā.  

 

Mazo Kembridžas princesi ar brāli un vecākiem iemūžināja  Press Association fotogrāfs Džons Stilvells.

 

 

Foto:Kensigtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts

 

Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts

 

 

PRINCESES DZIMŠANAS DIENAI VELTĪTIE FOTO

 

Par godu Šarlotes Elizabetes Diānas pirmajai jubilejai Kensingtonas pils oficiālajā Twitter kontā ikviens interesents var aplūkot četras visjaunākās šīsdienas jubilāres fotogrāfijas, kuras aprīlī Norfolkā uzņēmusi Keita Midltone. Tās skaidri parāda to, ka mazā princese ir krietni paaugusies un ir jau braša staigātāja.

 

Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts

 

Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts
Foto:Kensingtonas pils oficiālais Twitter konts

 

 

 

Daudz laimes, veselības un prieka mazajai gaviļniecei!

Sabiedrība

Brīdina par aizdomīgiem baltiem busiņiem, kuri lēni brauc pa privātmāju rajoniem – VIDEO

  Pēdējā laikā aizvien biežāk iedzīvotāji pamanījuši baltas krāsas kravas autobusus, kas izteikti lēni pārvietojas pa...

Ar paziņojumu klajā nāk leģendārā grupa “Sestā jūdze”

  Viena no visu laiku labākajām un titulētākajām latviešu kantrī muzikas grupām “Sestā jūdze”, laidusi klajā...
RUSLANS ANTROPOVS

Parādījušās jaunas ziņas par skatuves leģendu Andri Bērziņu

  Leģendārais aktieris Andris Bērziņš pagājušajā nedēļā nosvinējis 69. dzimšanas dienu, vēsta izdevuma "Privātā dzīve" 3.-9....

Sliktākās parkošanās iemaņas Latvijā? Šo VIDEO ir sāpīgi skatīties!

  Sociālajos tīklos ievietots kāds Rīgā, Iļģuciemā, nofilmēts video, kurā redzams, kā "Mazda" vadītāja vienā mirklī...
Publicitātes foto

Milzīgas pārmaiņas dziedātāja Dzintara Čīčas dzīvē

  Kā vēsta izdevuma "Privātā dzīve" 3.-9. augusta numurs, pazīstamais dziedātājs Dzintars Čīča dzīvē piedzīvojis lielas...

“Faktiski mani atlaida, jo neesmu vakcinēta.” Darbu zaudējusi pazīstama latviešu aktrise

  Kā vēsta izdevuma "Privātā dzīve" 3.-9. augusta numurs un ziņo arī tādi izdevumi kā "Kas...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. augusts

  Šodien, cik vien iespējams, atpūties un uztver visu viegli. Tas attiecas ne vien uz tavu...

Horoskopa zīmes, kurām AUGUSTS solās būt īpaši veiksmīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. augusts

  Šodien pats būsi vainojams pie visa, kas ar tevi notiks, arī pie neveiksmēm. Tavi trūkumi...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 2.-8. augusts

  Tik daudz kas piedzīvots, bet tik daudz kas vēl priekšā. Klāt augusta pirmā nedēļa, lai...
Foto:Flickr.com/Carlos Andrés Reyes/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. augusts

  Šodien tev vajadzēs izmantot savu enerģiju, lai uzturētu sevi un apkārtējos labā, optimistiskā formā. Kādam...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. augusts

  Mēģini šodien atrisināt lietas, kas jau kādu laiku tev ir traucējošas. Neatstāj novārtā neko svarīgu,...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķis Bricis atklāj, kāds laiks gaidāms turpmāk šonedēļ – VIDEO

  Pirmdien Latvijas austrumu daļu skāra pamatīgs lietus, bija spēkā oranžais brīdinājums, jo lietavas var bojāt...

Izskan jauna informācija par augustā gaidāmo laiku

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā stāsta par...

Izplatīts ļoti nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina par laiku naktī uz pirmdienu un dienā. 01.-02.08.2021. naktī...