Operatīvie dienesti Zaļās ceturtdienas rītā vēsta par diviem traģiskiem negadījumiem.

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 88 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 10 cilvēki un viens cilvēks negadījumā Latgalē gājis bojā. Šobrīd nav zināma sīkāka informācija, vien tas, ka persona nav bijis gājējs vai velosipēdists.

Kopumā ceļu satiksmes jomā sastādīti 477 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 199 par ātruma pārsniegšanu, deviņi par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, viens narkotisko vielu iespaidā.

Tāpat vakar Rīgā ugunsdzēsēji glābēji no Daugavas izcēla vienu bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijai. Šogad izcelti jau 17 noslīkušie, bet vēl 31 cilvēks dzīvību zaudējis ugunsnelaimēs.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 8. aprīļa plkst. 6.30 līdz 9. aprīlim plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 120 izsaukumus – 89 uz ugunsgrēku, tai skaitā 53 kūlas un 10 meža ugunsgrēku dzēšanu, 14 uz glābšanas darbiem, bet 17 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 14.36 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur no  daudzdzīvokļu mājas loga cēlās dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka divstāvu ēkas dzīvoklī deg sadzīves mantas 5m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no degošā dzīvokļa izglāba divus cilvēkus, izvedot pa iekšējām kāpnēm. Plkst. 15.33 ugunsgrēks tika likvidēts. Dzīvoklī, kur notika ugunsnelaime, dūmu detektors nebija uzstādīts.

VUGD atgādina, ka no šā gada 1. janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu!

Plkst. 20.41 VUGD saņēma izsaukumu Jūrmalā, kur dega dzīvojamā māja. Notikuma vietā dega vienstāvu koka privātmājas pirmā stāva piebūve pie ieejas, blakus esošā istaba, starpstāvu pārsegums, kā arī koka konstrukcijas bēniņos kopumā 40m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks. Plkst. 22.58 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 16.17 tika saņemts izsaukums uz Pārolaini, kur dega bērzu jaunaudze un kūla 2,5 hektāru platībā. Vēja dēļ liesmas strauji izplatījās. Plkst. 18.56 ugunsgrēku izdevās lokalizēt, bet plkst. 20.05 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 12.30 tika saņemts izsaukums uz Olaines novada Olaines pagastu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka kopumā 249m2 platībā ar atklātu liesmu deg pusotrstāva dzīvojamā māja, blakus esošā vieglā automašīna, divstāvu dzīvojamās mājas ārsiena, jumts un piebūvētais šķūnis, kā arī vienstāva vasarnīca. Plkst. 19.21 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

 

Sabiedrība

Nepatīkami notikumi šovakar risinājušies uz Liepājas šosejas – VIDEO

  "Uz Liepājas šosejas, Rīgas virzienā, aiz Lāčiem notikusi divu kravas automašīnu un mikroautobusa sadursme. Braukšanas...

Aiz daudzdzīvokļu nama dzīvokļa durvīm Rīgā atklājas kas šausmīgs – VIDEO

  Rīgā aizdomīgas skaņas no pensionēta kaimiņa dzīvokļa apkārtējiem lika nojaust, ka kaut kas nogājis gaužām...

“Traģisks notikums un liels zaudējums” Valsts policija piemin Lietuvā nošauto kolēģi – slavenu kinologu

  "Latvijas Valsts policijas kolektīvs izsaka visdziļāko līdzjūtību Lietuvas policijai, kolēģi - Saulius Žymantas - zaudējot....

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. maijs

Apstājies un ieelpo dzīves smaržu! Neraugoties uz to, ka ir jaunas nedēļas sākums, un šī...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. maijs

Šī solās būt lielisku iespēju un labas veiksmes diena. Ja patiesi vēlies kaut ko izdarīt,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. maijs

Šī diena var celt optimismu un palielināt veiksmi tiem, kuri ir pārliecināti par savām spējām...

Mājai un Dārzam

pixshark.com

Ar kādu laiku sāksies skolēnu brīvlaiks? Jaunākā prognoze 7 dienām!

  Maija pēdējās un jūnija pirmajās dienās Latvijā valdīs galvenokārt anticiklons. Līdz ar to visā teritorijā...

Vai aukstums neatgriezīsies? Vai ziemas drēbes var nolikt pavisam? Stāsta Toms Bricis

  Aizvadītajās brīvdienās bija gan saule un siltums, gan arī nomācies un lietains laiks. Maija nogali...
Foto:Flickr.com/likeaduck/CC

Laika vērotājs jau prognozē, kāda būs gaidāmā vasara

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā nācis klajā...