Jau otro gadu pēc kārtas jūniju Latvijā var dēvēt par sievišķības mēnesi. Arī šogad vasara tiek sākta ar izaicinājumu dāmām 30 dienas pēc kārtas tērpties tikai svārkos un kleitās, tādējādi vairojot smaidus, prieku un apzināšanos par savu sievišķo būtību.

 

Pēc negaidīti lielās atsaucības un cilvēku intereses, ko Ances Annas Šternbergas mestais izaicinājums “30 dienas svārkos” saņēma iepriekšējā gadā, pasākums neviļus pārtop par tradīciju. Radot domu par izaicinājumu mēneša garumā valkāt tikai svārkus un kleitas, idejas autore nebija gaidījusi, ka tas pārvērtīsies sava veida sabiedriskajā akcijā, gūstot tik lielu popularitāti sabiedrībā.

 

Iedvesmojoties no cilvēku pozitīvās attieksmes, šogad izaicinājums tiek rīkots vēlreiz – jau plašākā mērogā. Iesaistoties sabiedriski aktīviem pasniedzējiem, speciālistiem un uzņēmumiem, visa mēneša garumā izaicinājuma dalībniecēm tiek piedāvāta plaša pasākumu programma. Papildus svārku un kleitu tērpšanai, dāmām būs iespēja apmeklēt nodarbības, seminārus un lekcijas par sievišķīgām tēmām, iepazīties ar citām iedvesmojošām sievietēm, veidot jaunus kontaktus un ieviest jauniegūtās zināšanas praksē.

 

Lielākajai daļai izaicinājuma pasākumu nav dalības maksas, tāpēc organizatori aicina izmantot iespēju un viesoties nodarbībās pie psiholoģes un aromterapeites Initas Krūmiņas, jogas pasniedzējas Tijas Kazākas, konsultējošās Vēdiskās astroloģes Ineses Dāvidsones, CiGun skolotājas Santas Ķempeles, astroloģes Līgas Pacēvičas un citām lieliskām pasniedzējām.

 

Izaicinājuma atklāšana notiks 1. jūnijā plkst. 18.00 Spīķeru radošajā kvartālā, kur notiks mainīšanās ar svārkiem un kleitām. Pilna pasākumu programma, aktualitātes un jaunumi pieejama izaicinājuma oficiālajā Facebook lapā: https://www.facebook.com/30dienassvarkos/

 

Gluži tāpat kā pagājušā gadā, ikviena izaicinājuma dalībniece tiek aicināta dalīties stāstos, attēlos un iespaidos sociālajos tīklos, izmantojot mirkļbirku #30dienassvarkos. Tieši tāpat kā pirms gada, izaicinājuma dalībnieču savstarpējā atpazīšanās zīme ir violeta lentīte, kas apsieta ap roku. Lentītes var iegādāties vai meistarot pašas dalībnieces vai saņemt izaicinājuma organizatoru rīkotajos pasākumos visa mēneša garumā, kā arī pie izaicinājuma atbalstītājiem.

 

Metot izaicinājumu vēlreiz, idejas autore Ance Anna Šternberga saka paldies visām dāmām, kuras iesaistījās pagājušajā gadā, tādējādi dodot iespēju aktualizēt tēmu arī šogad: “Gads apskrējis riņķī un tā laikā esmu saņēmusi daudz pozitīvu ziņu – ne tikai par ražīgi papildinātiem drēbju skapjiem, bet arī par izaugsmi attiecībās, uzlabotu ģimenes dzīvi, atrisinātām nesaskaņām, palielinātu pašapziņu un daudzām citām skaistām pārmaiņām, kas ienākušas sieviešu dzīvēs.

 

Ik pa laikam saņemu arī kritiku ar stingri paustu nostāju, ka reizēm sieviete biksēs ir daudz sievišķīgāka un ka uzvelkot svārkus uzreiz nevar kļūt par dāmu. Atbildot uz to, vēlos teikt, ka šis izaicinājums un svārku motīvs tajā ir simbolisks. Izaicinājuma vēstījums nav nodot ziņu, ka ar svārku uzvilkšanu tiek atrisinātas ar sievišķību vai tās trūkumu saistītās problēmas. Izaicinājums un svārki ir kā simbols – kā atgādinājums katrai no mums audzēt maigumu, mīlestību un sievišķību sevī.

 

Pirms gada, uzsākot izaicinājumu, biju pārsteigta, ka iekšējie konflikti, kurus pati mēģinu risināt sevī, dzīvojot šajā vīrišķīgajā pasaulē, skar tik daudz sieviešu. Šogad izaicinājums jau ir veids, kā savest kopā līdzīgi domājošas sievietes – dāmas, kuras grib nokļūt pie savas patiesās būtības jeb tās maigās būtnes, kas ikdienā staigā skarbās maskās.

 

Lai šis izaicinājums kļūst par veidu, kā mums – sievietēm – radīt kopienu, kurā kopā varam kļūst stipras savā sievišķībā, maigumā, bezrūpībā un viedumā!”

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/JP Newell/CC

Iecavas upē uziet sen miruša vīrieša līķi – VIDEO

  Kā vēsta TV3 raidījums "Degpunktā", Iecavas upē nedēļas nogalē uzietas pirms aptuveni četriem mēnešiem pazuduša...

Saglabājot pašreizējos ierobežojumus, pašreizējā tempā Covid-19 situācija varētu uzlaboties vien maijā

  Ar Covid-19 inficēto cilvēku skaits Latvijā turpina lēni samazināties – salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, saslimstība...

Zināms cilvēks, kurš atbildīgs par lielgabala aizvākšanu Jēkabpilī; tas iemests Daugavā – VIDEO

  Veicot izmeklēšanu kriminālprocesā par piemiņas zīmes – lielgabala demontāžu Jēkabpilī, ir noskaidrota iespējamā vainīgā persona....

Svētdien pavisam maz testu, teju 200 Covid-19 gadījumi un 4 mirušie, bet slimnīcās 813

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) pirmdien vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti vēl 194 jauni...

Cik ilgi turpināsies aukstais laiks? Sinoptiķis Bricis nāk klajā ar jaunām prognozēm – VIDEO

  Lai arī marta pirmais datums Latvijā atnāca ar siltuma rekordiem, pēdējās dienas bijušas ziemīgas. Sals,...

“Apsteidzošie” lēmumi iepaliek jaunā Covid-19 paveida ienākšanai. Kam mums gatavoties?

  To, ka Latvijā ir jāapsver nopietni, apsteidzoši pasākumi, lai nepieļautu trešo Covid-19 vilni līdz ar...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Jo Sam/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. marts

  Izmanto šīs dienas iespējas, lai tiktu pamanīts, kā arī atrodi laiku, lai parūpētos par apkārtējiem....
Foto: gopixpic.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. marts

  Šo dienu nedrīkst aizēnot zemapziņas satraukumi un mazvērtības kompleksi. Šai dienai vajadzētu pieiet ar maiguma...
Foto:Crafthubs.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 8.-14. marts

  Klāt jau otrā pilnā marta nedēļa. Uzzini, kādus notikumu pavērsienus tev un mīļajiem tā sagādās!   Auns Negaidīti...
Foto:E.standard.net

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. marts

  7. martā sadali savas prioritātes tā, lai varētu pagūt izpildīt gan savus darba pienākumus, gan...
Foto:Flickr.com/FHKE/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. marts

  Šī būs labvēlīga diena visa veida jūtu izpausmēm. Vajadzētu pievērsties arī iesāktu projektu pabeigšanai, jo...
Foto:Unsplash.com/Gabor Juhasz/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. marts

  Šajā laikā visām horoskopa zīmēm vairāk jāmēģina iekļauties savos plānos, lai produktīvi apmierinātu savas vajadzības....

Mājai un Dārzam

Cik ilgi turpināsies aukstais laiks? Sinoptiķis Bricis nāk klajā ar jaunām prognozēm – VIDEO

  Lai arī marta pirmais datums Latvijā atnāca ar siltuma rekordiem, pēdējās dienas bijušas ziemīgas. Sals,...

Izskan pavisam jaunas ziņas par turpmāk gaidāmo laiku – prognozes 7 dienām!

  Nedēļas sākumā virs Latvijas teritorijas valdīs auksta gaisa masa - naktīs vietām gaisa temperatūra pazemināsies...

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Līdztekus jau spēkā esošajiem brīdinājumiem par augstu ūdens līmeni, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra...