Noskaidro, ko tavs pavedināšanas modelis atklāj par personību!  

Pasaulē atzītais attiecību speciālists, Kanzasas universitātes komunikācijas studiju asociētais profesors Dr. Džefrijs Holss, identificējis 5 flirta stilus:

FIZISKAIS

Šis ir pavedināšanas stils, kurā mums ir rūpīgi jāaplūko partnera ķermeņa valoda. Piemēram, lai pārliecinātos, ka sieviete patiešām flirtē, ir jāapskata viņas rokas, gurni, acis un smaids, jāpievērš uzmanība balss tembram, jo tieši šajās niansēs izpaužas vēlme un centieni pavedināt, izmantojot seksuālos signālus. Šī tipa pārstāvji jūtas pārliecināti un komfortabli savā ādā, brīvi pielieto ķermeni, lai paustu savas simpātijas. Fiziskie flirtētāji izmanto visu savu pievilcību, lai sasniegtu vēlamo, un, tiklīdz jūt, ka mērķis ir uz āķa – nebaidoties pabeidz iesākto. Tomēr šāds flirtēšanas veids neparedz tikai seksuālo signālu akcentēšanu, ar mērķi panākt vienīgi tuvību. Šādas personas izbauda fiziskus pieskārienus, bet tas nenozīmē, ka viņi ir ieinteresēti seksuāliem sakariem ar ikvienu, ko apskauj. Šāds flirta stils noteikti nepadara tevi par Kazanovu! Tieši tava personība ir noteicošais tajā, cik seksīga šķitīsi apkārtējiem.

PIEKLĀJĪGAIS

Šis ir ļoti piesardzīgs komunikācijas un pavedināšanas stils, uzsverot labu manieru nozīmību, tomēr nepārprotami ar – romantisku interesi. Tajā neatklāsies nepiedienīga vai acīmredzama seksuāla uzvedība, bet gan delikāta uzmanības izrādīšana. Pieklājīgie flirtētāji ir īpaši noraizējušies, lai viņu mēģinājumus izrādīt interesi, neuztvertu kā pārmērīgus, liekot izskatīties samulsušiem vai tādiem, kuri zaudējuši kontroli pār sevi, rīkojoties pārāk agresīvi vai nejūtīgi. Šī pavedināšanas tipa pārstāvjiuzskata, ka noteikumu ievērošana ir būtiskāka par atklātu rīcību. Ļoti ticams, ka pavedināšanas objekts nemaz nenojauš, ka ar viņu flirtē, tieši tajā slēpjas šī stila pamatideja. Parasti šī tipa pārstāvjiem nepatīk, ja ar viņiem pašiem komunicē ļoti agresīvā manierē, īpaši izjūtot – rupjību un nepieklājību. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka pieklājīgais flirtētājs nevēlas izveidot fizisko ķīmiju vai kaislīgu tuvību, tas slēpjas zem delikātuma maskas. Holls ir norādījis, ka šī tipa pārstāvji jūtas neērti iepazīstoties ar jauniem cilvēkiem klubos vai skaļos burziņos, tāpēc izvēlas smalkākas un piezemētākas satikšanās vietas.

ROTAĻĪGAIS

Šī pavedināšanas stila piekritēji uzlūko flirtu kā spēli! Ir jautri iepazīties ar jauniem cilvēkiem, pačalot un mēģināt savaldzināt viņus. Rotaļīgais flirts ir dzirkstošs, smieklīgs, nepiespiests un jautrs! Un procesam – pēc šī tipa pārstāvju domām, ne vienmēr ir jāvainagojas ar attiecībām vai laulībām, tā ir spēle! Koķeta mijiedarbība ne vienmēr paredz romantiskus attiecību izveidošanu. Rotaļīgos pavedinātājus neuztrauc tas, kā citi uztver un interpretē viņu uzvedību, ja vien paši gūst baudu no šī procesa. Šis ir vienīgais pavedināšanas stils, kas paredz flirtēšanu, pat ja starp personām nav fiziskas pievilcības, tas notiek pie jebkuras izdevības ar jebkuru upuri! Rotaļīgajiem pavedinātājiem nereti ir grūti ilgtermiņa attiecībās, ne tikai tāpēc, ka jānoliek pie malas bezbēdīgās flirta spēles, bet arī tāpēc, ka jānotur tikai vienas personas uzmanība. Un tas ir grūts uzdevums!

SIRSNĪGAIS – PATIESAIS

Šiem cilvēkiem pats būtiskākais ir emocionālās saiknes izveidošana un patiesu emociju nodošana otram. Sirsnīgā flirta piekritēji uzskata, ka primārais veids kā izveidot intimitāti, ir pirmās tikšanās laikā atklājot personīgās dzīves faktus un dažādas privātas nianses, veidojot atklātu un brīvu komunikāciju. Viņi uzskata, ka ir jāpanāk, lai otrs nepiespiesti pastāsta arī par sevi. Neraugoties uz to, kas ir šī tipa pavedināšanas vēlme – vai nu seksuāla vai romantiska interese, visa pamatā ir otras personas iepazīšana un izzināšana. Seksuālā ķīmija var attīstīties, bet tā nevirzīsies vēlamajā gultnē, ja starp partneriem nevaldīs emocionāla saikne.

TRADICIONĀLAIS

Šī flirta stila pārstāvju pamatideja slēpjas tajā, ka tieši vīrietim ir jāsper pirmais solis izrādot interesi un vēlmi izveidot attiecības, savukārt, sieviete nedrīkst vajāt stiprā dzimuma pārstāvi ar šādu – pavedinošu mērķi. Tas var šķist savādi, tomēr, neraugoties uz izmaiņām mūsu sabiedrībā, šāds flirta modelis joprojām ir un, visticamāk, arvien pastāvēs. Tieši tradicionālie pavedinātāji uzstāj uz to! Viņiem ir stingra pārliecība par dalītām dzimuma lomām, ne tikai uzvedībā, bet arī tajā, kā viņi uzlūko citus. Sieviete ar visai tradicionāliem uzskatiem var apgalvot, ka sagaida, ka tieši vīrietis uzņemsies iniciatīvu attiecību veidošanas procesā, alkstot, lai pret viņu izturas kā pret īstenu lēdiju. Savukārt, vīrietis ar šādu pārliecību, visticamāk, uzskata, ka sieviete, kura ir pārlieku uzbāzīga un nepacietīga, vēloties sasteigt notiekošo, ir juceklīga un neizvēlīga. Viņš, iespējams, ir pārliecināts, ka stiprā dzimuma pārstāvis, kurš neuzņemas līdera lomu randiņa laikā, nav īsts vīrietis! Tradicionālais pavedināšanas stils tātad ir cieši saistīts ar senām, vispārpieņemtām normām un noteikumiem: vīrietis ir vīrietis un sieviete – sieviete!

Kurš no šiem atbilst tev?

Sabiedrība

Atrasta pirms pusgada pazudusi sieviete; pārtikusi no sūnām un zāles

Sieviete, kura pazuda pirms sešiem mēnešiem, tika atrasta dzīvojot teltī nekurienes vidū un izdzīvojusi, ievērojot...

Kašers humpalu bodē piedzīvo pagalam neveiklu situāciju – VIDEO

  Neveiklu situāciju kādā lietoto apģērbu veikalā piedzīvojis STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Kašers jeb...
http://myadoftheday.com/

“Mums dzīvē viss ir nokārtojies!” Jauna vidzemniece laimē prātam neaptveramu summu un nomaksā kredītu

  23. aprīlī kāda 33 gadus veca vidzemniece Simtgades loterijā laimēja 100 000 eiro. “Es zināju, ka reiz pienāks...

Parādās ļoti gaidītas ziņas par laiku turpmāk – prognoze 7 dienām!

Šīs nedēļas otrajā pusē ciklonu ietekme turpinās dominēt - saglabāsies vēss laiks un bieži līs....

Megana Mārkla atklāj, cik patiesībā nelaimīgs ir princis Harijs

Megana Mārkla ir sarakstījusi bērnu grāmatu “Bench” un tajā ir minēts, cik nelaimīgs ir viņas...

Trešdien vēl teju 800 Covid-19 gadījumu un 12 mirušie, tostarp divdesmitgadnieks; slimnīcās 663

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ceturtdien vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti vēl 773 jauni...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. maijs

 Tavs spēcīgākais ierocis šajā dienā būs tavi pateiktie vārdi.   Auns Auna zīmē dzimušie bieži vien iekuļas nepatikšanās,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. maijs

  Auns Auni ir drosmīgi un enerģiski cilvēki, kuri no pašreizējā zvaigžņu stāvokļa ņems visu, ko var...
Foto:Flickr.com/Latvijas armija/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. maijs

  Lai arī lielākā daļa cilvēku jutīsies stipri iedvesmoti darbam (un arī lieliski paveiks savus plānus),...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. maijs

Dienas pirmā puse solās būt diezgan nelabvēlīga īsiem izbraucieniem. Biznesa komunikācija nenoritēs gludi. Tevi var...

Šīs ir piecas bīstamākās horoskopa zīmes

Lūk, šīs zodiaka zīmes nevajadzētu izprovocēt, jo tās dusmu lēkmē var kļūt nekontrolējamas un ticams,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. maijs

Dari, ko uzskati par nepieciešamu darīt, lai pasaule kļūtu labāka, kā arī iedvesmo arī citus...

Mājai un Dārzam

Parādās ļoti gaidītas ziņas par laiku turpmāk – prognoze 7 dienām!

Šīs nedēļas otrajā pusē ciklonu ietekme turpinās dominēt - saglabāsies vēss laiks un bieži līs....

Parādās pilnīgi jauna prognoze par laiku nākamnedēļ

  Kā savā "Twitter" kontā vēsta sinoptiķis Jānis Trallis, nākamnedēļ Latvijā gaidāma ievērojama laika maiņa. "Nu jau...

Izskan nepatīkamas ziņas par laiku maija pirmajā nedēļā – prognoze 7 dienām

  Tuvākajā nedēļā laika apstākļus galvenokārt noteiks ciklonu darbība, tādēļ daudzviet, jo īpaši nedēļas sākumā, ir...