(Brīdinām, ka zemāk esošajos attēlos ir nepatīkami skati)
Tūrists atgriezās no ceļojuma ar kādu nelūgtu viesi…
Kāds četrdesmit divus gadus vecs vīrietis no Apvienotās Karalistes atgriezās mājās no brīvdienām Nigērijā un pamanīja, ka uz viņa pēdas ir niezošs, sarkans izsitums, nodomājot, ka tā, visticamāk, ir paplašināta vēna, vēsta ārvalstu mediji.
Pagāja mēnesis, un situācija neuzlabojās. Turklāt vīrietis pamanīja, ka sarkanais dzīslojums maina savu atrašanās vietu, tāpēc nolēma galu galā doties pie ārsta uz konsultāciju.


Īsu mirkli aplūkojis pacienta pēdu, ārsts patiesi šokēja viņu, atklājot, ka tā ir nevis varikoza vēnu paplašināšanās, kas saistīta ar vēnu sieniņu funkcionālu vājumu, bet gan zem pēdas ādas iemitinājies āķtārps.


Ārsts paskaidroja, ka šādi parazīti parasti ir atrodami dzīvnieku zarnās, un šāda stāvokļa cēlonis ir infekcija, ko sauc par ādas kūniņas migranu. Infekciju var iegūt cilvēks, kurš nonāk saskarē ar šī parazīta oliņām, piemēram, staigājot ar basām kājām pa pludmali vai kādu augsni.
Par laimi, no šīs nepatīkamās problēmas ir iespējams atbrīvoties.
Sieviete domāja, ka dodas dzemdēt, bet rezultāts viņu pamatīgi šokēja
Kas ir ādas kūniņas migrans (Cutanteous Larva Migrans)?
Tā ir visizplatītākā ādas slimība, kas piemeklē cilvēkus, kuri atgriežas no ceļojumiem pa valstīm, kur ir karsts klimats.
Visbiežāk migrējošais tārps ieperinās cilvēka kājā, mugurā, sēžamvietā, vēderā vai gurnu zonā.
Tas ir pazīstams arī kā ložņājošais izsitums, jo, tiklīdz notiek inficēšanās, kāpuri migrē zem ādas virsmas un izraisa niezošas, sarkanas līnijas vai dzīslojumus.
Migrējošie āķtārpi mirst pārnēsātāja organismā 4 – 8 nedēļu laikā pēc inficēšanās.
Sargāsim sevi!