”Mēs priecāsimies, ja Jums noderēs un tētis varēs no debesīm vērot un palīdzēt meklēt pazudušos. It kā tētis raudzītos no augšas …” uzrunājot organizāciju par vērtīgo priekšmetu cerīgi noteica tēvu zaudējušās meitas.
 
 
Šā gada jūlija sākumā, kad norisinājās traģiskie notikumi Liepājā, ar biedrības “Bezvests.lv” brīvprātīgajiem sazinājās Inese Ruicena un piedāvāja uzdāvināt biedrībai “Bezvests.lv” sava mirušā tēva kvadrikopteru (dronu).
 
Inesei ir vēl divas māsas – Kristīne un Evelita un tas bija māsu kopīgs lēmums. Ineses un Kristīnes vēstules bija ļoti aizkustinošas: “Tētis nopirka dronu. Labi, ja dažas reizes palietoja un tagad viņš jau ir aizsaulē. Mēs priecāsimies, ja Jums noderēs un tētis varēs no debesīm vērot un palīdzēt meklēt pazudušos. It kā tētis raudzītos no augšas …” Tajā dienā mums kā brīvprātīgajiem tas bija ļoti aizkustinoši.
 
Tieši dienu iepriekš mēs arī bijām uzzinājuši, ka biedrība “Bezvests.lv” saņems OtraElpa atbalstu 3000,- EUR apmērā siltumkameras iegādei. Protams, to visu aptumšoja mazā puisīša meklējumi, mēs bijām noguruši no nakts meklējumiem, kad iespēju robežās kārtējo reizi devāmies pēc pamatdarba uz Liepāju, tomēr tobrīd, kā vēl nekad, tiešām jutām sabiedrības atbalstu, par ko ir milzīgs gandarījums.
 
 
Diemžēl Inese, Kristīne un Evelita nedzīvo Latvijā un atbrauc līdz Latvijai tikai apmēram vienreiz mēnesī, tādēļ mēs ar vienu no māsām – Kristīni Krauzi – tikāmies pēc mēneša – 2. augustā. Vēlējāmies ar Kristīni kopīgi nofotografēties, bet viņa teica, ka tas ir tēta drons un tēta nopelns.
 
Drons Phanton 4 uz saviem mazajiem cerību spārniem nesīs Ilgvara Krauzes vārdu, bet mēs brīvprātīgie vienmēr domāsim par tādiem cilvēkiem kā Kristīne, Inese un Evelita. Tētis visticamāk lepojās un turpina lepoties ar savām trim meitām. Kristīnes atsūtītā tēta foto, redzams, ka arī dzīves laikā tētis ir bijis dzīvespriecīgs un dodošs cilvēks – kā Kristīne saka – kompānijas dvēsele. Ilgvars ar vecākiem savulaik izsūtīts uz Sibīriju un tur arī uzaudzis.
 
Kristīne saka: “Viņš bija, kā pats teica, tāds mežonēns, kurš lielāko daļu pavadīja mežā (mīlēja atrasties mežā). Ai, par viņa dzīvi var stāstīt un stāstīt… Viņš dziedāja un spēlēja krievu romances un čigānu dziesmas.”
 
 
Tas sasaucas arī ar mums brīvprātīgajiem – arī mēs mīlam laiku pavadīt mežā, tādēļ daudzi no mums ir šeit. Arī mēs brīvprātīgie grūtos brīžos cenšamies nenokārt degunu un meklēt pazudušos ar pozitīvismu acīs, par ko dažreiz pat saņemam sabiedrības nosodījumu, bet – tas ir mūsu brīvprātīgais darbs, ko mēs nesam savā sirdī katru dienu, liela daļa no mums ar to saskaras katru dienu neskaitāmos telefona zvanos, vēstulēs, tikšanās ar tuviniekiem un mēs sērojam savādāk.
 
 
Lai gaiša piemiņa Evelitas, Kristīnes un Ineses tētim Ilgvaram!
Sabiedrībai atgādinām, ka kvadrikopters atškiras no oktokoptera un praktiski tikai uz oktokoptera (astoņu dzinēju drons) ir iespējams stiprināt siltumkameru. Šajās dienās ir pasūtīta siltumkamera no ASV un tuvākā mēneša laikā tā tiks piegādāta uz Latviju. Līdz tam tika veiktas sarunas ar FLIR pārstāvi Latvijā un FLIR rūpnīcu ASV par piemērojamo atlaidi. Paldies FLIR pārstāvjiem un ražotājiem, kas iedeva ievērojamu atlaidi un piedāvāja labāku termokameras modeli nekā sākotnēji plānots. Siltumkameras iegādei papildus OtraElpa finansējumam tiek izmantota sabiedrības ziedotā nauda. Par oktokoptera iegādi biedrība “Bezvests.lv” veic sarunas ar ražotājiem. Daļu naudas oktokoptera iegādei saziedoja cilvēki, savukārt pārējo finansējumu plānots piesaistīt ar projektu pieteikumu starpniecību un papildus ziedojumiem.
 
 
Ilgvara Krauzes drons tiks izmantots atklātu teritoriju pārmeklēšanai – pļavas, purvi un tamlīdzīgas teritorijas. 2016. gada vasarā tieši pārmeklējot teritoriju no gaisa un lidojot ar paraplānu Bezvests.lv pilots Guntis Skrodelis atrada lielā labības laukā pazudušu bezpalīdzīgā stāvoklī esošu kundzi, kas ļāva glābt viņas dzīvību. Visticamāk neviens nebūtu ļāvis brīvprātīgajiem izbradāt labības laukus, meklējot pazudušu kundzi gados un tas pierādīja šādu meklēšanas veidu no gaisa nepieciešamību. Tāpat arī citas reizes atklātu teritoriju pārmeklēšanai ir izmantoti droni, ko dažreiz nodrošina dažādi brīvprātīgie, bet tas nekad nav bijis pastāvīgi.
 

Sabiedrība

Covid-19 Latvijā: Diemžēl izskan ļoti nepatīkamas ziņas no epidemiologiem

  Arvien pieaugot Covid-19 saslimstībai Latvijā, pieaugums no nedēļas uz nedēļu kopš aprīļa sākuma sastāda 35,5%....

Princis Harijs un Megana Mārkla sagādājuši pamatīgu vilšanos

Ceturtdien, 6. maijā, Meganas Mārklas un prinča Harija dēlam Ārčijam bija divu gadu dzimšanas diena....

Diemžēl ceturtdien bēdīga Covid-19 statistika – vairāk nekā 1000 gadījumi, miruši 19 cilvēki

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) piektdien vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti vēl 1036 jauni...

Diemžēl skumja ziņa šorīt saņemta no Latgales

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 6.maija plkst. 06.30 līdz 7.maija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Miris atrasts pērnvasar Rīgā mīklaini pazudušais makšķernieks

  Diemžēl bezvēsts prombūtnē esošais Vladimirs Babikovs ir atrasts bez dzīvības pazīmēm. Policijas rīcībā esošā informācija...

Diemžēl piektdienas rīts sācies ar skumju vēsti

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēts 51 ceļu satiksmes negadījums, kuros cietuši četri cilvēki un viens gājis...

Horoskopi un Testi

Foto:Hdwallpapersin.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. maijs

  Planētu mijiedarbībai šodien būs liela ietekme uz tavām starppersonu attiecībām. Uzticēšanās un savstarpējā sapratne –...

Šīm četrām horoskopa zīmēm ir lielākā iespēja kļūt bagātām

Astroloģija mums var sniegt visdažādāko ieskatu mūsu mīlestības dzīvē, karjeras ceļos un nākotnē. Bet vai...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. maijs

 Tavs spēcīgākais ierocis šajā dienā būs tavi pateiktie vārdi.   Auns Auna zīmē dzimušie bieži vien iekuļas nepatikšanās,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. maijs

  Auns Auni ir drosmīgi un enerģiski cilvēki, kuri no pašreizējā zvaigžņu stāvokļa ņems visu, ko var...
Foto:Flickr.com/Latvijas armija/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. maijs

  Lai arī lielākā daļa cilvēku jutīsies stipri iedvesmoti darbam (un arī lieliski paveiks savus plānus),...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. maijs

Dienas pirmā puse solās būt diezgan nelabvēlīga īsiem izbraucieniem. Biznesa komunikācija nenoritēs gludi. Tevi var...

Mājai un Dārzam

Parādās jaunas ziņas par laiku turpmāk – prognoze 7 dienām!

Šīs nedēļas otrajā pusē ciklonu ietekme turpinās dominēt - saglabāsies vēss laiks un bieži līs....

Parādās pilnīgi jauna prognoze par laiku nākamnedēļ

  Kā savā "Twitter" kontā vēsta sinoptiķis Jānis Trallis, nākamnedēļ Latvijā gaidāma ievērojama laika maiņa. "Nu jau...

Izskan nepatīkamas ziņas par laiku maija pirmajā nedēļā – prognoze 7 dienām

  Tuvākajā nedēļā laika apstākļus galvenokārt noteiks ciklonu darbība, tādēļ daudzviet, jo īpaši nedēļas sākumā, ir...